dopłata do odszkodowania

Dopłata do odszkodowania

Sprawdź, jak duża jest Twoja dopłata do odszkodowania

Bezpłatnie przeanalizujemy Twój kosztorys naprawy pojazdu

krok: 1 z 2
  1. Pokrywamy różnicę w odszkodowaniu
  2. Należne pieniądze na naprawę samochodu
  3. Szybka wypłata
  4. Więcej pieniędzy bez sądów i innych formalności

Prześlij swój kosztorys (za 0 zł)

Skup odszkodowań, procedura

Dopłaty do odszkodowania

Pomagamy kierowcom, którym ubezpieczyciel wypłacił za niskie odszkodowanie. Oferujemy dopłaty do wypłaconego odszkodowania w ciągu 3 lat od wydania decyzji. Procedura ubiegania się jest niezwykle prosta i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami, czy formalnościami. Jesteś poszkodowanym i nie wiesz, czy przyznane odszkodowanie wystarczy na naprawę samochodu? Skontaktuj się z nami mailowo lub zadzwoń!

pon.-pt. 8:00 - 18:00

Każdy poszkodowany kierowca chce otrzymać właściwe odszkodowanie po wypadku. Niestety, często okazuje się, że poszkodowani otrzymują za mało pieniędzy. W takim przypadku można starać się o więcej pieniędzy. Rzeczoznawcy i inni specjaliści z dziedziny odszkodowań analizują dokumenty i wszystkie szkody. Sprawdzają także przyczyny zaniżenia:
amortyzacja lub części zamienne
zaniżanie kosztów naprawy
bezpodstawne naliczanie rabatów
zaniżanie wartości pojazdu
nieuwzględnienie kosztów samochodu zastępczego lub lawety
nieuzasadnione orzekanie o szkodzie całkowitej
pominięcie utraty wartości handlowej pojazdu

Kto może starać się o dopłatę?

O dopłatę do odszkodowania może starać się każdy, kto nie jest zadowolony ze swojego odszkodowania. Nie jest konieczne podawanie przyczyn. Najczęściej o dopłatę starają się osoby, których odszkodowanie nie wystarczyło naprawę samochodu, czy pokrycie innych szkód. Co ważne, o odszkodowanie może się starać osoba, która już sprzedała uszkodzony samochód. Wystarczy, że była właścicielem auta w momencie wypadku. Odkup odszkodowania to popularna forma, w której specjalizują się kancelarie odszkodowawcze.
Kiedy starać się o dopłatę?
Gdy wypłacone odszkodowanie jest za niskie check icon
Gdy nie minęły 3 lata od decyzji ubezpieczyciela check icon
Gdy szkoda była rozliczana kosztorysowo check icon
Gdy w kosztorysie wystąpiły błędy check icon
Gdy poszkodowany nie jest zadowolony z wysokości odszkodowania check icon
Gdy nie została podpisana ugoda check icon
W przypadku rezygnacji z naprawy, jak i po naprawie check icon
Niezależnie od rodzaju szkody - częściowej lub całkowitej check icon

Sprawdź, czy spełniasz warunki

Jak starać się o dopłatę?

Procedura starania się o dopłatę jest bardzo prosta. Wystarczy przesłać swoje zgłoszenie przez formularz znajdujący się na stronie. W zgłoszeniu powinny się znaleźć:

  • dokumenty związane z wypadkiem
  • dokumenty związane z likwidacją szkody
  • opis sprawy

Procedura ta jest znacznie prostsza niż odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. Nie trzeba bowiem udowadniać swoich racji ani ponosić dodatkowych kosztów.

Gdy zgłoszenie zostaje już przyjęte, sprawa jest wnikliwie analizowana przez specjalistów. Po analizie obliczana jest wysokość odszkodowania. Na tej podstawie wypłaca się różnicę, czyli właśnie dopłatę do odszkodowania.

Potrzebne dokumenty

Aby otrzymać dopłatę, nie trzeba starać się o żadne nowe dokumenty. Wystarczy, że prześlesz dokumenty związane z likwidacją szkody. Najważniejszym dokumentami w tym przypadku jest kosztorys sporządzony przez rzeczoznawcę oraz decyzję ubezpieczyciela. Można również dostarczyć kosztorys sporządzony przez niezależnego rzeczoznawcę lub wycenę warsztatu.

