utrata wartości handlowej pojazdu

Utrata wartości handlowej pojazdu

Dowiedz się, jak starać się o wyższe odszkodowanie

czytaj więcej »
  1. Dodatkowe odszkodowanie po wypadku
  2. Nawet 3800 zł dopłaty!
  3. Pieniądze w krótkim czasie
  4. Darmowa analiza dokumentów

Odzyskaj utraconą wartość samochodu. Za darmo!

Utrata wartości handlowej

Utrata wartości handlowej

Miałeś wypadek, po którym Twoje auto nie jest warte tyle samo, co wcześniej? Obawiasz się kłopotów ze sprzedażą? Możesz starać się o dodatkowe odszkodowanie, który pokryje stratę wartości samochodu.
Pomożemy zebrać całą potrzebną dokumentację i zawalczymy o pieniądze dla Ciebie. Skontaktuj się z nami i sprawdź, czy należy Ci się takie odszkodowanie.

pon.-pt. 8:00 - 18:00

Utrata wartości handlowej pojazdu to ubytek wartości po kolizji spowodowanej przez innego kierowcę. Utratę wartości określa na podstawie różnicy pomiędzy wartością pojazdu przed kolizją a jego wartością już po kolizji. Samochód powinien być także naprawiony zgodnie z technologią zalecaną przez producenta. Najczęściej oznacza to, że samochód musi być naprawiany w ASO lub warsztacie współpracującym z ubezpieczycielem.

O utracie wartości handlowej można mówić tylko w przypadku szkód wyrządzonych w częściach metalowych, czy w ramie samochodu. Oznacza to, że uszkodzenia lamp, części plastikowych czy też stłuczenie szyb nie są uznawane za utratę wartości handlowej.

Kto może się starać o odszkodowanie za utratę wartości handlowej?

O rekompensatę z tytułu utraty wartości handlowej pojazdu może starać się każdy poszkodowany kierowca. W tym przypadku nie ma znaczenia, czy poszkodowany zamierzał sprzedać samochód w najbliższym czasie. Odszkodowanie może otrzymać tylko kierowca, który nie jest sprawcą wypadku. Ważne jest także, aby samochód został naprawiony w ASO . Wady związane z nieprawidłową naprawą nie są bowiem traktowane jako utrata wartości handlowej.
Kiedy starać się o odszkodowanie?
Gdy od wypadku nie minęło więcej, niż 3 lata utrata wartości pojazdu
Gdy nie doszło do szkody całkowitej utrata wartości pojazdu
Gdy samochód nie był użytkowany dłużej, niż 5 lat utrata wartości pojazdu
Gdy samochód wcześniej nie był uszkodzony utrata wartości pojazdu
Gdy auto zostało naprawione utrata wartości pojazdu
Gdy wystąpiła szkoda w częściach metalowych utrata wartości pojazdu

Sprawdź, jak odzyskać stracone pieniądze

Jak się starać

Aby otrzymać odszkodowanie za utratę wartości handlowej, należy złożyć dodatkowy wniosek. Ubezpieczyciel następnie dokładnie kalkuluje utratę wartości handlowej, biorąc pod uwagę:

  • stan i wartość samochodu przed kolizją
  • uszkodzenia samochodu w wyniku wypadku

Zwykle kosztorysanci wspomagają się programem kalkulacyjnym, który na podstawie dostarczonych danych kalkuluje wartość odszkodowania.

Potrzebne dokumenty

Poszkodowany musi jedynie złożyć wniosek o odszkodowanie. Dodatkowe dokumenty nie są wymagane, choć mogą pomóc w dokładniejszym wyliczeniu utraty wartości odszkodowania. Należą do nich:

  • kosztorys ubezpieczyciela lub niezależnego rzeczoznawcy
  • decyzję ubezpieczyciela
  • rachunki za naprawę

Rekompensata szkód

Dlaczego warto starać się o dodatkowe odszkodowanie? Średnio kierowcy uszkodzonych aut otrzymują aż 3800 zł. Pieniądze to mogą stanowić rekompensatę przy sprzedaży samochodu — gdy poszkodowany nie uzyska takiej kwoty jak przy sprzedaży pojazdu bezkolizyjnego. Kwotę tę można jednak przeznaczyć na dowolny cel, nie tylko na ten związany z samochodem, czy jego naprawą.

Podczas starania się o odszkodowanie mogą wystąpić problemy, tak jak przy odszkodowaniu rozliczanym kosztorysowo. Tutaj również wycena wartości pojazdu może być zbyt niska. W takim przypadku warto jest skontaktować z firmą odszkodowawczą, która skutecznie odzyska odszkodowanie.

Średnia ocena: 4.35

Jak to działa?

Zgłoszenie

Przez formularz na stronie

Kontakt

Rozmowa z konsultantem

Weryfikacja

Analizujemy dokumenty

Odszkodowanie

Wypłacamy jak najszybciej

Nie wygrasz

Nie płacisz

Historie naszych klientów

Utrata wartości handlowej - artykuły na blogu

Sprawca wypadku nie przyznaje się... Helpfind - Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy. Co pomaga poszkodowanemu?

Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy. Co pomaga poszkodowanemu?

Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy. Czy to oznacza, że sprawa jest przegrana? Jeżeli jesteś przekonany, że nie spowodowałeś kolizji, podejmij odpowiednie kroki. Dzięki temu sprawca nie uniknie odpowiedzialności, a ty nie będziesz musiał dopłacać do naprawy z własnej kieszeni.

Czym zajmuje się UFG, czyli... Helpfind - Czym zajmuje się UFG, czyli Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny?

Czym zajmuje się UFG, czyli Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny?

Jesteś osobą poszkodowaną w zdarzeniu drogowym, a sprawca nie posiada ważnej polisy OC lub uciekł i nie udało się ustalić jego tożsamości? W tych sytuacjach możesz zwrócić się do UFG. W czym pomoże Ci Fundusz?

Termin wypłaty odszkodowania za uszczerbek... Helpfind - Termin wypłaty odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu

Termin wypłaty odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu

W zależności od rodzaju wykupionej polisy termin wypłaty odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu może się nieco różnić. Ubezpieczyciel musi wypłacić odszkodowanie w ciągu 30 dni, wygląda to inaczej, gdy ma wykupioną polisę NNW od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Korzyści, które dostajesz

bez zobowiązań

BEZ ZOBOWIĄZAŃ

Skorzystanie z bezpłatnej analizy do niczego Cię nie zobowiązuje. Nasza współpraca z Klientem musi opierać się na zaufaniu i poszanowaniu decyzji - takie mamy zasady.

bezpłatna weryfikacja

BEZPŁATNA WERYFIKACJA

Na żadnym etapie nie wymagamy opłat. Chcemy, aby każdy nasz Klient ponosił jak najmniejsze koszty. Kontakt z nami jest darmowy, tak samo jak wypełnienie formularza, a następnie jego analiza.

polityka

POLITYKA "ZERO SPAMU"

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoje i swoich danych. Nie przekazujemy ich bez Twojej zgody. Twoje dane potrzebne nam są tylko do kontaktu. Nie rozsyłamy spamu, ani innych niepożądanych wiadomości.

bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO

Jesteśmy niezależnym ekspertem. Dzięki temu działamy zawsze na korzyść poszkodowanego. Zaufaj nam i skorzystaj z naszego doświadczenia oraz kompleksowej wiedzy.

Tylko jeden krok dzieli Cię od odszkodowania Sprawdź