Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny

  1. Większa rekompensata
  2. Szybsza wypłata
  3. Mniej formalności
  4. Masz nawet 20 lat na zgłoszenie się
  5. Rekompensata za uszkodzony samochód
  6. Rekompensata za uszczerbek na zdrowiu

Sprawdź wysokość odszkodowania

Odszkodowania po wypadku i komunikacyjne

Dlaczego helpfind?

Wypadek komunikacyjny to każdy wypadek, czy kolizja z udziałem samochodu. Każdy uczestnik, który nie jest wyłącznym sprawcą wypadku, ma prawo do odszkodowania. Jego Kierowcy mają zawsze najwięcej problemów z naprawą swojego samochodu. Ubezpieczyciel proponuje kosztorys, który tylko w niewielkim stopniu pokrywa koszty rzeczywistej naprawy. Mowa wówczas o zaniżonym kosztorysie. Rozwiązaniem tego problemu jest dopłata do odszkodowania. Produkt ten skierowany jest do osób, które:

otrzymały już odszkodowanie
otrzymały kosztorys i pragną się odwołać

Często problemem są także szkody osobowe poniesione w wypadku. Są to wszystkie obrażenia poniesione przez uczestników wypadku. Za nie również ubezpieczyciel powinien wypłacić odszkodowanie. Wypłacone pieniądze mogą zostać przeznaczone na leczenie i rehabilitację nawet w prywatnych ośrodkach.Oznacza to także zwrot wydatków za leki i inne niezbędne środki, a nawet zwrot kosztów dojazdów, czy zakwaterowania.

Każdy poszkodowany może starać się o zadośćuczynienie, które rekompensuje cierpienia psychiczne i fizyczne związane z wypadkiem.

Rodzina tragicznie zmarłego może starać się o zadośćuczynienie. Jest to świadczenie, które ma za zadanie zrekompensować ból i cierpienie po stracie bliskiej osoby. O takie środki starać może się najbliższa rodzina. Są to małżonek, dzieci, a w niektórych przypadkach rodzice, rodzeństwo, a nawet dziadkowie. Konieczne jest tutaj wykazanie bliskich związków ze zmarłym.

Wypadek komunikacyjny – Kto i kiedy może starać się o rekompensatę?

Gdy od wypadku komunikacyjnego nie minęły 3 lata

przysługuje

Nawet 20 lat, gdy wypadek był skutkiem przestępstwa

przysługuje

Gdy wypłacona kwota jest zbyt niska

przysługuje

Gdy w wypadku został uszkodzony samochód

przysługuje

Gdy wystąpił uszczerbek na zdrowiu

przysługuje

Każdy, kto nie był sprawcą wypadku komunikacyjnego

przysługuje

Sprawdź bezpłatnie, czy należy Ci się rekompensata

Kto może starać się o rekompensatę za wypadek komunikacyjny?

Każda osoba, która w wyniku kolizji, lub wypadku poniosła szkodę. Może to być zarówno szkoda osobowa, jak i majątkowa.

W przypadku zadośćuczynienia roszczenia wysunąć może rodzina poszkodowanego, który w wyniku wypadku zmarł.

Szkodę można zgłosić w ciągu trzech lat od wypadku.

Jak to działa?

Bezpłatna weryfikacja i analiza kosztorysu Wypełniasz formularz weryfikacji

Wypełniasz

formularz weryfikacji

(to nic nie kosztuje!)

Bezpłatna weryfikacja i analiza kosztorysu Oddzwaniamy do Ciebie w ciągu 48h

Oddzwaniamy

do Ciebie w ciągu 48h

(lub najszybciej jak to możliwe)

Bezpłatna weryfikacja i analiza kosztorysu Weryfikujemy twój kosztorys naprawy pojazdu

Weryfikujemy

twój kosztorys naprawy pojazdu

Bezpłatna weryfikacja i analiza kosztorysu Dopłacamy do Twojego odszkodowania średnio 2300 zł

Dopłacamy

do Twojego odszkodowania średnio 2300 zł

Nie wygrasz nie płacisz

Nie wygrasz

nie płacisz

Dokumenty potrzebne do wypłaty rekompensaty

W przypadku każdej szkody bardzo ważne jest dostarczenie dokumentów. W przypadku samochodu są to przede wszystkim zdjęcia uszkodzeń. Coraz częściej dowodem jest także nagranie z wideorejestratora. Najważniejszymi dokumentami są notatka policyjna, bądź oświadczenie osoby, która spowodowała wypadek komunikacyjny. To pozwala ustalić, czy roszczenia są zasadne.

Gdy starasz się o rekompensatę za uszczerbek na zdrowiu, najważniejsze są dokumenty związane z leczeniem. Może to być kopia karty pacjenta, wyniki badań, wypis ze szpitala itp. W tym przypadku najważniejsze jest to, aby wykazać, że obrażenia i ewentualne choroby są następstwem wypadku.

Przy ubieganiu się o zwrot kosztów leczenia i wyższe odszkodowanie powinno wykazać się poniesione wydatki. Mogą to być faktury i rachunki związane z leczeniem i rehabilitacją. Każdy poszkodowany może liczyć też na zwrot kosztów związany z zakupem leków, opatrunków, czy potrzebnych sprzętów.

Osobną kategorią jest zadośćuczynienie. Poszkodowany powinien wykazać, jak bardzo wypadek wpłynął na jego życie. Tu także konieczna jest dokumentacja medyczna i zdjęcia obrazujące rozmiar obrażeń. Dla zadośćuczynienia bardzo ważny jest osobisty opis cierpień. Podobnie jest w przypadku zadośćuczynienia po śmierci najbliższego. Oprócz standardowych dokumentów związanych z wypadkiem, jak notatka policyjna, czy akt zgonu, konieczna jest relacja rodziny. Najczęściej należy wykazać osobiste związki ze zmarłym, a także wpływ tragicznej straty na dalsze życie.

Rekompensata szkód

Co roku na polskich drogach dochodzi do dziesiątek tysięcy wypadków komunikacyjnych i kolizji. Co roku wypłacane są miliardy złotych w ramach odszkodowań. Kwota ta pokrywa szkody majątkowe, jak i osobowe. Wysokość odszkodowań ma na celu zwrot poniesionych kosztów. Nieco inaczej wygląda ubieganie się o zadośćuczynienie. Ma ono na celu zrekompensowanie strat niemajątkowych. Wypłacane jest za cierpienie, ból psychiczny i fizyczny, a także naruszenie dóbr osobistych.

Historie naszych klientów

Sprawdź bezpłatnie wysokość rekompensaty

krok: 1 z 2
bezpłatny przewodnik

Przewodnik

Wyższe Odszkodowanie

pobierz
za darmo

Przewodnik