odwołanie od decyzji ubezpieczyciela

Odwołanie od odszkodowania

Sprawdź, jak możesz się odwołać

czytaj więcej »
 1. Darmowa analiza sprawy
 2. Wyższe odszkodowanie
 3. 3 lata na zgłoszenie się
 4. Indywidualne doradztwo

Sprawdź, jak możesz się odwołać

odwołanie od odszkodowania

Odwołanie od odszkodowania

Naszym klientom pomagamy odwołać się od odszkodowania. Doradzamy, piszemy wnioski, a także przysyłamy własnego rzeczoznawcę. Dzięki temu każdy poszkodowany ma szansę na znacznie wyższe odszkodowanie. Bez większego zaangażowania i dodatkowych zmartwień. Formalności są proste i nie wymagają dodatkowych, skomplikowanych czynności od poszkodowanych. Nasi klienci nie martwią się także o koszty dzięki polityce “Nie wygrasz - nie płacisz”

pon.-pt. 8:00 - 18:00

Odwołaniem od odszkodowania można zdziałać więcej, niż początkowo może się wydawać. Czym ono jest? Odwołanie oznacza , że każdy kierowca lub inny poszkodowany może odwołać się od decyzji ubezpieczyciela. Można to zrobić w dowolnym momencie — zarówno po otrzymaniu decyzji, jak i już po otrzymaniu pieniędzy.

Można odwołać się zawsze, gdy propozycja odszkodowania nie spełnia oczekiwań. A dochodzi do tego aż w 89% przypadków. Najczęściej dzieje się tak, gdy:
Ubezpieczyciel wypłacił za mało pieniędzy
Ubezpieczyciel odmówił wypłaty rekompensaty
Rzeczoznawca przedstawił zaniżony kosztorys

Komu przysługuje odwołanie?

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela przysługuje każdej osobie, która otrzymała niekorzystną decyzję ubezpieczyciela. Także osoby, które już otrzymały pieniądze, bądź sprzedały uszkodzony samochód mają prawo do odwołania. Jedyną przeszkodą w ubieganiu się o wyższe odszkodowanie jest zazwyczaj ugoda z klauzulą wykluczającą przyszłe roszczenia.
Kiedy się odwoływać?
Gdy odszkodowanie jest zaniżone check icon
Gdy szkoda jest rozliczana kosztorysowo check icon
Gdy błędnie oszacowano wartość samochodu przy szkodzie całkowitej check icon
Gdy przeciwko sprawcy toczy się sprawa sądowa check icon

Odwołaj się od decyzji ubezpieczyciela!

Jak się odwołać?

Jest to dodatkowa procedura w drodze do wypłaty właściwej ilości pieniędzy. Po otrzymaniu decyzji bądź pieniędzy poszkodowany ma 3 lata na złożenie stosownego pisma. W niektórych przypadkach - gdy do wypadku doszło w wyniku przestępstwa — czas ten wydłuża się do 20 lat. Jest to odwołanie od decyzji ubezpieczyciela i jest to reklamacja. Ubezpieczyciel ma 30 dni na to, aby odpowiedzieć na odwołanie.

W odwołaniu powinno być zawarte kilka stałych elementów. Oprócz danych poszkodowanego i numeru sprawy powinna tam też znajdować się kwota roszczeń. Najwięcej uwagi należy poświęcić uzasadnieniu. Nierzadko trzeba się tu odwołać do obowiązujących przepisów. Może to sprawiać problemy przy samodzielnym odwołaniu.

Potrzebne dokumenty

W przypadku odwołania nie ma zbyt wielu dodatkowych dokumentów. Należy pamiętać, że potrzebna dokumentacja jest już u ubezpieczyciela. Warto jednak dołączyć kopię decyzji ubezpieczyciela, a także kopię otrzymanego kosztorysu.

Przy odwołaniu potrzebne są dokumenty potwierdzające właściwość roszczeń. Może to być kosztorys niezależnego rzeczoznawcy bądź wycena sporządzona przez wybrany warsztat.

Rekompensata szkód

W większości przypadków odszkodowanie proponowane przez ubezpieczyciela nie wystarcza na pokrycie wszystkich kosztów. To oznacza, że poszkodowani sami muszą dopłacać. W świetle prawa nie powinno mieć to miejsca. Odszkodowanie ma być rekompensatą za wszystkie straty.

Dlatego warto skorzystać z możliwości odwołania się. Dzięki temu, że odwołanie rozpatrywane jest jako reklamacja, kolejna decyzja jest szybka. Wiąże się to jednak z dodatkowymi formalnościami, a nierzadko także kosztami. Coraz więcej poszkodowanych korzysta więc z profesjonalnej pomocy prawnej.

