/

Finanse
Sankcja kredytu darmowego kalkulator (SKD) – oblicz rekompensatę

Sankcja kredytu darmowego kalkulator (SKD) – oblicz rekompensatę

 • Oblicz, jaką rekompensatę możesz uzyskać za błędy w umowie kredytowej.

 • Nasz kalkulator sankcji kredytu darmowego jest bezpłatny.

 • Możesz też przesłać umowę kredytu, żeby otrzymać bardziej dokładny wynik.

Wprowadź dane z umowy kredytowej

Kwota Twojego kredytu

Podaj wartość z umowy kredytowej

Liczba rat Twojego kredytu

Podaj liczbę rat w miesiącach

Oprocentowanie

Podaj aktualne lub z dnia zawarcia umowy

Prowizja

Podaj kwotę prowizji za udzielenie kredytu

Liczba zapłaconych rat (szacunkowo)

Wybierz w zakresie od 3 do 144

Skorzystaj z sankcji kredytu darmowego!

Kalkulator sankcji kredytu darmowego to idealne narzędzie dla każdej osoby, która chce znacząco obniżyć raty swojego kredytu. Do rekompensaty kwalifikują się również kredyty spłacone nie dawniej niż rok przed skorzystaniem z kalkulatora lub takie, za które w ciągu ostatnich 12 miesięcy bank wypłacił zwrot prowizji. Sprawdź, ile Ty możesz zyskać. Skorzystaj z bezpłatnego kalkulatora korzyści.

Sankcja kredytu darmowego kalkulator – bezpłatnie oblicz swoją korzyść finansową

Sankcja darmowego kredytu to bardzo korzystna możliwość dla kredytobiorców, którzy mają zaciągnięte tzw. pożyczki konsumenckie. Możliwość ta przysługuje na podstawie art. 45. Ustawy o kredycie konsumenckim, na mocy której bank powinien zwrócić kredytobiorcy koszty poniesione przez niego w związku z zaciągnięciem i prowadzeniem kredytu. Warunkiem skorzystania z sankcji jest obecność błędów lub braków w umowie kredytowej.

Jakie dokładnie koszty bank będzie musiał Ci zwrócić, jeśli Twoja umowa kredytowa zawiera błędy? Skorzystaj z naszego kalkulatora, żeby poznać potencjalne korzyści lub skorzystaj z bezpłatnej analizy umowy kredytowej.

Ile można zyskać dzięki sankcji kredytu darmowego?

Wiele zależy od tego, jakie koszty zostały przez Ciebie poniesione w związku z zaciągnięciem i spłacaniem kredytu. Im dłuższy okres kredytowania, tym wyższe będą koszty kredytu, zakładając taką samą kwotę kapitału udzielonego przez bank.

Przesyłam umowę do bezpłatnej analizy

Działa to na takiej zasadzie, że jako kredytobiorca nie możesz się starać o zwrot kapitału, który został Ci udzielony do dyspozycji. Byłoby to nielogiczne, bo taki kapitał możesz wykorzystać w dowolny sposób i samo udzielenie kredytu nie jest niezgodne z prawem.

Ważne!

Kara, sankcja dla banku polega więc na tym, że musi całkowicie zrezygnować ze swojego wynagrodzenia, zwracając Ci dotychczas poniesione przez Ciebie koszty kredytu, a także zmniejszając przyszłe raty do poziomu spłaty jedynie kapitału.

Dzięki czemu Twoje korzyści będą największe i w pełni zabezpieczone, jeśli skorzystasz z naszej oferty?

Musisz mieć świadomość tego, że po złożeniu kredytodawcy pisemnego oświadczenia niestety najprawdopodobniej otrzymasz decyzję odmowną. Bank będzie bronić swoich zarobków, to oczywiście zrozumiałe.

Musi w tym celu wysłać pisemne oświadczenie kredytodawcy, a później uzyskać sądowy nakaz zapłaty lub liczyć na przychylność banku.

W związku z tym sprawę trzeba skierować na drogę sądową, co dla wielu osób może być bardzo problematyczne. W końcu sprawę można przegrać. A jeśli będzie wygrana, to może to potrwać kilka lat. To bardzo długi czas oczekiwania, w końcu chodzi o pieniądze, a konkretnie o kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Możesz też skorzystać z pomocy Helpfind. Co gwarantujemy?

