Odwołanie od odszkodowania

  1. Darmowa analiza sprawy
  2. Wyższe odszkodowanie
  3. 3 lata na zgłoszenie się
  4. Indywidualne doradztwo

Sprawdź, jak możesz się odwołać

odwołanie od decyzji ubezpieczyciela
Odwołaniem od odszkodowania można zdziałać więcej, niż początkowo może się wydawać. Czym ono jest? Odwołanie oznacza , że każdy kierowca lub inny poszkodowany może odwołać się od decyzji ubezpieczyciela. Można to zrobić w dowolnym momencie — zarówno po otrzymaniu decyzji, jak i już po otrzymaniu pieniędzy.

Można odwołać się zawsze, gdy propozycja odszkodowania nie spełnia oczekiwań. A dochodzi do tego aż w 89% przypadków. Najczęściej dzieje się tak, gdy:

Ubezpieczyciel wypłacił za mało pieniędzy
Ubezpieczyciel odmówił wypłaty rekompensaty
Rzeczoznawca przedstawił zaniżony kosztorys

Komu przysługuje odwołanie?

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela przysługuje każdej osobie, która otrzymała niekorzystną decyzję ubezpieczyciela. Także osoby, które już otrzymały pieniądze, bądź sprzedały uszkodzony samochód mają prawo do odwołania. Jedyną przeszkodą w ubieganiu się o wyższe odszkodowanie jest zazwyczaj ugoda z klauzulą wykluczającą przyszłe roszczenia.
Kiedy się odwoływać?
Gdy odszkodowanie jest zaniżone check icon
Gdy szkoda jest rozliczana kosztorysowo check icon
Gdy błędnie oszacowano wartość samochodu przy szkodzie całkowitej check icon
Gdy przeciwko sprawcy toczy się sprawa sądowa check icon

Odwołaj się od decyzji ubezpieczyciela!

Jak się odwołać?

Jest to dodatkowa procedura w drodze do wypłaty właściwej ilości pieniędzy. Po otrzymaniu decyzji bądź pieniędzy poszkodowany ma 3 lata na złożenie stosownego pisma. W niektórych przypadkach - gdy do wypadku doszło w wyniku przestępstwa — czas ten wydłuża się do 20 lat. Jest to odwołanie od decyzji ubezpieczyciela i jest to reklamacja. Ubezpieczyciel ma 30 dni na to, aby odpowiedzieć na odwołanie.

W odwołaniu powinno być zawarte kilka stałych elementów. Oprócz danych poszkodowanego i numeru sprawy powinna tam też znajdować się kwota roszczeń. Najwięcej uwagi należy poświęcić uzasadnieniu. Nierzadko trzeba się tu odwołać do obowiązujących przepisów. Może to sprawiać problemy przy samodzielnym odwołaniu.

Jak to działa?

Kontakt

Wypełniasz formularz na naszej stronie

Telefon

Oddzwonimy najszybciej, jak to możliwe

Analiza

Uważnie zapoznajemy się z dokumentacją

Odszkodowanie

Więcej pieniędzy na koncie poszkodowanego

Nie wygrasz

Nie płacisz

Potrzebne dokumenty

W przypadku odwołania nie ma zbyt wielu dodatkowych dokumentów. Należy pamiętać, że potrzebna dokumentacja jest już u ubezpieczyciela. Warto jednak dołączyć kopię decyzji ubezpieczyciela, a także kopię otrzymanego kosztorysu.

Przy odwołaniu potrzebne są dokumenty potwierdzające właściwość roszczeń. Może to być kosztorys niezależnego rzeczoznawcy bądź wycena sporządzona przez wybrany warsztat.

Rekompensata szkód

W większości przypadków odszkodowanie proponowane przez ubezpieczyciela nie wystarcza na pokrycie wszystkich kosztów. To oznacza, że poszkodowani sami muszą dopłacać. W świetle prawa nie powinno mieć to miejsca. Odszkodowanie ma być rekompensatą za wszystkie straty.

Dlatego warto skorzystać z możliwości odwołania się. Dzięki temu, że odwołanie rozpatrywane jest jako reklamacja, kolejna decyzja jest szybka. Wiąże się to jednak z dodatkowymi formalnościami, a nierzadko także kosztami. Coraz więcej poszkodowanych korzysta więc z profesjonalnej pomocy prawnej.

Historie naszych klientów

Sprawdź, jak możesz się odwołać

czytaj więcej »
bezpłatny przewodnik

Przewodnik

Wyższe Odszkodowanie

pobierz
za darmo

Przewodnik