Renta po wypadku w pracy

  1. Minimum formalności
  2. Renta - więcej pieniędzy
  3. Profesjonaliści służący pomocą
  4. Nawet 20 lat na zgłoszenie

Sprawdź wysokość odszkodowania

Renta po wypadku w pracy

Do nieszczęśliwych zdarzeń w zakładzie pracy dochodzi w najróżniejszych sytuacjach. Najczęściej zdarzają się w trakcie realizacji zadań. Mają związek ściśle z wykonywaniem poleceń służbowych. Wypadkiem przy pracy bywa także wydarzenie, które miało miejsce podczas przerwy, np: w pomieszczeniu socjalnym. Nawet zajście poza budynkiem zaliczyć można do tej kategorii. Przykładowo to zakupy firmowe.

O odszkodowanie będzie składać wniosek również zatrudniony, którego zdrowie uległ zmianie w rezultacie nieprawidłowych warunków pracy. Jest mowa wówczas o chorobie zawodowej. Bywają okoliczności, w których przyznawana jest renta.

Kwestie formalne dotyczące zatrudnienia nie są istotne. Jeżeli przedsiębiorstwo będzie zatrudniać stażystkę wciąż ma możliwość starać się o odszkodowanie za wypadek przy pracy

Kto może starać się o odszkodowanie?

Renta po wypadku w pracy
Wniosek o odszkodowanie mają możliwość złożyć wszyscy poszkodowani, którzy zaznali urazu przy wykonywaniu obowiązków. Odszkodowanie jest należne też w przypadku, kiedy nie doszło do wypadku na terenie zakładu pracy, lecz poszkodowany wciąż realizował polecenia związane z pracą.Istotne jest jednak, aby wypadek nie zdarzył się z winy zatrudnionego, lub w konsekwencji jego zaniedbania.
Przysługuje także renta każdemu pokrzywdzonemu, który nie może chodzić do pracy
Jest to świadczenie zarówno z ZUS, jak i od ubezpieczyciela pracodawcy

Potrzebne dokumenty

Wypadki przy pracy są najczęściej wyjątkowo szczególnymi sprawami. Pokrzywdzeni przesyłają najróżniejsze dokumenty. Poszkodowani w pozostałych zdarzeniach kompletują całkowicie różną dokumentację. Przełożony jest zobowiązany założyć zespół powypadkowy, który ustali okoliczności wydarzenia. Ważne będzie dokonywanie oględzin i zebranie dowodów dotyczących wypadku. W ciągu 14 dni od wpłynięcia zawiadomienia o wydarzeniu sporządzony zostanie protokół powypadkowy. Należy także pamiętać o dokumentacji medycznej - zwolnienia lekarskie.

Zatrudniony ma możliwość starać się też o rentę. Jest ona przyznawana z polisy odpowiedzialności cywilnej zakładu pracy, i przez ZUS. Pokrzywdzony może wysłać dwa różne pisma.

Musi być do nich dołączona dokumentacja medyczna. Jest wiele dokumentów, które trzeba przedstawić, np.: zwolnienie lekarskie , można również przedstawić inne dokumenty. Tą metodą pokrzywdzony wykazuje własną niezdolność do pracy.

Kiedy należy się odszkodowanie?

Po zgłoszeniu problemu u przełożonego

check icon

Gdy od zgłoszenia wypadku nie minęły 3 lata

check icon

Jeżeli wypadek był skutkiem przestępstwa - 20 lat na zgłoszenie

check icon

Gdy wystąpił uszczerbek na zdrowiu

check icon

Gdy doszło do śmierci poszkodowanego

check icon

Gdy poszkodowany nie może podjąć pracy

check icon

Sprawdź bezpłatnie, czy należy Ci się odszkodowanie

Rekompensata szkód

W kraju niemal co roku dochodzi do mnóstwa wypadków przy pracy. Większość z nich wyklucza pracownika z obowiązków zawodowych na określony okres. Mają miejsce jednak trudniejsze przypadki, po których pracownik przenigdy nie powróci do kariery zawodowej. W takich wypadkach przyznaje się renta. Najczęściej wypłaca ją ZUS. Również ubezpieczyciel ma takie uprawnienia. Nawet w przypadku niewielkich uszczerbków na zdrowiu pokrzywdzony może starać się o odszkodowanie.

Jak to działa?

Wypełniasz

formularz na naszej stronie

Kontakt

z naszym konsultantem w ciągu 48 h

Weryfikacja

przesłanych przez Ciebie dokumentów

Wypłata

należnej kwoty

Nie wygrasz

nie płacisz

Historie naszych klientów

Sprawdź bezpłatnie wysokość Twojego odszkodowania

Dlaczego warto zostawić swoje dane?

bezpieczeństwo

bezpłatnie

bez zobowiązań

polityka "zero spamu"

czytaj więcej »