Kancelaria odszkodowawcza kiedy warto skorzystać z jej usług

Kancelaria odszkodowawcza - czym kierować się przy wyborze?

Obecnie rynek odszkodowawczy jest pełen różnorakich kancelarii odszkodowawczych, które świadczą pomoc prawną dla poszkodowanych. Czym jednak należy się kierować, żeby wybrać taką, z której usług będziemy w pełni zadowoleni? I co najważniejsze skąd wiedzieć, czy akurat dana kancelaria będzie dla naszej sprawy najlepsza i zajmie się tym w profesjonalny sposób?

Jak zmieniły się usługi prawnicze?

Coraz więcej osób korzysta z usług prawniczych, a te mogą mieć dzisiaj różną formę. Powoli odchodzą do lamusa porady, które są udzielane przez prawników zza biurka i na które trzeba sobie zarezerwować czas. W dobie nowoczesnych technologii popularnością cieszą się usługi prawnicze typu direct czy marketplace, ponieważ są one dużo tańsze i łatwiej dostępne, niż porada tradycyjnego prawnika.

Zwłaszcza zyskują na popularności usługi marketplace, gdzie klient może wybrać usługę, której w danej chwili potrzebuje i skontaktować się za pomocą formularza. Usługi tego typu ułatwiają znalezienie usług prawniczych oraz prawnika specjalizującego się w danej dziedzinie. Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi, które pomagają skonsultować się z prawnikiem, doprowadzą do tego, że ceny tych usług zaczną systematycznie spadać.

Z roku na rok systematycznie rośnie także liczba prawników i radców prawnych, którzy chcą świadczyć pomoc w uzyskaniu odszkodowań. Do 2020 roku ma ich być ponad 100 tys. Oznacza to, że branża usług odszkodowawczych będzie rosła i pojawi się duża konkurencyjność na rynku odszkodowawczym.

Pomoc wirtualnej kancelarii potrzebna od zaraz

Duża część osób nie korzysta jednak z pomocy prawnika, obawiając się znacznych kosztów. Jest to prawdą, ponieważ ceny usług prawnika na zachodzie Europy są zdecydowanie niższe niż u nas, a ich dostępność i świadomość większa.

Mogłoby to wyglądać inaczej, jeśli część z tych usług zostałyby przeniesione do Internetu. Wciąż dla wielu osób język, jakim posługują się prawnicy nie jest jasny i stanowi niejaką blokadę w skorzystaniu z jego pomocy.

Na chwilę obecną korzystanie z usług zdalnego prawnika zaczyna stopniowo zdobywać popularność. Zdecydowanym plusem jest forma, ponieważ wiadomo, ile faktycznie klient zapłaci za tę usługę. Często jest to uzależnione od specjalizacji prawnika. Co ważne, sama komunikacja jest szybsza i wygodniejsza dla klienta. A samo odszkodowanie po wypadku zostanie wypłacone na jasnych zasadach.


źródło: materiały własne redakcji

Dlatego wielu poszkodowanych stając przed wyborem odpowiedniego prawnika zastanawia się nad wyborem kancelarii odszkodowawczej, która w profesjonalny sposób zajmie się jego sprawą. Z pomocą przychodzi Ranking Firm Odszkodowawczych. Jest to niezależny ranking, w którym nasza kancelaria Helpfind znajduje się na pierwszym miejscu wśród kancelarii, które zajmują się pomocą osobom poszkodowanym w wypadkach.

Zaufaj opiniom i rekomendacjom

Ranking ten powstał na podstawie opinii użytkowników, które Ci zamieścili za pomocą mediów społecznościowych- Facebooka, opinii Google, czy Panoramy Firm. W ten sposób wiarygodność o danej firmie odszkodowawczej jest prawdziwa, ponieważ klient może wyrazić swoje zdanie (pozytywne lub negatywne) o firmie, z którą faktycznie miał styczność.

Specjalnie stworzony algorytm oblicza według wzoru, która z firm jest najbardziej wiarygodna i ma najlepszą ocenę. Opinie są na bieżąco monitorowane i aktualizowane, nie ma wtedy możliwości pomyłki. Wiarygodność użytkowników jest najlepszym źródłem, jeśli chodzi o zweryfikowanie usług, z których korzystamy w Internecie i to nie tylko tych z branży prawniczej.

