/

Samochód
Dopłata do odszkodowania OC – bezpłatna pomoc przy odwołaniu

Dopłata do odszkodowania OC – bezpłatna pomoc przy odwołaniu

  • 99% wypłaconych odszkodowań jest zaniżonych

  • Zgłoś się po bezpłatną analizę kosztorysu i dowiedz się, jaka dopłata do odszkodowania Ci się należy

  • Na ubieganie się o dopłatę masz 3 lata od wydania decyzji przez ubezpieczyciela

Przeanalizujemy bezpłatnie, czy należy Ci się dopłata

logo google

4,4/1459 opinii

Twoje dane są u nas bezpieczne

Chcę otrzymać bezpłatną analizę mojej sprawy

Twój samochód został uszkodzony w ciągu ostatnich trzech lat z winy innego kierowcy? Miej świadomość, że kosztorys przygotowany przez firmę ubezpieczeniową najprawdopodobniej posiada szereg zaniżeń. W związku z tym masz szansę na dopłatę do odszkodowania z polisy OC sprawcy.

Co to jest dopłata do odszkodowania?

Dopłata do odszkodowania to proces, w którym kierowca poszkodowany w kolizji może otrzymać dodatkowe pieniądze. Wypłata jest możliwa nawet, a właściwie przede wszystkim, po otrzymaniu przelewu od towarzystwa ubezpieczeniowego, w przypadku, gdy odszkodowanie zostało zaniżone.

Według danych Helpfind, lidera rankingu firm odszkodowawczych w Polsce, prawie każdy kosztorys naprawy pojazdu wystawiany przez firmy ubezpieczeniowe posiada zaniżenia. Sprawa dotyczy nawet 99% przypadków. To oznacza, że każda z tych spraw może ubiegać się o dopłatę do zaniżonego odszkodowania OC.

Kto może złożyć wniosek o dopłatę do odszkodowania?

O dopłatę za zaniżoną wycenę szkody z OC może starać się każdy, kto nie jest zadowolony ze swojego odszkodowania.

Najczęściej o dopłatę starają się osoby, których odszkodowanie nie wystarczyło na naprawę samochodu. To jasny i wyraźny sygnał, że wypłata od ubezpieczyciela była zbyt niska. Co ważne, o dopłaty do odszkodowań może się starać osoba, która już sprzedała uszkodzony samochód. Wystarczy, że była właścicielem auta w momencie wypadku.

Najważniejszą kwestią w takich przypadkach jest ścisłe trzymanie się terminów, które są nieprzekraczalne.

Kiedy można ubiegać się o dopłatę do odszkodowania?

O dopłatę do odszkodowania można wnioskować nawet 3 lata od wydania decyzji ubezpieczyciela, który był gwarantem polisy OC sprawcy zdarzenia.

Podstawą do uzyskania zaniżonej części odszkodowania jest wskazanie zaniżenia w kosztorysie. Możesz zrobić to samodzielnie, ale będzie to wymagało specjalistycznej wiedzy oraz czasu, a na koniec firma może odrzucić odwołanie przez brak uprawnień, dlatego warto zgłosić się po bezpłatną pomoc rzeczoznawcy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy Twój kosztorys naprawy pojazdu posiada zaniżenia, wystarczy, że zgłosisz się po bezpłatną analizę, którą wykonają nasi specjaliści.

Wysyłam kosztorys do bezpłatnej analizy

Kiedy starać się o dopłatę?

  • Gdy wypłacone odszkodowanie jest za niskie.

  • Gdy nie minęły 3 lata od decyzji ubezpieczyciela.

  • Gdy szkoda była rozliczana kosztorysowo.

  • Gdy w kosztorysie wystąpiły błędy.

  • Gdy poszkodowany nie jest zadowolony z wysokości odszkodowania.

  • Gdy nie została podpisana ugoda.

  • W przypadku rezygnacji z naprawy, jak i po naprawie.

  • Niezależnie od rodzaju szkody - częściowej lub całkowitej.

Jak uzyskać dopłatę do odszkodowania z OC sprawcy?

Istnieją trzy główne sposoby na uzyskanie dopłaty do odszkodowania.

sposoby na zaniżone odszkodowanie

Możesz zająć się sprawą samodzielnie, ale to metoda zdecydowanie najmniej skuteczna. Jeśli nie interesujesz się motoryzacją, nie znasz prawa ubezpieczeniowego i nie studiujesz dokładnie ogólnych warunków umowy ze swoim ubezpieczycielem, możesz spędzić wiele godzin na przygotowaniu wniosku, a na końcu i tak może okazać się, że skończysz z niczym.