Średnia ocena: 4.60

Jak to działa?

Kontakt

Wypełniasz formularz na naszej stronie

Telefon

Oddzwonimy najszybciej, jak to możliwe

Analiza

Uważnie zapoznajemy się z dokumentacją

Odszkodowanie

Więcej pieniędzy na koncie poszkodowanego

Nie wygrasz

Nie płacisz

Historie naszych klientów

Zobacz także

 1. Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny - Odszkodowania Helpfind
 2. Odszkodowanie z oc sprawcy bez strat dla poszkodowanego
 3. Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela - jak dostać wyższe odszkodowanie
 4. Wypadek komunikacyjny odszkodowanie z OC dla poszkodowanego kierowcy
 5. Odszkodowanie z OC sprawcy kolizji. Jak je uzyskać?
 6. Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny - Odszkodowania Helpfind
 7. Odszkodowanie z oc sprawcy bez strat dla poszkodowanego
 8. Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela - jak dostać wyższe odszkodowanie
 9. Wypadek komunikacyjny odszkodowanie z OC dla poszkodowanego kierowcy
 10. Odszkodowanie z OC sprawcy kolizji. Jak je uzyskać?
 11. Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny - Odszkodowania Helpfind
 12. Odszkodowanie z oc sprawcy bez strat dla poszkodowanego
 13. Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela - jak dostać wyższe odszkodowanie
 14. Wypadek komunikacyjny odszkodowanie z OC dla poszkodowanego kierowcy
 15. Odszkodowanie z OC sprawcy kolizji. Jak je uzyskać?

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela - artykuły na blogu

Odszkodowanie za uraz głowy i... Helpfind - Odszkodowanie za uraz głowy i mózgu - porady dla poszkodowanych

Odszkodowanie za uraz głowy i mózgu - porady dla poszkodowanych

Jeśli osoba poszkodowana ma uraz głowy w wypadku będą się jej należeć świadczenia, które pomogą zrekompensować powstały uszczerbek. Poszkodowany musi pamiętać o niezbędnych dokumentach i jak najszybszym zgłoszeniu się do ubezpieczyciela o wypłacenie należnej rekompensaty.

Dlaczego warto ubiegać się o... Helpfind - Dlaczego warto ubiegać się o zadośćuczynienie za uszczerbek na zdrowiu

Dlaczego warto ubiegać się o zadośćuczynienie za uszczerbek na zdrowiu

Gdy ma miejsce uszczerbek na zdrowiu osoba poszkodowana nie wie, o co tak naprawdę może się ubiegać i co jej przysługuje. Dlatego w niektórych przypadkach warto skorzystać z pomocy doświadczonej kancelarii odszkodowawczej, ponieważ kwota odszkodowania może być znacznie wyższa.

Potrącenie pieszego - jakie konsekwencje... Helpfind - Potrącenie pieszego - jakie konsekwencje dla sprawcy i poszkodowanego?

Potrącenie pieszego - jakie konsekwencje dla sprawcy i poszkodowanego?

Gdy ma miejsce potrącenie pieszego ma on prawo do ubiegania się o stosowne odszkodowanie, które powinno zrekompensować ból i poniesiony uszczerbek na zdrowiu. Odszkodowanie zostanie wtedy wypłacone z polisy OC sprawcy zdarzenia. Pieszy może oprócz tego ubiegać się o inne świadczenia.

Korzyści, które dostajesz

bez zobowiązań

BEZ ZOBOWIĄZAŃ

Skorzystanie z bezpłatnej analizy do niczego Cię nie zobowiązuje. Nasza współpraca z Klientem musi opierać się na zaufaniu i poszanowaniu decyzji - takie mamy zasady.

bezpłatna weryfikacja

BEZPŁATNA WERYFIKACJA

Na żadnym etapie nie wymagamy opłat. Chcemy, aby każdy nasz Klient ponosił jak najmniejsze koszty. Kontakt z nami jest darmowy, tak samo jak wypełnienie formularza, a następnie jego analiza.

polityka

POLITYKA "ZERO SPAMU"

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoje i swoich danych. Nie przekazujemy ich bez Twojej zgody. Twoje dane potrzebne nam są tylko do kontaktu. Nie rozsyłamy spamu, ani innych niepożądanych wiadomości.

bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO

Jesteśmy niezależnym ekspertem. Dzięki temu działamy zawsze na korzyść poszkodowanego. Zaufaj nam i skorzystaj z naszego doświadczenia oraz kompleksowej wiedzy.

Tylko jeden krok dzieli Cię od odszkodowania Sprawdź