Koniecznie przed podpisaniem umowy z daną kancelarią warto dokładnie sprawdzić komu powierzamy swoją sprawę, oraz czy ta firma posiada wiarygodne rekomendacje. Pozwoli nam to na przyszłość uniknąć nieścisłości, które będą związane ze świadczeniem usług prawniczych.

Internet a przyszłość usług prawniczych

Polacy wciąż mają opory, żeby zacząć korzystać z usług prawnika, czy firm odszkodowawczych i zdecydowanie robią to rzadziej niż np. Amerykanie, którzy doskonale orientują się w tematyce odszkodowawczej. U nas wciąż pokutuje przekonanie, że nie ma potrzeby konsultowania niczego z prawnikiem. Przykładem mogą być umowy zawierane z deweloperami, gdzie ludzie zapożyczają się na duże sumy pieniędzy, wcześniej nie konsultując tego z nikim.

Pamiętaj, żeby zwrócić uwagę na:

  • opinie o firmie- są wiarygodne i kreują wizerunek firmy. W Internecie łatwo zostawić ocenę dotyczącą produktu, czy usługi. Dlatego tak ważne jest zadbanie o dobre wyobrażenie na jej temat. Dzięki temu samodzielnie można sprawdzić daną firmę. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie dla osób, które nie mają wiedzy z danej dziedziny.
  • stronę internetową firmy- powinny się na niej znaleźć wszystkie informacje o samej kancelarii oraz o jej pracownikach. Coraz więcej kancelarii posiada własnego bloga, na którym regularnie są publikowane treści o tematyce odszkodowawczej. Można tam również uzyskać wiedzę z wybranych zagadnień prawa.
  • obsługę klientów przez kancelarię- tutaj istotna jest szybkość, z jaką skontaktuje się dana firma. Z reguły firmy oddzwaniają w ciągu 48 h od chwili przekazania im potrzebnych dokumentów. Warto upewnić się także czy kancelaria obsługuje klientów indywidualnych, czy nastawiona jest na duże korporacje.
Helpfind.pl - Patrycja Gmurowska - redaktor

Absolwentka pedagogiki społecznej i komunikacji, której pasją zawsze było pisanie. Stąd wzięło się zamiłowanie do dziennikarstwa internetowego, które jest sposobem na życie. Prywatnie miłośniczka dobrej literatury, zagranicznych seriali i górskich wędrówek.

Helpfind.pl - odszkodowania online - logo

Średnia ocena: 5.00

Czytaj także

Firma odszkodowawcza, czy prawnik wygrywający... Helpfind - Firma odszkodowawcza, czy prawnik wygrywający odszkodowania

Firma odszkodowawcza, czy prawnik wygrywający odszkodowania

Wiele osób zastanawia się, czy potrzebny jest im prawnik odszkodowania w końcu są trudną dziedziną. A może zamiast prawnika firma...

Kancelaria odszkodowawcza co możesz dzięki... Helpfind - Kancelaria odszkodowawcza co możesz dzięki niej zyskać?

Kancelaria odszkodowawcza co możesz dzięki niej zyskać?

Osoba poszkodowana w różnych wypadkach może się starać o wypłatę należnych jej świadczeń. Z pomocą przychodzi kancelaria odszkodowawcza, która pomoże.

Jakie jednorazowe odszkodowanie z tytułu... Helpfind - Jakie jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy się należy

Jakie jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy się należy

Przy wypadku przy pracy osoby, które doznały stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu mogą ubiegać się o jednorazowe odszkodowanie z...

Firma odszkodowawcza - w jakim... Helpfind - Firma odszkodowawcza

Firma odszkodowawcza - w jakim momencie się na nią zdecydować?

Firma odszkodowawcza jest jednym z najskuteczniejszych rozwiązań, gdy osoba poszkodowana chce uzyskać odpowiednio wysokie odszkodowanie. Zdarzenie może skutkować powstaniem szkody,...