Odszkodowanie za spam, w jaki sposób można się ubiegać

Czy za SPAM można uzyskać odszkodowanie?

Dla większości z nas spam to niepotrzebny zapychacz skrzynki. Nie zagłębiając się w jego treść, zaznaczamy wiadomość do usunięcia i zapominamy o nim. Mało kto zaczyna dochodzić skąd się wziął i dlaczego. Zaledwie garstka użytkowników ma świadomośc tego, że może uzyskać odszkodowanie za nękający spam. Z pomocą przychodzą firmy odszkodowawcze, czyli konkretna pomoc poszkodowanym przez niechciane wiadomości.

Jak starać się o odszkodowanie?

Możesz zastanawiać się jakim sposobem ktoś wszedł w posiadanie Twoich danych osobowych, a konkretnie adresu e-mail. Można to wytłumaczyć na wiele sposobów. W większości przypadków zgodę na otrzymywanie wiadomości czy ofert reklamowych, akceptuje nieświadomie sam użytkownik. Stąd też konieczność czytania wszelkich regulaminów dotyczących świadczenia usług.

Faktem jest to, że nie zawsze usługodawcy przetwarzają dane osobowe w sposób zgodny z prawem i przede wszystkim za zgodą użytkownika. Zarówno w jednym i w drugim przypadku użytkownik ma prawo zażądać zaprzestania dalszego przetwarzania danych osobowych. Jeśli niechciane wiadomości przyczyniły się do powstania szkody materialnej – można wnosić o odszkodowanie za spam. Odszkodowanie to ma na celu wypłatę należnych świadczeń dla użytkowników Internetu.

Spam? Nie, dziękuję.

Aby zażądać zaprzestania dalszego przetwarzania danych osobowych przez usługodawcę oraz ich usunięcia z bazy danych, należy powołać się na stosowną podstawę prawną. Obowiązki administratora danych osobowych oraz prawa użytkownika w celu ochrony danych osobowych, określa Ustawa o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną. W przypadku odmowy usunięcia danych osobowych z bazy danych lub braku odpowiedzi na taki wniosek – należy skierować sprawę do właściwego organu. W takim przypadku pomoże policja jako oskarżyciel publiczny. Można również zwrócić się o pomoc do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, który po analizie sprawy wyda stosowne orzeczenie. Jeśli w opinii urzędu doszło do złamania prawa, usługodawcy zostaną postawione zarzuty.

Odszkodowanie jak najbardziej

Nie zawsze przygoda ze spamem kończy się szybko i bez konsekwencji. Jeśli niechciane wiadomości przyczyniły się do powstania szkody – usługobiorca może domagać się stosownego odszkodowania. Może wydawać się dziwne, iż taka możliwość nam przysługuje, ale takie jest prawo i powinniśmy z tego korzystać. Projekt ten pomaga w dochodzeniu rekompensat za poniesione szkody w związku ze spamem i coraz więcej poszkodowanych sięga po takie rozwiązanie.

Helpfind.pl - Patrycja Gmurowska - redaktor

Absolwentka pedagogiki społecznej i komunikacji, której pasją zawsze było pisanie. Stąd wzięło się zamiłowanie do dziennikarstwa internetowego, które jest sposobem na życie. Prywatnie miłośniczka dobrej literatury, zagranicznych seriali i górskich wędrówek.

Helpfind.pl - odszkodowania online - logo

Średnia ocena: 3.62

Czytaj także

Co to jest SPAM? Jak... Helpfind - Co to jest SPAM? Jak starać się o odszkodowania za SPAM?

Co to jest SPAM? Jak starać się o odszkodowania za SPAM?

Niechciane wiadomości codzienne zalewają większość internautów. Niewielu z nich wie, że może ubiegać się o odszkodowania za SPAM. Jak to...

Odszkodowanie za SPAM - czy... Helpfind - Odszkodowanie za SPAM - czy mogę się ubiegać

Odszkodowanie za SPAM - czy mogę się ubiegać

My, użytkownicy Internetu nie zdajemy sobie sprawy, że możemy uzyskać odszkodowanie za SPAM. Cały proces nie jest skomplikowany, a świadomość...

Ustawa o Świadczeniu Usług Drogą... Helpfind - Ustawa o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną SPAM a odszkodowanie

Ustawa o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną SPAM a odszkodowanie

Odpowiednia ustawa jest w stanie zagwarantować mniejszy i bezpieczniejszy napływ spamu. Pomagają w tym odszkodowania, które chronią Internautę.

Wypadek odszkodowanie co można uzyskać... Helpfind - Wypadek odszkodowanie

Wypadek odszkodowanie co można uzyskać z oc sprawcy

Wypadek odszkodowanie a OC sprawcy Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi OC komunikacyjne ma charakter obowiązkowy. Tym samym oznacza to, że...