 1. Rekompensatę dostaniesz w ciągu maksymalnie 14 dni roboczych.

  Na mocy umowy cesji zobowiązujemy się nie przekroczyć tego terminu. Nasi Klienci zawsze otrzymują swoje pieniądze w umówionym terminie.

 2. Całe ryzyko procesowe będzie po naszej stronie.

  Nie musisz się martwić, czy wygramy sprawę w sądzie. Jeśli tak, to wówczas uzyskasz dodatkowe korzyści, a my wywalczymy swoje wynagrodzenie. Jeśli przegramy, to my będziemy stratni, bo Ty dostaniesz swoją rekompensatę jeszcze przed procesem, bez stresu i ryzyka.

 3. Nie pobieramy żadnych opłat wstępnych, procesowych i sądowych

  Uważamy, że byłoby to nieuczciwe, gdyby nasi Klienci musieli opłacać prawników z naszej firmy czy płacić za prowadzenie procesu. Po prostu dostajesz rekompensatę i nie martwisz się takimi kosztami. Żadna konkurencyjna firma nie oferuje takiej usługi – niestety tam trzeba uiścić koszty postępowania sądowego, które nie są niskie – to kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych, w zależności od kwoty kredytu.

 4. Odzyskaj pieniądze z tytułu sankcji bez żadnych opłat!

 5. Po wygraniu procesu pomożemy Ci uzyskać dodatkowe środki

  Jeśli wygramy proces, to bank będzie musiał Ci zwrócić dodatkowe środki. 100% tej kwoty będzie należne właśnie Tobie, a my pomożemy Ci ją uzyskać. Dodatkowo Twoje raty znacząco się zmniejszą, co pozwoli Ci zyskać finansowy komfort.

 6. Będziemy działać tak, aby Twoja sprawa się nie przedawniła

  Jeśli Twoja sprawa jest bliska przedawnieniu, to potraktujemy ją priorytetowo i nie dopuścimy do tego, aby należna Ci rekompensata przepadła. Dajemy gwarancję, że dołożymy wszelkich możliwych starań, aby wszystko odbyło się terminowo.

Skorzystaj z bezpłatnej analizy umowy kredytowej

Wyliczanie kredytu do spłaty po sankcji kredytu darmowego

Wyliczenie raty kredytu po spłacie może być szczególnie interesujące, jeżeli planowo masz spłacać kredyt jeszcze przez kilka lub nawet kilkanaście lat. W przypadku takich kredytów początkowa rekompensata, jaką zapewnia sankcja kredytu darmowego, nie jest aż tak wysoka jak dla kredytów bliskich zamknięcia, ale po zakończeniu przez nas procesowania sprawy Twoje korzyści będą bardzo duże.

Jeżeli Twoja rata wynosi aktualnie 3500 zł, to jest szansa, że po zakończeniu procesu spadnie nawet do kwoty 2000 zł. Warto jednak sprawdzić to w kalkulatorze, bo każda sytuacja jest inna.

Jakie koszty należy obliczyć, żeby poznać szczegółową kwotę rekompensaty z tytułu sankcji kredytu darmowego?

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jaki dokładnie zwrot może Ci się należeć po skorzystaniu z sankcji, to konieczne będzie porównanie całkowitego kosztu kredytu po spłaceniu aktualnej raty z kwotą kapitału, którą bank oddał Ci do dyspozycji.

Różnica między tymi kwotami to tzw. koszty kredytu, czyli:

 • oprocentowanie,
 • odsetki,
 • marża banku,
 • pozaodsetkowe koszty kredytu.

Te opłaty są sumą kosztów kredytu należnych kredytodawcy i bank będzie musiał je zwrócić kredytobiorcy, jeśli po analizie umowy kredytowej okaże się, że zawiera ona błędy, braki lub uchybienia.

