Firma odszkodowawcza, czy prawnik odszkodowania budzą wiele wątpliwości

Firma odszkodowawcza, czy prawnik wygrywający odszkodowania

Wiele osób zastanawia się, czy potrzebny jest im prawnik. A może zamiast prawnika firma odszkodowawcza?

Na polskim rynku funkcjonuje wiele podmiotów, które zajmują się odzyskiwaniem odszkodowań dla swoich klientów. Obecnie jest to ok. 3 tysiące firm i kancelarii. Różni ich wielkość, stopień specjalizacji, obszary, na których pracują i wiele innych cech. Ich różnorodność sprawia, że każdy może wybrać firmę lub nawet pojedynczego prawnika najlepiej reprezentującego Twoje interesy. Kto może reprezentować Ciebie?

Prawnik

Prawnicy pracujący w kancelarii odszkodowawczej mają potrzebną wiedzę i doświadczenie, aby reprezentować klientów przed sądem. Nierzadko sami składają pozew oraz dopełniają wszystkich formalności. Aby prowadzić kancelarię prawniczą, konieczne jest pozwolenie, oraz odpowiednie kwalifikacje. Masz zatem pewność, że Twoją sprawą zajmują osoby z odpowiednim wykształceniem. Tego typu kancelaria szczególnie przydatna jest, gdy sprawa trafia do sądu. Dzieje się tak najczęściej w przypadku dopłaty do odszkodowania i zadośćuczynień.

Zazwyczaj kancelarie prawnicze nie są duże i zatrudniają kilka osób. Rodzi to pewien problem - jeden prawnik zajmuje się jednocześnie wieloma sprawami.

Należy też zwrócić uwagę, że małe kancelarie są najczęściej ściśle wyspecjalizowane. Szukając zatem właściwego prawnika musisz sprawdzić, jaką branżą dana kancelaria się zajmuje. Nie zawsze prawnik przeprowadzi sprawę odszkodowania za wypadek w pracy, jeżeli zazwyczaj zajmuje się zadośćuczynieniami bądź innymi sprawami. Działają tu bowiem nieco inne przepisy. Inny prawnik będzie potrzebny firmie, której budynek uległ uszkodzeniu.

Kancelaria odszkodowawcza

W przypadku firmy odszkodowawczej jest nieco inaczej. Zwykle dzieli się ona na kilka różnych działów, przez które przechodzi Twoja sprawa. Czasami budzi to pewne wątpliwości. Klienci obawiają się, że będą anonimowymi nazwiskami w papierach. Tymczasem nad jedną sprawą zawsze pracuje jeden zespół, który poddaje jedną sprawę szczegółowej analizie. Z klientem zawsze kontaktuje się jeden, wyspecjalizowany prawnik. I to on jest główną osobą prowadzącą Twoją sprawę.

Warto tu także wspomnieć o specjalizacji. W przypadku większych firm właściwie jej nie ma. Są tu działy zajmujące się zarówno odszkodowaniami komunikacyjnymi, rolnymi, jak i zadośćuczynienia dla rodzin osób zmarłych. Twoja sprawa, niezależnie od rodzaju i stopnia skomplikowania zawsze zostanie przyjęta. Znacznie to ułatwia dochodzenie odszkodowań. Co ważne, w przypadku dużych firm działają pracownicy terenowi, często na bardzo dużych obszarach. To sprawia, że nie musisz załatwiać sprawy osobiście w siedzibie firmy.

Czy jeszcze ktoś zajmuje się odszkodowaniami?

Pamiętaj, aby zawsze sprawdzać kompetencje osoby, która zajmuje się Twoją sprawą. W roku 2016 ruszyła kampania Naczelnej Rady Adwokackiej. Ma ona za zadanie uświadomić jak ważny jest właściwy wybór kancelarii. W niektórych przypadkach sprawy związane z odszkodowaniem prowadzą osoby bez właściwej wiedzy prawniczej. Niekiedy są to osoby, które na co dzień wykonują zupełnie inny zawód i jedynie mają łatwy dostęp do poszkodowanych, np: są mechanikami, lekarzami, czy nawet policjantami. Wówczas jednak metody pozyskiwania klientów budzą duże wątpliwości.

Warto więc postawić na firmę, czy prawnika, którzy prowadzą jasną komunikację, przejrzyste umowy i mają odpowiednie kompetencje.

Helpfind.pl - Małgorzata Wodyńska - redaktor

Filolog polski ze specjalizacją zarządzania mediami. Wszystko to sprawiło, że pisanie stało się hobby i stylem życia. W czasie wolnym gotuje i eksperymentuje w kuchni, namiętnie czyta kryminały i fotografuje dziką przyrodę.

Helpfind.pl - odszkodowania online - logo

Średnia ocena: 4.63

Czytaj także

Kancelaria odszkodowawcza co możesz dzięki... Helpfind - Kancelaria odszkodowawcza co możesz dzięki niej zyskać?

Kancelaria odszkodowawcza co możesz dzięki niej zyskać?

Osoba poszkodowana w różnych wypadkach może się starać o wypłatę należnych jej świadczeń. Z pomocą przychodzi kancelaria odszkodowawcza, która pomoże.

Wypłata odszkodowania po wielu latach... Helpfind - Wypłata odszkodowania

Wypłata odszkodowania po wielu latach - czy jest możliwa?

Wypłata odszkodowania - czy można stara po latach od wypadku? Sprawdzamy możliwości i podpowiadamy, co robić, by otrzymać należne pieniądze.

Dopłata do odszkodowania oc Sprawdź... Helpfind - Dopłata do odszkodowania OC sprawdź czy Ci się należy

Dopłata do odszkodowania oc Sprawdź czy Ci się należy

Dopłata do odszkodowania oc - sprawdź, w jakich sytuacjach możesz starać sie o więcej pieniędzy. Zobacz też, co musisz zrobić...

Firma odszkodowawcza - w jakim... Helpfind - Firma odszkodowawcza

Firma odszkodowawcza - w jakim momencie się na nią zdecydować?

Firma odszkodowawcza jest jednym z najskuteczniejszych rozwiązań, gdy osoba poszkodowana chce uzyskać odpowiednio wysokie odszkodowanie. Zdarzenie może skutkować powstaniem szkody,...