Decyzję ubezpieczyciela możesz przeanalizować przy pomocy prawnika lub radcy prawnego. Wtedy jednak licz się z wydatkiem kilkuset złotych na konsultacje, a następnie skierowanie sprawy na drogę sądową.

Zdaniem eksperta

Samodzielne ubieganie się o dopłatę do odszkodowania przez kierowcę może trwać długo i nie przynieść spodziewanych efektów. W takim przypadku poszkodowany musi samodzielnie analizować przepisy, ustawy oraz szukać wyceny poszczególnych części. Doświadczeni rzeczoznawcy, którzy zajmują się takimi sprawami na co dzień, mogę zrobić to za Ciebie. Zgłoś się po bezpłatną pomoc do Helpfind i zyskaj nie tylko pieniądze z dopłaty, ale również czas.

Bartosz Rybicki, ekspert ds. odszkodowań w Helpfind

Jeśli nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów i mieć gwarancję skutecznego odwołania, zgłoś się po dopłatę do odszkodowania do Helpfind. Cały proces rozpocznie się od bezpłatnej analizy umowy. Sprawą zajmie się zespół rzeczoznawców, który przeanalizował już ponad 180 tysięcy kosztorysów.

Wiemy, gdzie mogą kryć się zaniżenia. Wnikliwie przeanalizujemy dokumentację szkody przesłaną przez firmę ubezpieczeniową, a następnie stwierdzimy, czy są podstawy do ubiegania się o dopłatę. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości przy rozliczeniu, zaproponujemy kwotę, którą przelejemy szybko i bez pośredników na Twoje konto w ciągu kilku dni.

Jak to możliwe? Dzięki podpisaniu umowy cesji wierzytelności. W takim przypadku poszkodowany zgadza się na sprzedaż szkody OC. Otrzyma z góry ustaloną kwotę w zamian za możliwość zajęcia się sprawą.

To Helpfind przejmuje odpowiedzialność procesową i rozpoczyna walkę o dodatkowe świadczenia. W tym czasie klient ma już na swoim koncie przelew i nie musi przejmować się dalszym przebiegiem sprawy.

Ile można dostać dopłaty do odszkodowania za kolizję?

Średnia dopłata do odszkodowania dla klientów Helpfind wynosi 3493,39 zł, co oznacza, że firma wypłaca także wyższe kwoty.

Stwierdzenie, ile konkretnie można otrzymać za kolizję, jest trudne do oszacowania. Kwota może wynieść od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale wszystko zależy od stopnia uszkodzenia pojazdu i jego utraty wartości. Każda sprawa jest inna i rozpatrywana indywidualnie.

Przykładowe kwoty dopłat do odszkodowań OC

przykładowe wartości dopłat do odszkodowania

Jakie dokumenty są wymagane, żeby otrzymać dopłatę do odszkodowania?

Aby rozpocząć proces starania się o dopłatę do odszkodowania potrzebne są: decyzja towarzystwa ubezpieczeniowego, otrzymany kosztorys od ubezpieczyciela, alternatywna wycena szkody przez mechanika lub rzeczoznawcę oraz zdjęcia uszkodzonego pojazdu.

Przygotowanie nowego kosztorysu naprawy sprawi, że ubezpieczyciel otrzyma konkretny przekaz od poszkodowanego, że ten zdaje sobie sprawę ze skali zastosowanych zaniżeń. Nie ma lepszego argumentu, który przekona firmę ubezpieczeniową.

Jeśli nie masz dodatkowej wyceny, albo nie chcesz wydawać kilkuset złotych na poradę rzeczoznawcy, możesz skorzystać z najprostszego i bezpłatnego sposobu na dopłatę do odszkodowania.

Najprostszy sposób na otrzymanie dopłaty do odszkodowania

Dopłatę do zaniżonego odszkodowania z OC sprawcy najszybciej otrzymasz w Helpfind. Rozwiąż swoją sprawę bez problemów i przede wszystkim dodatkowych kosztów. Usługa jest bezpłatna, a firma na żadnym etapie nie poprosi o zapłatę za przeprowadzone działania.

Helpfind to lider rynku dopłat do odszkodowań online w Polsce. Specjaliści zatrudnieni w firmie przeanalizowali już ponad 180 tysięcy kosztorysów swoich klientów i wypłacił im ponad 115 milionów złotych.

