/

Samochód
Dopłaty do odszkodowań - uzyskaj najwyższą możliwą dopłatę do Twojego odszkodowania

Dopłaty do odszkodowań - uzyskaj najwyższą możliwą dopłatę do Twojego odszkodowania

 • 99% wypłaconych odszkodowań jest zaniżonych

 • Masz 3 lata od decyzji ubezpieczyciela na zgłoszenie się po dopłatę do odszkodowania

 • Wypłacamy należną dopłatę nawet w 48 godzin

 • Sprawdź bezpłatnie, czy należy Ci się dopłata

Przeanalizujemy bezpłatnie, czy należy Ci się dopłata

logo google

4,3/1271 opinii

Twoje dane są u nas bezpieczne

Sprawdzam wysokość dopłaty do odszkodowania

Twój samochód został uszkodzony w ciągu ostatnich trzech lat z winy innego kierowcy? Miej świadomość, że kosztorys przygotowany przez firmę ubezpieczeniową najprawdopodobniej posiada szereg zaniżeń. W związku z tym masz szansę na dopłatę do odszkodowania!

Kto i kiedy może złożyć wniosek o dopłatę do odszkodowania?

O dopłatę za zaniżona wycena szkody z OC może starać się każdy, kto nie jest zadowolony ze swojego odszkodowania. Nie jest konieczne podawanie przyczyn.

Najczęściej o dopłatę starają się osoby, których odszkodowanie nie wystarczyło na naprawę samochodu, czy pokrycie innych szkód. Co ważne, o odszkodowanie może się starać osoba, która już sprzedała uszkodzony samochód. Wystarczy, że była właścicielem auta w momencie wypadku.

Skup odszkodowań OC to popularna forma transakcji na rynku, w której specjalizują się kancelarie odszkodowawcze.

Na rynku nie brakuje także spraw, których przedmiotem jest zaniżone odszkodowanie z AC. Jest ich znacznie mniej, niż w przypadku polis OC, natomiast również przy tej formie ubezpieczenia zaniżenia są powszechne. Także w takim przypadku można zgłosić się po dopłatę do odszkodowania.

Kiedy starać się o dopłatę?

 • Gdy wypłacone odszkodowanie jest za niskie.

 • Gdy nie minęły 3 lata od decyzji ubezpieczyciela.

 • Gdy szkoda była rozliczana kosztorysowo.

 • Gdy w kosztorysie wystąpiły błędy.

 • Gdy poszkodowany nie jest zadowolony z wysokości odszkodowania.

 • Gdy nie została podpisana ugoda.

 • W przypadku rezygnacji z naprawy, jak i po naprawie.

 • Niezależnie od rodzaju szkody - częściowej lub całkowitej.

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do dopłaty

Ile można dostać dopłaty do odszkodowania za kolizję?

Dobrze wiedzieć, jak wypłacona kwota ma się do tego, co otrzymaliśmy od firmy ubezpieczeniowej.

Stwierdzenie, ile konkretnie można otrzymać za kolizję jest trudne do oszacowania. Kwota może wynieść od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale wszystko zależy od stopnia uszkodzenia pojazdu i jego utraty wartości. Każda sprawa jest inna i rozpatrywana indywidualnie.

Po pomoc w odszkodowaniach najlepiej zgłosić się do lidera rankingu firm odszkodowawczych. Helpfind, numer 1 w tym zestawieniu, może pochwalić się wypłatą najwyższych dopłat do odszkodowań dla swoich klientów. Przelewa na ich konto średnio 3493,39 zł, jednak najwyższe dopłaty do odszkodowań są znacznie wyższe.

przykładowe wartości dopłat do odszkodowania

Jakich dokumentów potrzebujesz, żeby otrzymać dopłatę do odszkodowania?

Najważniejszymi dokumentami w tym przypadku ubiegania się o dopłatę są decyzja towarzystwa ubezpieczeniowego o wysokości przyznanego odszkodowania oraz otrzymany kosztorys sporządzony przez rzeczoznawcę ubezpieczyciela.

Do składanego wniosku warto dostarczyć drugi kosztorys, który sporządzony przez niezależnego rzeczoznawcę na prośbę poszkodowanego. Może to być także wycena z warsztatu. W taki sposób zdecydowanie łatwiej uargumentować, dlaczego odwołujemy się od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego i jakiej kwoty dopłaty oczekujemy.

Drugą kategorią dokumentów jest dokumentacja związana z wypadkiem. Tutaj najważniejsze jest oświadczenie sprawcy kolizji z miejsca zdarzenia lub notatka policyjna. Warto zadbać również o inne dokumenty potwierdzające wszystkie szkody, taki jak na przykład zdjęcia uszkodzonego samochodu.

