Odszkodowanie za złamany nos u poszkodowanego

Odszkodowanie za złamany nos od sprawcy zdarzenia

Wysokość zadośćuczynienia za złamanie nosa, np.: w wyniku wypadku komunikacyjnego może znacząco różnić się w każdym przypadku.

Odszkodowanie za drobny uraz

Nos pełni bardzo wiele funkcji w organizmie:

 • Umożliwia oddychanie
 • Chroni przed wirusami, bakteriami i zanieczyszczeniami powietrza
 • Jest rezonatorem głosu

Pełni też wiele innych funkcji, które wciąż są ważne dla funkcjonowania

Prawidłowe, wczesne i profesjonalne zaopatrzenie nosa pozwala na uzyskanie dobrych efektów i tym samym powrót prawidłowych funkcji nosa. W przypadku złamania, w zależności od komplikacji, wyniku leczenia i innych szczególnych okoliczności można ustalać wysokość zadośćuczynienia.

Jeżeli dojdzie do złamania nosa bez poważniejszych komplikacji, a leczenie przyniesie całkowity powrót do zdrowia, możemy liczyć na odszkodowanie w wysokości ok. 1000 - 3000 zł. Przy czym kwota ta zależeć będzie również od indywidualnych skutków wypadku. To oznacza, że odszkodowanie za złamany nos wyliczane jest dla każdego poszkodowanego osobno.

Odszkodowanie za poważniejszy uszczerbek

Brak właściwego leczenia lub poważne powikłania związane ze złamaniem nosa mogą spowodować powstanie trwałych defektów. Do najczęściej występujących należy zaliczyć:

 • widoczne zniekształcenie
 • przemieszczenie nosa
 • ból
 • krwiak okolicznych tkanek
 • obrzęk nosa
 • bóle głowy
 • krwawienie z nosa
 • zaburzenia węchu
 • łzawienie lub zaburzenie widzenia

W przypadku wystąpienia choćby jednego z powyższych powikłań należne nam zadośćuczynienie musi ulec zwiększeniu. Jeżeli komplikacje będą dłużej się utrzymywać, powinno zostać to uwzględnione w ustalaniu wysokości zadośćuczynienia.

Gdy na skutek wypadku, będącego następstwem czynu niedozwolonego, dojdzie do:

 • uszkodzenia nosa z zaburzeniami oddychania
 • uszkodzenia nosa z zaburzeniami oddychania i powonienia
 • całkowitej utraty funkcji oddychania i powonienia

To w zależności od stopnia zaburzenia możemy domagać się znacznie wyższego odszkodowania — nawet 50 000 – 85 000 zł. Wszystko oczywiście zależy od faktycznego uszczerbku popartego stosowną dokumentacją medyczną.

W przypadku złamania nosa chcemy sobie zapewnić właściwe leczenie przynoszące dobre efekty. Jesteśmy jednak do poniesienia kosztów z tym związanych. Zakup leków, prywatne wizyty lekarskie, a nawet rehabilitacja, czy terapia z logopedą oznaczają znaczne koszty. Istotne jest, że wszystkie zasadne koszty leczenia powinny zostać nam zwrócone przez osobę bezpośrednio odpowiedzialną za spowodowanie wypadku. Najczęściej oznacza to, że koszty ponosi ubezpieczyciel sprawcy.

Helpfind.pl - współpracownicy Helpfind - redaktor

Helpfind współpracuje z najlepszymi prawnikami w całym kraju. Dzięki kompetentnej i fachowej wiedzy, chcemy dostarczyć naszym Czytelnikom informacji na temat szeroko pojętych odszkodowań w każdej dziedzinie życia.

Helpfind.pl - odszkodowania online - logo

Średnia ocena: 3.20

Czytaj także

Odszkodowanie za złamany palec ile... Helpfind - Odszkodowanie za złamany palec ile się należy?

Odszkodowanie za złamany palec ile się należy?

Zanim ocenimy, ile wynosi odszkodowanie za złamany palec, musimy ustalić kto ma wypłacić odszkodowanie. Ważny jest także rodzaj polisy. Przypadek,...

Odszkodowanie za złamaną rękę -... Helpfind - Odszkodowanie za złamaną rękę

Odszkodowanie za złamaną rękę - odpowiedzialność sprawcy zdarzenia

Odszkodowanie za złamaną rękę jest jednym z najczęściej wypłacanych odszkodowań dla osoby poszkodowanej. Do złamań kończyny górnej dochodzi najczęściej podczas...

Odszkodowanie za złamany nos w... Helpfind - Odszkodowanie za złamany nos w jakich przypadkach mogę się starać?

Odszkodowanie za złamany nos w jakich przypadkach mogę się starać?

Najczęściej odszkodowanie za złamany nos jest wypłacane w przypadku wypadków komunikacyjnych. Najprostszym do zdiagnozowania objawem uszkodzenia nosa, nawet przez osobę...

Odszkodowanie za złamany nadgarstek -... Helpfind - Odszkodowanie za złamany nadgarstek

Odszkodowanie za złamany nadgarstek - jak je uzyskać?

W przypadku złamań poszkodowanemu należy się odszkodowanie za złamany nadgarstek. Zostaną wtedy zwrócone wszystkie koszty leczenia, jakie poniósł poszkodowany. Należy...