Proces ubiegania się o dopłatę z Helpfind w 3 prostych krokach:

  1. Wypełnij krótki i prosty formularz na stronie.
  2. Załącz zdjęcia szkody i kosztorys naprawy, żeby otrzymać bezpłatną wycenę od Helpfind.
  3. Zaakceptuj propozycję dopłaty do odszkodowania komunikacyjnego.
Wypełnij formularz i odbierz dopłatę

Co ważne, współpraca z Helpfind nie niesie żadnych kosztów dla kierowcy, który ubiega się o dopłatę. Na żadnym etapie sprawy nie poprosimy o przelew. Takie rozwiązanie pokazuje, że niczym nie ryzykujesz, a możesz zyskać. Zamień niskie odszkodowanie na satysfakcjonującą kwotę.

Jak mogło dojść do zaniżenia odszkodowania z OC sprawcy?

Należy pamiętać, że w interesie Towarzystwa Ubezpieczeniowego nie leży wypłacanie wysokich odszkodowań.

Wykwalifikowani przedstawiciele ubezpieczyciela potrafią tak przedstawić sprawę, aby jednocześnie zawrzeć ugodę z nieświadomym o tym fakcie klientem. Ma to dalekosiężne skutki w postaci zablokowania możliwości dochodzenia roszczeń w przyszłości.

W kosztorysach przesłanych przez firmy znajdują się liczne nieścisłości, na podstawie których można sformułować skuteczny wniosek o dopłatę. Oto kilka punktów, na które musisz zwrócić uwagę.

Gdzie szukać zaniżeń w kosztorysie od ubezpieczyciela:

  • Stosowanie nieoryginalnych zamienników – poszkodowany ma prawo do skorzystania z naprawy pojazdu z użyciem nowych, oryginalnych części. Firma ubezpieczeniowa może w kosztorysie wycenić działania na tańszych zamiennikach, co przyczyni się do sporej straty klienta.
  • Nierynkowe stawki za roboczogodziny – koszty pracy mechaników w poszczególnych miastach różnią się, a ubezpieczyciel potrafi zastosować nieadekwatne stawki z licznymi “rabatami”, na których zwykły klient nie ma co liczyć.
  • Zastosowanie współczynnika odchylenia – przy lakierowaniu uszkodzonych części, ubezpieczyciel czasami rekomenduje i wpisuje do kosztorysu zmniejszenie liczby warstw nakładanego lakieru oraz zastosowanie tańszego materiału niż robią to lakiernicy w zakładzie.
  • Zastosowanie amortyzacji – to praktyka, w którym ubezpieczyciel potrafi odejmować wartość starych, zużytych części od nowych. To działanie zabronione uchwałą Sądu Najwyższego.
  • Nieadekwatna cena pojazdu – pozycja dotycząca tylko spraw, gdzie wystąpiła szkoda całkowita, gdzie kwota odszkodowania ściśle powiązana jest z wartością auta przed zdarzeniem oraz wraku. Zaniżenie ceny przed wypadkiem oraz zawyżenie wartości wraku spowoduje znaczne zaniżenie odszkodowania.
Zgłoś swoją sprawę do Helpfind

Czy warto skorzystać z dopłaty do odszkodowania?

Jeśli w ciągu ostatnich 3 lat Twój pojazd został uszkodzony i towarzystwo ubezpieczeniowe dokonało wypłaty odszkodowania, warto zastanowić się nad złożeniem wniosku o dopłatę. Co przemawia na korzyść tego pomysłu?

Możesz tylko zyskać

Nie ponosisz kosztów, nie grozi Ci podniesienie składki OC, ubezpieczyciel nie może obniżyć wypłaconej już kwoty bezspornej. Dlaczego więc nie spróbować otrzymać dodatkowych środków? Nawet współpraca z Helpfind, pomoc specjalistów w tej dziedzinie i analiza kosztorysu od firmy jest bezpłatna.

Przygotujemy wszystko za Ciebie

Korzystając z usług naszej firmy, zajmiemy się wszystkim za Ciebie. Sprawdzimy kosztorys, napiszemy do firmy i załatwimy wszystko znacznie szybciej, niż w przypadku samodzielnego zajęcia się sprawą. Po podpisaniu dokumentów pieniądze wypłacimy nawet w 48 godzin.

Bez wizyty w sądzie

Podpisz dokumenty i niczym się nie martw. Wizyty w sądzie, siedzibie ubezpieczyciela czy przyjmowanie rzeczoznawcy nie będzie konieczne. Poza pieniędzmi zyskasz także bezcenny czas. W momencie podpisania umowy z Helpfind to firma bierze na siebie całe ryzyko procesowe, więc nie interesuje Cię ewentualny wynik procesu sądowego w tej sprawie.

