/

Redakcja

/

Łukasz Adamczyk
Łukasz Adamczyk

Łukasz Adamczyk

Poznajmy się

Ukończyłem studia prawnicze na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w 2016 roku. W latach 2016–2019 odbyłem aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu. W 2020 roku zdałem egzamin adwokacki i zostałem wpisany na listę adwokatów jako członek Wielkopolskiej Izby Adwokackiej w Poznaniu.

Sprawami odszkodowawczymi zajmuje się już od 2016 roku. W 2020 roku otworzyłem indywidualną kancelarię adwokacką. W 2018 roku podjąłem współpracę z firmą Helpfind sp. z o.o. i od tego czasu reprezentowałem ją oraz jej klientów w kilkuset sporach sądowych z towarzystwami ubezpieczeniowymi, a także z instytucjami finansowymi, w tym z bankami.

Wolny czas lubię spędzać aktywnie z rodziną i dwoma psami rasy Border collie.

Pytania i odpowiedzi

Jakie artykuły piszesz na łamach bloga Helpfind?

Przede wszystkim piszę te artykuły, które wymagają najwięcej wiedzy ściśle prawnej. Nie ulega wątpliwości, że moje doświadczenie pozwala mi spojrzeć na takie zagadnienia z innej perspektywy i wnieść w treści artykułów wartościową dawkę wiedzy dla naszych czytelników.

Czy Twoim zdaniem warto jest dochodzić roszczeń na drodze sądowej?

Nie zawsze jest to optymalne rozwiązanie. Wszystko zależy od tego, ile chcesz czekać na swoje pieniądze. Oczywiście mogę wystąpić w Twoim imieniu przed sądem, ale wydłuży to cały proces.

Jakie działania – jako adwokat – poleciłbyś osobie poszkodowanej po wypadku?

Przede wszystkim takie osoby powinny się skupić na leczeniu, a dochodzenie odszkodowań lepiej zostawić ekspertom. Wywalczyłem dla poszkodowanych świadczenia od wielu ubezpieczycieli i wiem, że zawsze warto walczyć o sprawiedliwość.

Które sprawy są Twoim zdaniem trudniejsze: te związane ze szkodami materialnymi czy te związane z urazami?

Zdecydowanie trudniejsze są sprawy związane z urazami. Dlaczego? Bo ludzkiej krzywdy nie da się wycenić. Każda sprawa jest inna, bo ludzie są różni. Mają różne potrzeby i te urazy w różny sposób wpływają na ich możliwości i komfort. W przypadku szkód materialnych wycena strat jest jak najbardziej możliwa.

Łukasz Adamczyk

Łukasz Adamczyk

kul