Pomoc w uzyskaniu odszkodowania jest istotna dla poszkodowanego

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania

- gdzie jej szukać?

W XXI wieku, w czasach globalizacji i szybkiego przesyłu informacji wiedzę głównie czerpiemy z Internetu. Potwierdzeniem tego jest to, że tekst ten jest właśnie czytany.

Ubezpieczyciele- czy to najlepsze źródło?

Niestety Internet pomimo wielu swoich oczywistych plusów, ma również wadę. Mianowicie każdy ma możliwość dostępu do niego i publikowania za jego pośrednictwem treści. Bez względu na posiadanie prawdziwych informacji, czy też wiedzy na dany temat. Dlatego też informacje dotyczące uzyskania odszkodowania zamieszczane w Internecie powinny być przez nas przyjmowane z dużą ostrożnością. Pamiętajmy, że walka o uzyskanie odszkodowania jest skomplikowana i zawiła. Ogólne informacje nie wystarczą do jej wygrania.

W sieci istnieje mnóstwo porad, w jaki sposób otrzymać najwyższe odszkodowanie. Wiele z tych porad jest zgodnych z rzeczywistością, ale mnóstwo z nich zawiera nieprawdziwe informacje. Czy jesteśmy sami zweryfikować, które są prawdziwe, a które nie? Informacje zamieszczane przez samych ubezpieczycieli na ich witrynach internetowych to także pomoc w uzyskaniu odszkodowania. Niestety, są one niepełne. Przecież Towarzystwu Ubezpieczeniowemu nie może zależeć na pełnym poinformowaniu nas o naszych prawach. Przez to sam narażałby się na konieczność wypłacania wyższych odszkodowań. Rolą Rzecznika Finansowego jest pomoc poszkodowanym w działaniach przed ubezpieczycielem. Jest to jednak instytucja, która nie ma żadnego narzędzia mogącego wymóc na ubezpieczycielach określone działanie. Natomiast porady publikowane przez jego pracowników są pisane skomplikowanym językiem prawnym. Jego zrozumienie wymaga wykształcenia prawniczego.

Niezależne firmy odszkodowawcze

Pomocy w uzyskaniu odszkodowania powinniśmy szukać u specjalistów. Profesjonalne firmy odszkodowawcze mają wiedzę i doświadczenie w dochodzeniu odszkodowań. Zatrudniają prawników, których liczba nierzadko jest równa, lub wyższa aniżeli zatrudnionych przez ubezpieczycieli. To sprawia, że są w stanie z ubezpieczycielami walczyć jak równy z równym.

Profesjonalny pełnomocnik pomoże nam nie tylko w uzyskaniu odszkodowania. Przede wszystkim przeprowadzi nas przez cały proces likwidacji szkody. Nie będziemy musieli samodzielnie gromadzić dokumentów, spierać się z ubezpieczycielem oraz denerwować na krzywdzące i niesprawiedliwe decyzje. Pełnomocnik, mając wiedzę i doświadczenie w dochodzeniu odszkodowań, nie pozwoli skrzywdzić nas przez machinalne traktowanie wielkich molochów, jakimi są Towarzystwa Ubezpieczeniowe.

Helpfind.pl - współpracownicy Helpfind  - redaktor

Helpfind współpracuje z najlepszymi prawnikami w całym kraju. Dzięki kompetentnej i fachowej wiedzy, chcemy dostarczyć naszym Czytelnikom informacji na temat szeroko pojętych odszkodowań w każdej dziedzinie życia.

Helpfind.pl - odszkodowania online - logo

Średnia ocena: 5.00

Czytaj także

Dlaczego odszkodowania są coraz wyższe?... Helpfind - Dlaczego odszkodowania są coraz wyższe?

Dlaczego odszkodowania są coraz wyższe?

W ostatnich latach zauważamy wyraźny wzrost kwot odszkodowań. Niestety, nie jest to dobra wola ubezpieczycieli. Czy zastanawiałeś się, co do...

Gdzie musisz się zgłosić po... Helpfind - Gdzie musisz się zgłosić po spadek po rodzicach i inne świadczenia?

Gdzie musisz się zgłosić po spadek po rodzicach i inne świadczenia?

Aby uzyskać spadek po rodzicach należy przede wszystkim ustalić, czy rodzice pozostawili po sobie testament. To w nim powinni wskazać...

Pomoc poszkodowanym w wypadkach ... Helpfind - Pomoc poszkodowanym w wypadkach

Pomoc poszkodowanym w wypadkach - jakie świadczenia się należą?

Świadczenia wypłaca wówczas zakład ubezpieczeń odpowiedzialny za szkodę. Wynika to z faktu, iż należy się pomoc poszkodowanym w wypadkach. Zgłoszenie...

Pomoc w odszkodowaniu Instytucje, do... Helpfind - Pomoc w odszkodowaniu

Pomoc w odszkodowaniu. Instytucje, do których możesz się odwołać

Osoba poszkodowana może liczyć na pomoc w odszkodowaniu, jeżeli uważa, że zasądzona jej kwota była niewystarczająca. Powinna wystąpić do TU,...