Najczęstsze problemy w sprawie dopłaty do odszkodowań

O dopłatę nie możesz starać się po zawarciu ugody z ubezpieczycielem. Nawet jeśli należy Ci się dopłata, po zawarciu porozumienia z firmą tracisz na nią szansę.

Towarzystwa ubezpieczeniowe próbują wykorzystać ten fakt i proponują niewielki bonus od proponowanej bezspornej kwoty odszkodowania. Ugodę można zawrzeć także telefonicznie, a każda rozmowa z przedstawicielem firmy jest nagrywana, więc zastanów się dwa razy, jeśli zdecydujesz się przyjąć propozycję.

Zawarcie ugody często wiąże się z brakiem wiedzy na temat praw poszkodowanych w kolizjach. Poszkodowany powinien otrzymać bezsporną kwotę odszkodowania i w takim przypadku nie musi zgadzać się na ugodę – ubezpieczyciel powinien przelać kwotę bez dodatkowych zgód.

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy otrzymam pieniądze po złożeniu wniosku o dopłatę?

Helpfind wypłaci dopłatę kilka dni po zaakceptowaniu i ustaleniu kwoty dopłaty do odszkodowania.

Jakie są korzyści z dopłaty do odszkodowania?

Otrzymasz dodatkowe pieniądze na naprawę pojazdu. Warto zadbać o odpowiednie odszkodowanie za utratę wartości handlowej pojazdu.

Czy dopłata do odszkodowania należy się także w przypadku zaniżonego odszkodowania AC?

Tak, można zgłosić się po dopłatę do odszkodowanie w polisy AC.Zaniżone odszkodowanie z AC jest tematem równie powszechnym jak zaniżone odszkodowanie z OC, a cały proces ubiegania się o dopłatę jest taki sam.

Czy mogę starać się o dopłatę do odszkodowania na auto wzięte w leasing?

Tak, można otrzymać dopłatę na auto w leasingu, natomiast konieczna jest zgoda leasingodawcy.

Czy dopłata do odszkodowania OC jest możliwa w przypadku kolizji autem z kierownicą po prawej stronie (anglik)?

Tak. Kierowca może ubiegać się o dopłatę w momencie, gdy auto biorące udział w kolizji, ma kierownicę po prawej stronie.

bg-process

Jak to działa?


Zgłaszasz swoją sprawę do Helpfind

Dzięki temu możemy się z Tobą skontaktować


Czekasz na kontakt z naszym doradcą

Skontaktujemy się z Tobą nie później niż w ciągu 48 h w dni robocze


Przeprowadzamy analizę Twoich dokumentów

Sprawdzamy, czy możemy Ci pomóc uzyskać odszkodowanie powypadkowe za uraz lub dopłacamy do Twojej szkody na pojeździe

Rozpoczynamy procedurę

W przypadku dopłaty pieniądze dostaniesz nawet w ciągu 48 h, od zaakceptowania i podpisania dokumentów

artykuły na naszym blogu

Wiedza o odzyskiwaniu odszkodowań

Najnowsza wiedza odszkodowawcza czeka na Ciebie. Znamy się na tym!

Czytaj więcej z tej kategorii
Odszkodowanie za wypadek samochodowy

21.08.2024

11 min

Odszkodowanie za wypadek samochodowy – jak je otrzymać?

Dowiedz się, komu przysługuje odszkodowanie za wypadek samochodowy. Pamiętaj o dopłacie, którą możesz otrzymać....

Samochód

01.07.2024

11 min

Uderzenie w tył samochodu - czyja wina, odszkodowanie, dopłata

Dowiedz się, jak wysokie odszkodowanie uzyska poszkodowany po uderzeniu w tył auta i jakie są koszty naprawy....

Samochód

uszkodzona felga ile odszkodowania

19.06.2024

9 min

Uszkodzony rant felgi aluminiowej – odszkodowanie, dopłata

Masz wątpliwości, czy należy Ci się odszkodowanie za uszkodzoną felgę? Przeczytaj artykuł i rozwiej swoje wątpliwości....

Samochód

empty_placeholder

Dopłata do odszkodowania szkody na pojeździe

Prześlij do nas swoje dokumenty i zaczekaj na darmową analizę kosztorysu

Bezpłatna analiza dokumentacji

Brak opłat wstępnych

Jesteśmy niezależnym ekspertem

Zaufaj nam i skorzystaj z doświadczenia

Bezpłatna analiza 0 zł

Zgłoś sprawę on-line