Najprostszy sposób na otrzymanie dopłaty do odszkodowania

Starania o dopłatę do odszkodowania nie muszą być długie i trudne. Wystarczy, że znajdziesz dobrego partnera w swoich staraniach.

Helpfind, lider rynku dopłat do odszkodowań onilne w Polsce, przeanalizował już ponad 162 tysiące kosztorysów swoich klientów i wypłacił im ponad 46 milionów złotych. Firma przelewa na konto kierowcy średnio 3493,39 zł. Wszystko dzieje się nawet w 48 godzin od podpisania dokumentów, co skraca czas załatwienia sprawy do absolutnego minimum.

Jak wygląda proces ubiegania się o dopłatę z Helpfind:

 1. Wypełnij krótki formularz na naszej stronie.
 2. Poczekaj na weryfikację przesłanych dokumentów.
 3. Doświadczony rzeczoznawca przeanalizuje kosztorys naprawy od firmy ubezpieczeniowej pod kątem zaniżeń.
 4. Zaakceptuj wysokość dopłaty do odszkodowania od Helpfind.
 5. Poczekaj 48 godzin na przelew na swoje konto.
Wypełnij formularz i odbierz dopłatę

Co ważne, współpraca z Helpfind nie niesie żadnych kosztów dla kierowcy, który ubiega się o dopłatę. Na żadnym etapie sprawy nie poprosimy o przelew. Takie rozwiązanie pokazuje, że niczym nie ryzykujesz, a możesz zyskać sporą kwotę.

Cytat

Samodzielne ubieganie się o dopłatę do odszkodowania przez kierowcę może trwać długo i nie przynieść spodziewanych efektów. W takim przypadku poszkodowany musi samodzielnie analizować przepisy, ustawy oraz szukać wyceny poszczególnych części. Doświadczeni rzeczoznawcy, którzy zajmują się takimi sprawami na co dzień, mogę zrobić to za Ciebie. Zgłoś się po bezpłatną pomoc do Helpfind i zyskaj nie tylko pieniądze z dopłaty, ale również czas.

Bartosz Rybicki, ekspert ds. odszkodowań w Helpfind

Z jakiego powodu firma ubezpieczeniowa zaniżyła odszkodowanie?

Należy pamiętać, że w interesie Towarzystwa Ubezpieczeniowego nie leży wypłacanie wysokich odszkodowań.

Wykwalifikowani przedstawiciele ubezpieczyciela potrafią tak przedstawić sprawę, aby jednocześnie zawrzeć ugodę z nieświadomym o tym fakcie klientem. Ma to dalekosiężne skutki w postaci zablokowania możliwości dochodzenia roszczeń w przyszłości.

W kosztorysach przesłanych przez firmy znajdują się liczne nieścisłości, na podstawie których można sformułować skuteczny wniosek o dopłatę. Oto kilka punktów, na które musisz zwrócić uwagę.

Gdzie szukać zaniżeń w kosztorysie od ubezpieczyciela:

 • Stosowanie nieoryginalnych zamienników – poszkodowany ma prawo do skorzystania z naprawy pojazdu z użyciem nowych, oryginalnych części. Firma ubezpieczeniowa może w kosztorysie wycenić działania na tańszych zamiennikach, co przyczyni się do sporej straty klienta.
 • Nierynkowe stawki za roboczogodziny – koszty pracy mechaników w poszczególnych miastach różnią się, a ubezpieczyciel potrafi zastosować nieadekwatne stawki z licznymi “rabatami”, na których zwykły klient nie ma co liczyć.
 • Zastosowanie współczynnika odchylenia – przy lakierowaniu uszkodzonych części, ubezpieczyciel czasami rekomenduje i wpisuje do kosztorysu zmniejszenie liczby warstw nakładanego lakieru oraz zastosowanie tańszego materiału niż robią to lakiernicy w zakładzie.
 • Zastosowanie amortyzacji – to praktyka, w którym ubezpieczyciel potrafi odejmować wartość starych, zużytych części od nowych. To działanie zabronione uchwałą Sądu Najwyższego.
 • Nieadekwatna cena pojazdu – pozycja dotycząca tylko spraw, gdzie wystąpiła szkoda całkowita, gdzie kwota odszkodowania ściśle powiązana jest z wartością auta przed zdarzeniem oraz wraku. Zaniżenie ceny przed wypadkiem oraz zawyżenie wartości wraku spowoduje znaczne zaniżenie odszkodowania.
Zgłoś swoją sprawę do Helpfind

Czy warto skorzystać z dopłaty do odszkodowania?

Jeśli w ciągu ostatnich 3 lat Twój pojazd został uszkodzony i firma ubezpieczeniowa wypłaciła Ci odszkodowanie, warto zastanowić się nad złożeniem wniosku o dopłatę. Co przemawia na korzyść tego pomysłu?

