Wypadek z pracy do domu

  1. Łatwiejsza droga
  2. Renta - więcej pieniędzy
  3. Przyjazna usługa
  4. Przedawnienie roszczeń to nawet 20 lat

Sprawdź wysokość odszkodowania

Wypadek z pracy do domu

Wypadki w pracy to nieraz splot wielu różnych okoliczności. Nierzadko mają miejsce w czasie wykonywania poleceń. Dochodzi do nich w czasie wykonywania poleceń. Wypadkiem przy pracy będzie również incydent, które miało miejsce podczas przerwy, na przykład: podczas rozmowy telefonicznej. Odnosi się to do w równiej mierze sytuacji poza zakładem pracy, jednak mających związek z poleceniami pracodawcy. Przykład: szkolenie pracownika.

O odszkodowanie ma możliwość starać się również pracownik, którego zdrowie pogorszył się w efekcie nieprawidłowych warunków pracy. Nazywa się to mianem choroby zawodowej. Gdy to potrzebne, zakład pracy ma powinność także wpłacać rentę.

Nie bierze się pod uwagę kwestii formalnych powiązanych z posadą. gdy przedsiębiorstwo zatrudni stażystkę również ma możliwość starać się o odszkodowanie za wypadek przy pracy

Kto może starać się o odszkodowanie?

Wypadek z pracy do domu
O odszkodowanie powinna się każda osoba, którą spotkał wypadek w pracy. Odszkodowanie przyznaje się także, gdy do wypadku doszło poza biurem, lecz nadal miał związek z zwykłymi zadaniami pracownika.Ważne jest jednak, aby wypadek nie miał miejsca z błędu zatrudnionego, bądź w konsekwencji jego zaniedbania.
Kiedy poszkodowany jest niezdolny do pracy, wypłacana jest mu renta
Jest to świadczenie zarówno z ZUS, jak i od Towarzystwa Ubezpieczeniowego zakładu pracy

Potrzebne dokumenty

Wypadki przy pracy różnią się stanowczo od innych wypadków. Pokrzywdzeni przekazują różnorodne dokumenty. Zupełnie inne, niż przy pozostałych wypadkach. Po wydarzeniu powoływana jest komisja powypadkowa. Najważniejsze będzie dokonanie oględzin i zbieranie dowodów wypadku. Po 14 dniach powstaje raport komisji. Warto tak samo pamiętać o dokumentacji medycznej - opinia biegłego.

Renta należy się pokrzywdzonemu, który odniósł obrażenia podczas pracy. Jej wypłacaniem zajmuje się ZUS i Towarzystwo Ubezpieczeniowe, w którym polisę ma pracodawca. Do obu instytucji trzeba złożyć pisma.

Koniecznym dodatkiem są tu dokumenty od komisji lekarskiej. Jest wiele dokumentów, które trzeba przedstawić, np.: rokowania leczenia a także inne dokumenty. W ten sposób pracownik udowadnia własną niezdolność do pracy.

Kiedy należy się odszkodowanie?

Po zgłoszeniu wypadku u przełożonego

check icon

3 lata na zgłoszenie

check icon

Jeżeli wypadek był skutkiem przestępstwa - 20 lat na zgłoszenie

check icon

Gdy ucierpiało zdrowie pracownika

check icon

Gdy doszło do śmierci poszkodowanego

check icon

gdy sytuacja materialna poszkodowanego się pogarsza

check icon

Sprawdź bezpłatnie, czy należy Ci się odszkodowanie

Rekompensata szkód

Nad Wisłą rokrocznie dochodzi do dużej ilości wypadków przy pracy. Lwia część wyklucza poszkodowanego z normalnej rzeczywistości na krótki okres. W niektórych przypadkach pracujący są zmuszeni przejść na rentę, gdyż ich stan nie pozwala na spełnianie obowiązków Należy wspominać o trudnych wypadkach, w następstwie których poszkodowany nie może wrócić do pracy. W takich przypadkach przysługuje renta. Utożsamiana jest z ZUS. Także TU pracodawcy ma takie uprawnienia. Odszkodowanie jest przyznawane każdemu pracownikowi - niezależnie od okoliczności.

Jak to działa?

Wypełniasz

formularz na naszej stronie

Kontakt

z naszym konsultantem w ciągu 48 h

Weryfikacja

przesłanych przez Ciebie dokumentów

Wypłata

należnej kwoty

Nie wygrasz

nie płacisz

Historie naszych klientów

Sprawdź bezpłatnie wysokość Twojego odszkodowania

czytaj więcej »
bezpłatny przewodnik

Przewodnik

Wyższe Odszkodowanie

pobierz
za darmo

Przewodnik