Wycena szkody samochodu kalkulator

Sprawdź, jakie masz możliwości

  1. bezpłatna analiza
  2. brak opłat przedwstępnych
  3. mała ilość formalności
  4. szybka wypłata gotówki
  5. darmowa weryfikacja kosztorysu
  6. pełne wsparcie prawne

Sprawdź wysokość odszkodowania

Wycena szkody samochodu kalkulator
Gdy dochodzi do uszkodzenia samochodu, poszkodowany kierowca musi zmierzyć się z kilkoma problemami. Priorytetem jest dla niego naprawa pojazdu. Na samym początku kierowca musi zadać sobie pytanie, w jaki sposób chce, żeby została rozliczona jego szkoda. Do wyboru ma metodę kosztorysową i bezgotówkową. Ta pierwsza opiera się na kosztorysie. To dokument, jaki każdy poszkodowany otrzymuje od rzeczoznawcy. Szacuje się w nim, ile kosztować będzie naprawa. Druga to metoda bezgotówkowa, gdzie ubezpieczyciel proponuje listę warsztatów, które dokonają naprawy samochodu. Obecnie na polskim rynku są cztery programy odszkodowawcze, które pozwalają na kosztorysowanie naprawy pojazdu:

Info-expert
Audatex
Eurotax
DAT
Rzeczoznawca przy ustaleniu kosztorysu korzysta z wiedzy i doświadczenia. Jednak każdy kosztorys opiera się na obliczeniach, które mają uwiarygodnić wyniki wyceny. Przy kalkulacji wycena szkody samochodu kalkulator można wyliczyć dokładnie wartość szkody, jaką będzie musiał ponieść właściciel uszkodzonego samochodu.
Kiedy można skorzystać z wyceny szkody?
Gdy pojazd został uszkodzony check icon
Gdy kosztorys został zaniżony check icon
Gdy poszkodowany korzystał z kosztorysowej likwidacji szkody check icon
Gdy poszkodowany chce obliczyć swoją szkodę check icon

Sprawdź, jak skorzystać z kalkulatora szkody

Jak się starać?

Programy, które służą do obliczania szkody są na bieżąco aktualizowane. Dzięki temu wycena szkody samochodu kalkulator możliwe jest dokładne sprawdzenie faktycznej wielkości szkody. Programy tego typu zawierają bazy danych producentów pojazdów i ich części. Znajdują się w nich też ceny poszczególnych elementów. W ten sposób rzeczoznawcy mogą łatwo wyliczyć wartość auta sprzed wypadku czy koszty naprawy pojazdu. Z programów tych korzystają, specjaliści, dzięki temu tylko osoby w pełni do tego uprawnione mogą w profesjonalny sposób obliczyć szkodę. Wszystkie programy muszą mieć wykupioną odpowiednią licencję.

Jak to działa?

Wypełniasz

formularz weryfikacyjny

Oddzwaniamy

do Ciebie w ciągu 48 h

Weryfikujemy

przesłane przez Ciebie dokumenty

Rozpoczynamy

proces odzyskiwania pieniędzy

Wypłata

odpowiednich środków

Rekompensata szkód

Jeśli osoba poszkodowana zdecyduje się na skorzystanie z kalkulatora szkody, powinna mieć dokumenty, które są powiązane z wypadkiem. Przydatny będzie kosztorys czy dokumenty naprawy pojazdu. Poszkodowany może liczyć na szybkie obliczenie swojej szkody. Bardzo często osoba poszkodowana nie wie o przysługujących jej świadczeniach i nie potrafi odpowiednio sprecyzować swoich żądań. Dzięki obliczeniom specjalistów w prosty i szybki sposób może uzyskać o wiele więcej, niż zostało jej wcześniej wypłacone. Z programów do wyceny szkody korzystają specjaliści, którzy są do tego upoważnieni. Tylko oni sporządzają wyceny zawodowo i mają doświadczenie w tej kwestii.

Historie naszych klientów

Sprawdź bezpłatnie wysokość swojego odszkodowania

krok: 1 z 2
bezpłatny przewodnik

Przewodnik

Wyższe Odszkodowanie

pobierz
za darmo

Przewodnik