Możesz tylko zyskać

Nie ponosisz kosztów, nie grozi Ci podniesienie składki OC, ubezpieczyciel nie może obniżyć wypłaconej już kwoty bezspornej. Dlaczego więc nie spróbować otrzymać dodatkowych środków? Nawet współpraca z Helpfind, pomoc specjalistów w tej dziedzinie i analiza kosztorysu od firmy jest bezpłatna.

Przygotujemy wszystko za Ciebie

Korzystając z usług naszej firmy, zajmiemy się wszystkim za Ciebie. Sprawdzimy kosztorys, napiszemy do firmy i załatwimy wszystko znacznie szybciej, niż w przypadku samodzielnego zajęcia się sprawą. Po podpisaniu dokumentów pieniądze wypłacimy nawet w 48 godzin.

Bez wizyty w sądzie

Podpisz dokumenty i niczym się nie martw. Wizyty w sądzie, siedzibie ubezpieczyciela czy przyjmowanie rzeczoznawcy nie będzie konieczne. Poza pieniędzmi zyskasz także bezcenny czas. W momencie podpisania umowy z Helpfind to firma bierze na siebie całe ryzyko procesowe, więc nie interesuje Cię ewentualny wynik procesu sądowego w tej sprawie.

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy otrzymam pieniądze po złożeniu wniosku o dopłatę?

Helpfind wypłaci dopłatę nawet w 48 godzin po zaakceptowaniu i ustaleniu kwoty dopłaty do odszkodowania. Jeśli zgłosisz się do firmy ubezpieczeniowej w pojedynkę, na odpowiedź będziesz czekać przynajmniej 30 dni, a w niektórych przypadkach nawet 60.

Kiedy otrzymam pieniądze po złożeniu wniosku o dopłatę?

Helpfind wypłaci dopłatę nawet w 48 godzin po zaakceptowaniu i ustaleniu kwoty dopłaty do odszkodowania. Jeśli zgłosisz się do firmy ubezpieczeniowej w pojedynkę, na odpowiedź będziesz czekać przynajmniej 30 dni, a w niektórych przypadkach nawet 60.

Czy mogę starać się o dopłatę do odszkodowania na auto wzięte w leasing?

Tak, można otrzymać dopłatę na auto w leasingu, natomiast konieczna jest zgoda leasingodawcy.

Czy dopłata do odszkodowania OC jest możliwa w przypadku kolizji autem z kierownicą po prawej stronie (anglik)?

Tak. Kierowca może ubiegać się o dopłatę w momencie, gdy auto biorące udział w kolizji, ma kierownicę po prawej stronie.

Zgłoś swoją sprawę do Helpfind
bg-process

Jak to działa?


Zgłaszasz swoją sprawę do Helpfind

Dzięki temu możemy się z Tobą skontaktować


Czekasz na kontakt z naszym doradcą

Skontaktujemy się z Tobą nie później niż w ciągu 48 h w dni robocze


Przeprowadzamy analizę Twoich dokumentów

Sprawdzamy, czy możemy Ci pomóc uzyskać odszkodowanie powypadkowe za uraz lub dopłacamy do Twojej szkody na pojeździe

Rozpoczynamy procedurę

W przypadku dopłaty pieniądze dostaniesz nawet w ciągu 48 h, odszkodowanie za szkody osobowe będziemy musieli uzyskać od ubezpieczyciela, co może potrwać

artykuły na naszym blogu

Wiedza o odzyskiwaniu odszkodowań

Najnowsza wiedza odszkodowawcza czeka na Ciebie. Znamy się na tym!

Czytaj więcej z tej kategorii

01.07.2024

11 min

Uderzenie w tył samochodu - czyja wina, odszkodowanie, dopłata

Dowiedz się, jak wysokie odszkodowanie uzyska poszkodowany po uderzeniu w tył auta i jakie są koszty naprawy....

Samochód

uszkodzona felga ile odszkodowania

19.06.2024

9 min

Uszkodzony rant felgi aluminiowej – odszkodowanie, dopłata

Masz wątpliwości, czy należy Ci się odszkodowanie za uszkodzoną felgę? Przeczytaj artykuł i rozwiej swoje wątpliwości....

Samochód

17.06.2024

10 min

Uszkodzenie szyby przez kamień odszkodowanie – ile za naprawę, możliwa dopłata

Dowiedz się, w jakich sytuacjach można otrzymać odszkodowanie po uszkodzeniu szyby przez kamień....

Samochód

empty_placeholder

Dopłata do odszkodowania szkody na pojeździe

Prześlij do nas swoje dokumenty i zaczekaj na darmową analizę kosztorysu

Bezpłatna analiza dokumentacji

Brak opłat wstępnych

Jesteśmy niezależnym ekspertem

Zaufaj nam i skorzystaj z doświadczenia

Bezpłatna analiza 0 zł

Zgłoś sprawę on-line