Kalkulator zwrotu ubezpieczenia kredytu po sankcji kredytu darmowego

Ubezpieczenie kredytu jest zazwyczaj konieczne, ale należy się jego zwrot, jeśli kredyt zostanie przez Ciebie spłacony przed czasem. Ma to związek z tym, że im dłuższy okres kredytowania, tym droższe ubezpieczenie. Kwotę należną za ubezpieczenie trzeba podzielić przez liczbę miesięcy planowanej spłaty kredytu, a następnie odjąć od całkowitego kosztu ubezpieczenia wartość odpowiadającą liczbie miesięcy, o które udało się skrócić okres kredytowania.

Skorzystaj z bezpłatnej analizy umowy kredytowej

Sankcja kredytu darmowego kalkulator – najczęściej zadawane pytania (FAQ):

Kalkulator odsetek bankowych od kredytu – jak obliczyć kwotę zwrotu?

Odsetki bankowe od kredytu są obliczane i podawane w skali roku. Może to być np. oprocentowanie 6%. Biorąc pod uwagę, że miesiąc ma od 30 do 31 dni (nie licząc lutego), do wzoru należy wykorzystać właśnie jedną z tych dwóch liczb, w zależności od miesiąca, za który będzie płatna rata. Jak to działa? Warto przyjrzeć się przykładowi, w przypadku którego do spłaty pozostaje 100 000 zł kapitału, a miesiąc ma 30 dni. Odsetki należy obliczyć według następującego wzoru:

100 000 zł (kapitał do spłaty) x 0,06 (oprocentowanie w skali roku) x 30 (liczba dni w miesiącu) / 365 (liczba dni w roku) = 493,15 zł (odsetki doliczone do miesięcznej raty)

Pozaodsetkowe koszty kredytu kalkulator – jak obliczyć zwrot kosztów innych niż ubezpieczenie?

Żeby obliczyć inne pozaodsetkowe koszty kredytu, należałoby sprawdzić ich koszty w umowie kredytowej. Na takie opłaty mogą się składać różne koszty, w tym, m.in. opłata notarialna, prowizja banku, podatki i marże. Każda umowa jest inna, więc należy zsumować te koszty, powinny one być wyszczególnione w umowie kredytowej.

bg-process

Jak to działa?


Zgłaszasz swoją sprawę do Helpfind

Dzięki temu możemy się z Tobą skontaktować


Czekasz na kontakt z naszym doradcą

Skontaktujemy się z Tobą nie później niż w ciągu 48 h w dni robocze


Przeprowadzamy analizę Twoich dokumentów

Sprawdzamy, czy możemy Ci pomóc uzyskać odszkodowanie powypadkowe za uraz lub dopłacamy do Twojej szkody na pojeździe

Rozpoczynamy procedurę

W przypadku dopłaty pieniądze dostaniesz nawet w ciągu 48 h, odszkodowanie za szkody osobowe będziemy musieli uzyskać od ubezpieczyciela, co może potrwać

artykuły na naszym blogu

Wiedza o odzyskiwaniu odszkodowań

Najnowsza wiedza odszkodowawcza czeka na Ciebie. Znamy się na tym!

Czytaj więcej z tej kategorii
jak sprawdzać klauzle w umowach kredytowych

28.05.2024

9 min

Klauzule i warunki umowy kredytowej – na co zwrócić uwagę, jakie są konsekwencje

Sprawdź, jakie błędy najczęściej występują w umowach kredytowych. Jeśli powstały z winy banku, masz szansę na spory zysk....

Finanse

unieważnienie umowy kredytowej kiedy można

24.05.2024

10 min

Odstąpienie od umowy kredytowej – jak to zrobić, kto się kwalifikuje

Kredytobiorca ma prawo do odstąpienia od umowy kredytowej bez podawania powodu. Zobacz, co musisz zrobić, żeby anulować kredyt....

Finanse

darmowy kredyt warunki

23.05.2024

11 min

Darmowy kredyt – kto go otrzyma, jakie są warunki

Pomożemy bezpłatnie sprawdzić, czy możesz darmowy kredyt można zastosować dla Twojej pożyczki...

Finanse

empty_placeholder

Uzyskaj dodatkowe środki za błędne zapisy w Twojej umowie

Analiza Twojej umowy kredytowej potrwa maksymalnie 3 dni!

Kredyty gotówkowe

Kwota do 255 550,00 PLN

Kredyty po 17.01.2014 r.

Rok od zamknięcia kredytu

Bezpłatna analiza 0 zł

Zgłoś sprawę on-line