/

Redakcja

/

Agnieszka Książek
Agnieszka Książek

Agnieszka Książek

Poznajmy się

W 2011 roku ukończyłam studia magisterskie na wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Swoje pierwsze kroki jako redaktorka internetowa stawiałam w portalu energetycznym. Nadrzędnym celem serwisu było wspieranie konsumenta energii w procesie zmiany sprzedawcy prądu i gazu oraz edukacja z zakresu oszczędzania energii i szeroko rozumianej ekologii.

Z Helpfind jestem związana od 2017 roku. Swoją pracę rozpoczęłam od tematów związanych z odszkodowaniami lotniczymi, czyli za opóźniony oraz odwołany lot. Z uwagi na zainteresowanie finansami podjęłam się również problematyki bankowej: zwrotów prowizji oraz kredytów frankowych. W swoich artykułach dot. szkód OC/AC staram się przybliżać pełen pułapek i niejasności proces likwidacji szkody oraz przedstawiać możliwości walki z towarzystwem ubezpieczeniowym o należne odszkodowanie.

Prywatnie jestem miłośniczką Tatr. Jeśli nie jestem na górskim szlaku, to wybieram rower i pobliskie ścieżki leśne. Wolny czas lubię spędzać z moimi psami o imionach Kira i Charlie. Oddech od spraw codziennych łapię także przy dobrej muzyce. Chętnie też oglądam film z gatunku kryminał, komedia i fantasy.

Pytania i odpowiedzi

W artykułach poruszam różne zagadnienia z zakresu finansów oraz odszkodowań. Które z nich wzbudza moje największe zainteresowanie?

Trudno jest mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Oba te obszary są w kręgu moich zainteresowań, bo moim celem jest przybliżenie praw konsumentów. Klient indywidualny zarówno w relacji z bankową, jak i ubezpieczeniową machiną jest na słabszej pozycji. Banki oraz towarzystwa ubezpieczeniowe są wyposażone w całą armię prawników. Pisma, które wysyłają swoim klientom bardzo często są naszpikowane odnośnikami do różnych aktów prawnych. Przeciętnemu Kowalskiemu trudno się w tym odnaleźć.

Jakie korzyści niesie ze sobą dochodzenie odszkodowań czy zwrotu prowizji online?

W porównaniu do stacjonarnej usługi jest to rozwiązanie tańsze i bardziej dostępne. Klient dzięki temu może szybciej uzyskać należne mu pieniądze czy to od ubezpieczyciela czy banku. Analiza sprawy jest całkowicie darmowa, a więc odpadają tutaj niemałe koszty konsultacji eksperckich. Swoją sprawę można załatwić bez wychodzenia z domu, a co warte podkreślenia, procedury nie są skomplikowane. Wszystko zamyka się w dosłownie kilku krokach.

Czy samodzielna walka z ubezpieczycielem czy bankiem może zakończyć się sukcesem?

Oczywiście, że może, ale pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim trzeba znać swoje prawa. Towarzystwa ubezpieczeniowe, czy szerzej instytucje finansowe, nie są skłonne do wypłacania czy oddawania pieniędzy osobom poszkodowanym czy swoim klientom. W przypadku np. odszkodowań z OC sprawcy, firmy ubezpieczeniowe często stosują różnego rodzaju sztuczki, aby wypłacić jak najmniej. Jeszcze trudniej jest samodzielnie uzyskać należne świadczenia za szkody osobowe.

W artykułach bardzo często poruszam etap zgłoszenia szkody. Dlaczego?

Odpowiedź jest prosta - bo ludzie szukają informacji na ten temat w internecie. Często nie wiemy: jak i gdzie zgłosić szkodę, jakie dokumenty należy przedstawić ubezpieczycielowi, ile powinno wynosić odszkodowanie itp. Niewielu kierowców wie, jak należy postąpić w razie nawet niewielkiej kolizji, a oświadczenie sprawcy rzadko znajduje się w samochodowym schowku.

Agnieszka Książek

Agnieszka Książek

uam

portfolio

Przeczytaj moje artykuły na blogu

Najnowsza wiedza odszkodowawcza czeka na Ciebie. Znamy się na tym!

zarysowanie samochodu na parkingu oświadczenie

26.03.2024

14 min

Zarysowanie auta na parkingu - co robić, jak napisać oświadczenie

Zarysowanie samochodu na parkingu oświadczenie - dowiedz się jak je spisać, a nie będziesz mieć problemów z uzyskaniem odszkodowania z OC sprawcy....

Samochód

szkoda parkingowa

09.08.2023

18 min

Szkoda parkingowa - co musisz wiedzieć? Kiedy otrzymasz odszkodowanie?

Szkoda parkingowa to sytuacja, która może się przytrafić każdemu z nas. Choć bywa raczej niegroźna w skutkach, to powinieneś wiedzieć, jak w takim prz...

Samochód

zerwany dach odszkodowania po wichurze

09.09.2022

11 min

Zerwany dach - jak uzyskać odszkodowania po wichurze?

Zerwany dach w wyniku działania silnego wiatru? Masz prawo domagać się odszkodowania po wichurze. Jak uzyskać maksymalne świadczenie od ubezpieczyciel...

Nieruchomości

empty_placeholder