Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny

  1. większa rekompensata
  2. szybsza wypłata
  3. mniej formalności
  4. rekompensata za uszkodzony samochód

Sprawdź wysokość odszkodowania

Odszkodowania po wypadku i komunikacyjne
Po wypadku samochodowym każdy kierowca chce szybko odzyskać należne mu odszkodowanie. Często wiąże się to z długim oczekiwaniem ze strony ubezpieczyciela oraz przedłużającym się dostarczaniem niezbędnych dokumentów. Każdy uczestnik wypadku ma prawo do odszkodowania, z wyjątkiem jego sprawcy. Poszkodowany kierowca nie wie, na co może liczyć w przypadku odszkodowania. Szkody, na które są narażone osoby poszkodowane, mogą dotyczyć:

szkód materialnych
szkód osobowych
Szkody osobowe to wszystkie obrażenia poniesione przez uczestników wypadku. Za nie ubezpieczyciel powinien wypłacić odszkodowanie. Wypłacone pieniądze mogą zostać przeznaczone na leczenie i rehabilitację. Oznacza to także zwrot wydatków za leki i inne niezbędne środki, a nawet zwrot kosztów dojazdów za leczenie.
Kiedy należy się odszkodowanie?
Gdy w wypadku został uszkodzony samochód przysługuje
Gdy wystąpił uszczerbek na zdrowiu przysługuje
Gdy wypłacona kwota jest zbyt niska przysługuje
Gdy od wypadku komunikacyjnego nie minęły 3 lata przysługuje
Gdy nie minęło 20 lat, a wypadek był skutkiem przestępstwa przysługuje

Sprawdź bezpłatnie, czy należy Ci się rekompensata

Jak się starać?

Ważne jest, żeby mieć wszystkie dokumenty od początku wypadku (Ubezpieczyciel jest zobowiązany do pokrycia kosztów poniesionych przez poszkodowanego). Poszkodowani mogą także wystąpić z innymi roszczeniami odszkodowawczymi do zakładu ubezpieczeń. W przypadku obrażeń ciała i rozstroju zdrowia przysługuje zwrot kosztów poniesionych w ramach leczenia powypadkowego. Gdy wystąpią problemy z wypłatą odszkodowania, warto skorzystać z pomocy doświadczonej kancelarii odszkodowawczej. Pomoże ona w uzyskaniu należnej rekompensaty.

Jak to działa?

Wypełniasz

formularz weryfikacyjny

Oddzwaniamy

do Ciebie w ciągu 48 h lub szybciej

Weryfikujemy

przesłane przez Ciebie dokumenty

Wypłacamy

należne Ci odszkodowanie

Nie wygrywasz

nie płacisz

Potrzebne dokumenty

W przypadku samochodu są to głównie zdjęcia uszkodzeń. Coraz częściej dowodem jest także nagranie z wideorejestratora. Najważniejszymi dokumentami są notatka policyjna bądź oświadczenie osoby, która spowodowała wypadek komunikacyjny. To pozwala ustalić, czy roszczenia są słuszne. Przy ubieganiu się o zwrot kosztów leczenia i wyższe odszkodowanie powinno wykazać się poniesione wydatki. Mogą to być faktury i rachunki związane z leczeniem i rehabilitacją. Każdy poszkodowany może liczyć też na zwrot kosztów związany z zakupem leków, opatrunków, czy niezbędnego sprzętu medycznego.

Rekompensata szkód

Z roku na rok wzrasta świadomość kierowców w sprawie odszkodowań. Co roku wypłacane są miliardy złotych w ramach odszkodowań. Kwota ta pokrywa szkody majątkowe, jak i osobowe. Wysokość odszkodowań ma na celu zwrot poniesionych kosztów. Odszkodowanie powinno wyrównać wszystkie straty, jakich doznała osoba poszkodowana.

Historie naszych klientów

Sprawdź bezpłatnie wysokość rekompensaty

czytaj więcej »
bezpłatny przewodnik

Przewodnik

Wyższe Odszkodowanie

pobierz
za darmo

Przewodnik