Odszkodowanie za wypadek samochodowy ile dostaniesz, gdy złamiesz nogę

Odszkodowanie za wypadek samochodowy Ile Ci się należy za złamania

Wypadek samochodowy najczęściej wiąże się z obrażeniami. Najczęściej nie są to poważne urazy, lecz jedynie potłuczenia. Co się dzieje, gdy jednak stanie się coś poważniejszego? Wiele osób zastanawiają takie kwestie jak odszkodowanie za wypadek samochodowy, ile można otrzymać.

Według policyjnych statystyk, co roku w wyniku wypadków drogowych rany odnosi ok. 40 tys. osób. Są wszystkie ofiary wypadków: piesi, rowerzyści i pasażerowie samochodów. W wyniku silnego uderzenia może dojść do złamań kończyn górnych i dolnych.

Są to na tyle poważne obrażenia, że każdej ofierze wypadku należy się odszkodowanie.

Ile za złamania?

W rzeczywistości nie ma jednej konkretnej odpowiedzi na to pytanie.Świadczenie naliczane jest w bardzo indywidualny sposób. W tym przypadku ważne są dwie przesłanki. Pierwszą z nich jest natura urazu. Zwraca się uwagę na:

  • ilość złamanych kości

  • miejsce złamania

  • rodzaj złamania - zamknięte, czy otwarte

  • wystąpienie przemieszczenia

  • sposób leczenia i konieczność operacji

  • powikłania i komplikacje

Niektóre złamania mogą być znacznie groźniejsze od innych. Także ich leczenie jest znacznie bardziej skomplikowane. W przypadku złamania obojczyka wystarczy jedynie założenie gipsu. Tymczasem w przypadku złamania biodra konieczna jest operacja, a następnie rehabilitacja

Tutaj pewnym ułatwieniem, zarówno dla ubezpieczalni, jak i poszkodowanego są tabele norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu. Zawarte są w niej każdy uraz, w tym złamanie. Każdej pozycji w takiej tabeli przypisana jest wartość procentowa, w zależności od miejsca urazu i jego rozległości. Im wartość procentowa urazu jest wyższa, tym większe świadczenie wypłaca ubezpieczalnia.

Kolejną ważną przesłanką wpływającą na wysokość odszkodowania komunikacyjnego jest wpływ urazu na życie poszkodowanego. Nawet proste złamanie wyklucza z normalnego życia na kilka tygodni. Często konieczne jest zwolnienie lekarskie. Poszkodowany nie może ani pracować, ani uprawiać hobby, czy choćby wykonywać codziennych obowiązków. To również jest brane pod uwagę.

Najwyższe odszkodowania i zadośćuczynienia są przyznawane w momencie, gdy leczenie było długie i skomplikowane, a poszkodowany będzie odczuwał tego skutki do końca życia, np.: w postaci bólu. W niektórych przypadkach złamana kończyna nigdy nie odzyska pełnej sprawności. W niektórych przypadkach może to wykluczać z życia zawodowego.

Jak się starać o odszkodowanie za wypadek samochodowy?

Niezależnie od tego, jak poważne jest złamanie, zawsze możesz starać się o wypłatę pieniędzy z oc sprawcy. Procedury w tym zakresie są bardzo proste. Wystarczy zgłosić się do ubezpieczyciela z dokumentacją medyczną oraz dokumentacją samego wypadku. Jeżeli starasz się o zadośćuczynienie, konieczny będzie także opis wpływu wypadku na Twoje życie. Na podstawie obrażeń ubezpieczyciel wypłaca odpowiednią kwotę.

Niektórzy poszkodowani, zwłaszcza w cięższym stanie, np.: unieruchomieni w szpitalu wybierają nieco inną drogę. Nie czują się na siłach, aby osobiście wszystko załatwiać. Wielu, niestety słusznie, obawia się także komplikacji ze strony ubezpieczalni. Dlatego coraz popularniejsze są firmy odszkodowawcze, które za swojego klienta zajmują się odszkodowaniem.

Helpfind.pl - Małgorzata Wodyńska - redaktor

Filolog polski ze specjalizacją zarządzania mediami. Wszystko to sprawiło, że pisanie stało się hobby i stylem życia. W czasie wolnym gotuje i eksperymentuje w kuchni, namiętnie czyta kryminały i fotografuje dziką przyrodę.

Helpfind.pl - odszkodowania online - logo

Średnia ocena: 3.68

Czytaj także

Odszkodowanie za wypadek samochodowy ile... Helpfind - Odszkodowanie za wypadek samochodowy ile uzyskasz za szkodę całkowitą?

Odszkodowanie za wypadek samochodowy ile uzyskasz za szkodę całkowitą?

Gdy chodzi o odszkodowanie za wypadek samochodowy ile można uzyskać, zadaje sobie spora liczba kierowców. Podpowiadamy, co zrobić by zyskać...

Wypadek samochodowy odszkodowanie dla poszkodowanego... Helpfind - Wypadek samochodowy odszkodowanie

Wypadek samochodowy odszkodowanie dla poszkodowanego pasażera

Co zrobić, gdy wystąpi wypadek samochodowy odszkodowanie - jak się starać? Jeśli na skutek wypadku drogowego pasażer odniósł obrażenia ,...

Odszkodowanie za wypadek samochodowy kto... Helpfind - Odszkodowanie za wypadek samochodowy kto może się ubiegać?

Odszkodowanie za wypadek samochodowy kto może się ubiegać?

W przypadku zaistnienia zdarzenia drogowego o odszkodowanie za wypadek samochodowy może się ubiegać każda osoba poszkodowana pod warunkiem, że nie...

Odszkodowanie za wypadek samochodowy od... Helpfind - Odszkodowanie za wypadek samochodowy od kierowcy bez uprawnień

Odszkodowanie za wypadek samochodowy od kierowcy bez uprawnień

Spora liczba wypadków komunikacyjnych ma miejsce z winy kierowców. Dlatego odszkodowanie za wypadek samochodowy to proces długotrwały, zwłaszcza w przypadku,...