Renta powypadkowa

Uzyskaj z nami stosowną kwotę renty!

  1. pełne wsparcie prawne
  2. większa kwota uzyskanej renty
  3. mała liczba formalności i szybki kontakt
  4. bezpłatna analiza dokumentów

Sprawdź wysokość odszkodowania

Renta powypadkowa
Dochodzenie renty powypadkowej jest możliwe z OC sprawcy, jednak coraz częściej zakłady ubezpieczeń proponują poszkodowanym tzw. kapitalizację renty. Polega ona na zamianie przyszłych świadczeń rentowych na odszkodowanie jednorazowe, które jest wypłacane osobie poszkodowanej przez zakład ubezpieczeń. Osoba poszkodowana od razu otrzymuje określoną kwotę, tym samym zrzekając się wypłaty renty w przyszłości. Ma to formę ugody pomiędzy poszkodowanym a zakładem ubezpieczeń.

Renta ta ma zapewnić poszkodowanemu gotówkę, która zabezpieczy jego przyszłość. Dlatego warto dobrze przemyśleć decyzję o ubieganie się o nią. W takich przypadkach nieoceniona będzie pomoc kancelarii odszkodowawczej, która przeprowadzi przez cały proces i wskaże najlepsze rozwiązanie dla poszkodowanego.

Kto i kiedy może się ubiegać o rentę powypadkową?
Poszkodowani w wypadkach check icon
Poszkodowani, którzy na skutek wypadku zostali inwalidami check icon
Gdy wartość pobieranej renty jest niewystarczająca na leczenie check icon

Sprawdź, czy należy Ci się odszkodowanie

Jak się starać o rentę powypadkową?

Jednorazowa wypłata, jaką jest kapitalizacja renty, ma taką samą funkcję, co instytucja renty. Obydwa podmioty mają za zadanie jeden cel: naprawienie szkody, ale w inny sposób. Renta dla poszkodowanego jest wypłacana co miesiąc, w tej samej kwocie. Może jednak ona ulec zwiększeniu, gdy stan zdrowia poszkodowanego ulegnie pogorszeniu. Renta może zostać zatwierdzona w drodze ugody. W przypadku, gdy sprawca zdarzenia był znany, poszkodowanemu nie będzie przysługiwać prawo do renty uzupełniającej. Dlatego też decyzja o wnioskowanie o rentę kapitalizacyjną powinna być przemyślana.

Jak to działa?

Wypełniasz

formularz kontaktowy

Oddzwaniamy

do Ciebie w ciągu 48 h

Weryfikujemy

Twoje dokumenty

Rozpoczynamy

procedurę związaną z kapitalizacją renty

Nie wygrasz

nie płacisz

Potrzebne dokumenty

Sprawa może zostać zawarta na zasadzie ugody w sądzie pomiędzy stronami. Wysokość tego świadczenia jest przyznawana na podstawie: wysokości renty osoby poszkodowanej i przewidywanego czasu wypłacania renty w przyszłości. Przed jej wystąpieniem należy się upewnić, że otrzymywana renta jest prawidłowo obliczona i czy obejmuje wszystkie elementy składające się np. na zwiększone potrzeby. Należy też sprawdzić, czy poszkodowanemu nie należą się jeszcze inne świadczenia od zakładu ubezpieczeń. Wtedy można przystąpić do negocjacji z zakładem ubezpieczeń w kwestii odpowiedniej kwoty kapitalizacji. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonej kancelarii odszkodowawczej, która zwiększy szanse na uzyskanie korzystniejszej renty powypadkowej.

Rekompensata szkód

W Polsce niewielka liczba osób ma świadomość, na jakiej zasadzie mogą się domagać zwiększenia swojej renty. Osoba poszkodowana decyduje się na nią rzadko, myśląc, że utraci wcześniejsze profity i będzie to dla niej nieopłacalne. Warto zwrócić się do specjalisty, który zadba, by wszystkie procedury odbyły się prawidłowo.

Historie naszych klientów

Sprawdź wysokość swojego odszkodowania

Dlaczego warto zostawić swoje dane?

bezpieczeństwo

bezpłatnie

bez zobowiązań

polityka "zero spamu"

czytaj więcej »