Utrata wartości handlowej pojazdu

  1. Dodatkowe odszkodowanie po wypadku
  2. Rekompensata za utratę wartości
  3. Jasne procedury
  4. Pieniądze w krótkim czasie
  5. Darmowa analiza dokumentów

Odzyskaj utraconą wartość samochodu. Za darmo!

utrata wartości handlowej pojazdu
Każdy pojazd po wypadku jest wart mniej, niż przed nim. Występuje wówczas utrata wartości handlowej pojazdu.

Nie ma tu znaczenia, czy jest to samochód osobowy, ciężarowy, czy motocykl. Nie ma tu też znaczenia rozmiar szkody. Już nawet niewielkie naprawy, czy dodatkowa warstwa lakieru sprawiają, że samochód jest znacznie tańszy na rynku wtórnym. Samochody powypadkowe nie cieszą się też taką popularnością i zazwyczaj trudno je sprzedać, nawet w atrakcyjnej cenie.

Mamy więc tu do czynienia z kolejną szkodą związaną z wypadkiem. W takim przypadku również należy się odszkodowanie z OC sprawcy. Odszkodowanie za utratę wartości handlowej ma na celu wyrównanie straty wartości auta. Ubezpieczyciel nalicza takie odszkodowanie na podstawie różnicy wartości auta sprzed wypadku i po nim.

Kto może się starać o odszkodowanie za utratę wartości handlowej?

O rekompensatę z tytułu utraty wartości handlowej pojazdu może starać się każdy poszkodowany kierowca. W tym przypadku nie ma znaczenia, czy poszkodowany zamierzał sprzedać samochód w najbliższym czasie, czy też nie. Samochód jednak nie może mieć historii wypadkowej i innych poważnych uszkodzeń. Kierowca nie może być też wyłącznym sprawcą wypadku.
Kiedy starać się o odszkodowanie?
Gdy od wypadku nie minęło więcej, niż 3 lata utrata wartości pojazdu
Gdy nie doszło do szkody całkowitej utrata wartości pojazdu
Gdy występuje różnica w wartości samochodu utrata wartości pojazdu
Gdy samochód nie jest starszy, niż 6 lat utrata wartości pojazdu
Gdy samochód wcześniej nie był uszkodzony utrata wartości pojazdu
Gdy auto zostało naprawione utrata wartości pojazdu
Gdy wystąpiła szkoda w lakierowanych częściach metalowych utrata wartości pojazdu
Gdy została uszkodzona rama pojazdu utrata wartości pojazdu

Sprawdź, jak odzyskać stracone pieniądze

Jak się starać

Aby otrzymać odszkodowanie za utratę wartości handlowej, należy złożyć dodatkowy wniosek. Jego najważniejszym elementem jest dokładne podanie wartości, jaką stracił samochód. W nim należy wykazać utratę wartości, a także ją udokumentować. Zazwyczaj w takich przypadkach pomaga wystawienie samochodu na licytacji.

Ubezpieczyciel analizuje całą dokumentację. Nie wysyła jednak własnego rzeczoznawcy, który mógłby ocenić wartość samochodu. Stosuje jednak instrukcję przygotowaną dla rzeczoznawców przez stowarzyszenie EKPERTMOT. Ułatwia to bardziej precyzyjne ustalenie faktycznej utraty wartości pojazdu.

W bardziej skomplikowanych przypadkach konieczne może być udanie się do sądu.

Jak to działa?

Zgłoszenie

Przez formularz na stronie

Kontakt

Rozmowa z konsultantem

Weryfikacja

Analizujemy dokumenty

Odszkodowanie

Wypłacamy jak najszybciej

Nie wygrasz

Nie płacisz

Potrzebne dokumenty

Należy przedstawić dokumenty, które potwierdzają wartość samochodu zarówno przed wypadkiem, jak i po nim. Mogą to być takie dokumenty jak umowa kupna-sprzedaży auta lub faktura z salonu. Niestety, aby precyzyjnie określić wartość auta po stłuczce, konieczna jest ekspertyza niezależnego rzeczoznawcy. Dokument ten jest niepodważalnym dowodem dla ubezpieczyciela świadczącym o utracie wartości. Poszkodowany musi dostarczyć także fakturę lub rachunek za naprawę.

Rekompensata szkód

Każdy poszkodowany zazwyczaj może starać się o kilka świadczeń. Mają one na celu pokrycie wszystkich strat. Do takich świadczeń należy także odszkodowanie z tytułu utraty wartości handlowej pojazdu. Wartość samochodu jest w tym przypadku niezależna od jego stanu technicznego. Jeżeli został naprawiony zgodnie z właściwymi standardami, wciąż może być użytkowany i wciąż może działać jak przed wypadkiem. Sam jednak fakt, że auto przechodziło poważną naprawę, wpływa znacząco na jego rynkową wartość.

Niekiedy ubezpieczyciele nie chcą wypłacać odszkodowań za starsze auta. Nakazują udowadnianie, iż auto miało być przeznaczone na sprzedaż. Nie jest to konieczny warunek. Poszkodowani często natrafiają także na inne problemy. W takich przypadkach warto skorzystać z usług firmy odszkodowawczej.

Historie naszych klientów

Dowiedz się więcej o utraconej wartości pojazdu

czytaj więcej »
bezpłatny przewodnik

Przewodnik

Wyższe Odszkodowanie

pobierz
za darmo

Przewodnik