Złamane żebro odszkodowanie osoba poszkodowana uzyska bez problemów

Złamane żebro odszkodowanie należne po pobycie w szpitalu

Złamane żebra. Ten rodzaj urazu brzmi poważnie. Choć uraz ten określa się niewielkim uszczerbkiem na zdrowiu to i tak należy Ci się zadośćuczynienie. Uraz ten występuje bardzo często wśród osób poszkodowanych na skutek wypadku komunikacyjnego. Dotyczy to zarówno poszkodowanych pasażerów, jak i potrąconych pieszych, czy rowerzystów.

Skutki wypadku

Podczas kolizji, czy nawet gwałtownego hamowania zostaje wyzwolona dość duża siła. To powoduje, iż pasy bezpieczeństwa mocniej naciskają na klatkę piersiową i brzuch. Efektem takiego nacisku mogą być urazy. W miejscu przecięcia pasów bezpieczeństwa najczęściej dochodzi do złamania żeber. Niestety czasami również dochodzi do poważniejszych urazów związanych ze stłuczeniem płuc. Dzięki pasom bezpieczeństwa skutki wypadku są zminimalizowane. Mimo tego uszczerbek na zdrowiu powoduje ból i traumę. Może się wiązać także z uciążliwym leczeniem. Najpierw jest to kilka dni hospitalizacji, a następnie dalsze leczenie w poradni specjalistycznej. Złamane żebro może powodować przez dość długi czas dyskomfort podczas oddychania czy też wykonywania drobnych prac fizycznych.

Złamane żebro odszkodowanie - jak się starać?

Podstawą do uzyskania odszkodowania jest należyte udokumentowanie swoich roszczeń. Przed zgłoszeniem szkody do właściwego zakładu ubezpieczeń, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, należy dopełnić szeregu formalności. Po pierwsze, osoba poszkodowana zobligowana jest do potwierdzenia okoliczności wypadku. Po drugie powinna także przedstawić dokumentację medyczną dotyczącą obrażeń. Z praktyki zakładów ubezpieczeń wynika jednoznacznie, iż niewłaściwe udokumentowanie swoich roszczeń może prowadzić do odmowy wypłaty zadośćuczynienia. Aby zminimalizować ryzyko odmowy wypłaty należnych środków, warto zwrócić się o pomoc do kancelarii odszkodowawczych.

Warto zwrócić uwagę, że staranie się o odszkodowanie to kilkuetapowa procedura. Najpierw należy zgłosić się do ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Następnie wdrażana jest likwiodacja szkody. Dopiero po jej pomyślnym przejściu można być pewnym wypłaty odszkodowania. Na jakiej podstawie Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca świadczenia?

Podczas likwidacji szkody to lekarz orzecznik ustala, jakiego uszczerbku na zdrowiu doznała osoba poszkodowana ze złamanym żebrem. Bierze on pod uwagę, czy wystąpiły komplikacje lub zaistniała konieczność operacji oraz, czy doszło do deformacji klatki piersiowej i czy występuje problem z oddychaniem.

Co ubezpieczyciel bierze pod uwagę?

Konieczne jest, aby ubezpieczyciel dokładnie poznał, a następnie określił rozmiart uszczerbku na zdrowiu. Zazwyczaj jest to określane procentowo. Im uszczerbek na zdrowiu jest większy - tym odszkodowanie jest wyższe.

Następnie konieczne jest także potwierdzenie okoliczności wypadku ze wskazaniem sprawcy zdarzenia. Dzięki temu właściwy zakład ubezpieczeń wypłaca określoną kwotę zadośćuczynienia za złamane żebro. Zadośćuczynienie to rekompensata za doznane szkody niematerialne. W jego zakres wchodzą m.in.:

  • ból,
  • cierpienie fizyczne,
  • cierpienia psychiczne

Obok szkody niematerialnej można także uzyskać odszkodowanie za szkody materialne takie jak np.: zwrot kosztów leczenia. Poszkodowany otrzyma także odszkodowanie za odzież lub telefon zniszczone podczas wypadku.

Należy pamiętać, że odszkodowanie należy się każdemu poszkodowanemu. Rodzaj obrażeń i szkód nie ma tu znaczenia. Oczywiście, im straty są wyższe - tym wyższe jest odszkodowanie. Jego rolą jest bowiem pokrycie wszystkich kosztów i strat.

Nie zawsze każdy poszkodowany jest pewny, jak starać się o takie odszkodowanie. Do kogo się zgłosić? Jakie dokumenty są potrzebne? Czy należy coś udowadniać? Niektórzy poszkodowani obawiają się także dodatkowych kosztów. W niektórych przypadkach, np.: gdy poszkodowany wciąż przebywa w szpitalu, nie jest możliwe aby mógł sam zgłosić się do ubezpieczyciela.

Co należy zrobić w takiej sytuacji? Coraz więcej poszkodowanych korzysta z usług kancelarii odszkodowawczych. Pracujący tam pełnomocnicy doradzają najelepsze rozwiązania. Zwykle też pomagają gromadzić dokumentację i samopdzielnie prowadzą cała sprawę. To sprawia, że poszkodowany zajmuje się jedynie niewielką częścią formalności.

Helpfind.pl - współpracownicy Helpfind  - redaktor

Helpfind współpracuje z najlepszymi prawnikami w całym kraju. Dzięki kompetentnej i fachowej wiedzy, chcemy dostarczyć naszym Czytelnikom informacji na temat szeroko pojętych odszkodowań w każdej dziedzinie życia.

Helpfind.pl - odszkodowania online - logo

Średnia ocena: 4.00

Czytaj także

Odszkodowanie po wypadku drogowym Sprawdź,... Helpfind - Odszkodowanie po wypadku drogowym

Odszkodowanie po wypadku drogowym. Sprawdź, ile trzeba na naprawę

Odszkodowanie po wypadku drogowym spędza sen z powiek niejednemu kierowcy. Jak więc sprawdzić rzetelnie, ile należy się na naprawę samochodu?

Odszkodowanie za wypadek samochodowy ile... Helpfind - Odszkodowanie za wypadek samochodowy ile uzyskasz za szkodę całkowitą?

Odszkodowanie za wypadek samochodowy ile uzyskasz za szkodę całkowitą?

Gdy chodzi o odszkodowanie za wypadek samochodowy ile można uzyskać, zadaje sobie spora liczba kierowców. Podpowiadamy, co zrobić by zyskać...

Odszkodowanie od sprawcy wypadku Jak... Helpfind - Odszkodowanie od sprawcy wypadku

Odszkodowanie od sprawcy wypadku. Jak się starać o odszkodowanie?

Gdy jesteśmy poszkodowani w wypadku drogowym należy nam się odszkodowanie od sprawcy wypadku. Bez względu na to, jakiego uszkodzenia doznaliśmy.

Jakie możesz uzyskać odszkodowanie za... Helpfind - Jakie możesz uzyskać odszkodowanie za pobyt w szpitalu?

Jakie możesz uzyskać odszkodowanie za pobyt w szpitalu?

Konieczność trafienia na oddział szpitalny jest bardzo stresującą sytuacją. Po wyjściu często jest konieczne dalsze leczenie lub rehabilitacja. W niektórych...