Drugą kategorią dokumentów jest dokumentacja związana z wypadkiem. Tutaj najważniejsze jest oświadczenie sprawcy lub notatka policyjna. Warto jednak zadbać o inne dokumenty potwierdzające wszystkie szkody, np.: zdjęcia zniszczonego samochodu.

Rekompensata szkód komunikacyjnych

Poszkodowani bardzo często uważają, że po otrzymaniu odszkodowania nic już nie da się zrobić. Dlatego godzą się na zaniżone odszkodowanie, co niestety wiąże się ze stratami finansowymi. Tymczasem główną rolą odszkodowania jest rekompensata wszystkich szkód. Oznacza to, że pieniądze wypłacane przez ubezpieczyciela muszą pokryć wszystkie straty i poniesione koszty. Procedura starania się o dopłatę nie jest skomplikowana, a daje ona wymierne korzyści.

Średnia ocena: 5.00

Jak to działa?

Formularz

Wypełnij i wyślij

Kontakt

w ciągu 48h

Analiza

Twojej dokumentacji

Wypłata

brakującego odszkodowania

Nie wygrasz

Nie płacisz

Historie naszych klientów

Odkup odszkodowań - artykuły na blogu

Czym zajmuje się UFG, czyli... Helpfind - Czym zajmuje się UFG, czyli Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny?

Czym zajmuje się UFG, czyli Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny?

Jesteś osobą poszkodowaną w zdarzeniu drogowym, a sprawca nie posiada ważnej polisy OC lub uciekł i nie udało się ustalić jego tożsamości? W tych sytuacjach możesz zwrócić się do UFG. W czym pomoże Ci Fundusz?

Termin wypłaty odszkodowania za uszczerbek... Helpfind - Termin wypłaty odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu

Termin wypłaty odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu

W zależności od rodzaju wykupionej polisy termin wypłaty odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu może się nieco różnić. Ubezpieczyciel musi wypłacić odszkodowanie w ciągu 30 dni, wygląda to inaczej, gdy ma wykupioną polisę NNW od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Brak oświadczenia sprawcy kolizji Co... Helpfind - Brak oświadczenia sprawcy kolizji. Co należy robić w takiej sytuacji?

Brak oświadczenia sprawcy kolizji. Co należy robić w takiej sytuacji?

Brak oświadczenia sprawcy kolizji może być sporym problemem. Ubezpieczyciel potrzebuje bowiem dokumentu, który potwierdza okoliczności zdarzenia i wskazuje jasno sprawcę. Istnieje jednak kilka rozwiązań, które ułatwią poszkodowanemu uzyskanie odszkodowania. Zależy to jednak od dostępnych dowodów, oraz postawy sprawcy.

Korzyści, które dostajesz

bez zobowiązań

BEZ ZOBOWIĄZAŃ

Skorzystanie z bezpłatnej analizy do niczego Cię nie zobowiązuje. Nasza współpraca z Klientem musi opierać się na zaufaniu i poszanowaniu decyzji - takie mamy zasady.

bezpłatna weryfikacja

BEZPŁATNA WERYFIKACJA

Na żadnym etapie nie wymagamy opłat. Chcemy, aby każdy nasz Klient ponosił jak najmniejsze koszty. Kontakt z nami jest darmowy, tak samo jak wypełnienie formularza, a następnie jego analiza.

polityka

POLITYKA "ZERO SPAMU"

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoje i swoich danych. Nie przekazujemy ich bez Twojej zgody. Twoje dane potrzebne nam są tylko do kontaktu. Nie rozsyłamy spamu, ani innych niepożądanych wiadomości.

bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO

Jesteśmy niezależnym ekspertem. Dzięki temu działamy zawsze na korzyść poszkodowanego. Zaufaj nam i skorzystaj z naszego doświadczenia oraz kompleksowej wiedzy.

Tylko jeden krok dzieli Cię od odszkodowania Sprawdź