Rzeczoznawca samochodowy cennik

Opinia naszego rzeczoznawcy - koszt 0 zł!

  1. Wyższe odszkodowanie
  2. Rzetelna wycena
  3. Bez zbędnych formalności
  4. Krótki czas oczekiwania
  5. Pomoc przy uzyskaniu odszkodowania

Skontaktuj się z naszym rzeczoznawcą

rzeczoznawca samochodowy cennik
Jak określić wysokość odszkodowania? Jak sprawdzić, do jakich szkód doszło i jak są one rozległe? Jak oszacować koszty naprawy? Żaden poszkodowany nie może zrobić tego w sposób pełny i właściwy. Dlatego z ramienia Towarzystwa Ubezpieczeniowego zajmuje się tym rzeczoznawca. Często jednak popełnia on błędy lub podaje dane, które prowadzą do zaniżania odszkodowania. W takim przypadku można skorzystać z bezpłatnego rzeczoznawcy. Weryfikuje on kosztorys TU, a następnie sam szacuje wartość strat i koszt ich naprawy. Postępuje on rzetelnie i zgodnie ze sztuką, opierając się na przepisach i wytycznych dla rzeczoznawców. Dzięki temu poszkodowany może mieć pewność, że otrzyma odszkodowanie we właściwej kwocie.

Do najczęstszych przyczyn zaniżania odszkodowania należą:

podawanie cen zamiennych
naliczanie amortyzacji
niesłuszne pominięcie VAT-u
zaniżanie wartości samochodu w przypadku szkody całkowitej
pominięcie niektórych szkód
zaniżanie cen robocizny

Kto może skorzystać z opinii rzeczoznawcy?

Do rzeczoznawcy najczęściej zgłaszają się osoby z zaniżonym kosztorysem. Wówczas mogą one otrzymać drugą opinię bez ponoszenia kosztów. Zazwyczaj bowiem korzystanie z usług niezależnego rzeczoznawcy wiąże się z dodatkowymi kosztami rzędu nawet 600 zł. Z oferty bezpłatnego rzeczoznawcy może skorzystać każdy poszkodowany. Wówczas jego szkoda zostanie dokładnie przeanalizowana bez ryzyka zaniżenia odszkodowania.
Kiedy można skorzystać z usług rzeczoznawcy?
Po wypadku, w którym ucierpiał samochód check icon
3 lata po wypadku check icon
Gdy ubezpieczyciel wypłacił zaniżone odszkodowanie check icon
W przypadku zarówno szkody częściowej, jak i całkowitej check icon
Gdy poszkodowany korzystał z kosztorysowej formy rozliczenia check icon

Uzyskaj bezpłatną poradę rzeczoznawcy

Jak skorzystać z usług rzeczoznawcy?

Aby skorzystać z usług naszego rzeczoznawcy, wystarczy złożyć dokumenty związane z wypadkiem lub odszkodowaniem. Do nich warto dołączyć także własny opis problemu oraz zdjęcia szkód. Na tej podstawie rzeczoznawca ustala właściwą wysokość odszkodowania. W niektórych jednak przypadkach konieczne mogą być osobiste oględziny rzeczoznawcy.

Jak to działa?

Formularz

Przesyłasz do nas zgłoszenie

Kontakt

Rzeczoznawca oddzwania do Ciebie

Weryfikacja

Rzeczoznawca analizuje dokumenty i szkody

Wypłata

należnego odszkodowania

Nie wygrasz

Nie płacisz

Potrzebne dokumenty

Aby skorzystać z usług rzeczoznawcy, nie trzeba składać żadnych dodatkowych wniosków, czy podań. Wystarczy jedynie dokumentacja związana wypadkiem. To przede wszystkim oświadczenie sprawcy lub notatka policyjna. Przydatne są także spisane zeznania świadków oraz dokumentacja fotograficzna uszkodzeń. Należy także dostarczyć kosztorys.

Rekompensata szkód

W Polsce zdecydowana większość odszkodowań jest zaniżana. Aby się odwołać od niekorzystnej decyzji ubezpieczyciela warto mieć dodatkową opinię niezależnego rzeczoznawcy. Ta jednak najczęściej wiąże się z dodatkowymi opłatami. Dlatego proponujemy bezpłatną opinię. Dzięki niej poszkodowany ma niepodważalny argument w walce z ubezpieczycielem — dzięki temu otrzymuje wyższe odszkodowanie. Nie musi też ponosić dodatkowych kosztów.

Historie naszych klientów

Ekspert w wycenie - sprawdź, jak może Ci pomóc

czytaj więcej »

Średnia ocena: 2.50

bezpłatny przewodnik

Przewodnik

Wyższe Odszkodowanie

pobierz
za darmo

Przewodnik