/

Finanse
Ugoda z bankiem Millennium – jak działa, czy warto stosować

Ugoda z bankiem Millennium – jak działa, czy warto stosować

  • Coraz mniejszy odsetek procesów sądowych w sprawach frankowych kończy się po myśli instytucji finansowych

  • Banki starają się wyprzedzić ruch kredytobiorców i proponują ugody frankowe

  • W ramach ugody kredytobiorca straci możliwość unieważnienia umowy kredytowej

  • Oferta Millennium Banku nie wyróżnia się na tle konkurencji i nie ma specjalnych przesłanek do tego, by z niej korzystać

Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ugód frankowych

Coraz więcej kredytobiorców decyduje się na pozwanie banku. Chodzi o kredyty frankowe, w których klienci banków mają duże szanse na powodzenie. Jak postępować w przypadku umowy? Czy oferty różnią się przy kredytach w trakcie spłaty i zamkniętych? Z artykułu dowiesz się, jak w takich sytuacjach działa Bank Millennium.

Umowa kredytu frankowego w banku Millennium – czy warto zawrzeć ugodę?

Tylko w nielicznych przypadkach zawarcie ugody z bankiem przy kredycie frankowym jest korzystne dla klienta instytucji finansowej. Decydując się na ugodę z bankiem, kredytobiorca traci szansę na dochodzenie roszczeń w przyszłości.

Dlaczego banki decydują się na takie kroki? Przy obecnej linii orzecznictwa sądów bardzo często w toku postępowania bankowi nie udaje się obronić swojej racji. Kończy się to wyzerowaniem salda kredytu i sporym zyskiem dla klienta. Dodatkowo bank zostaje obciążony kosztami procesowymi i musi zapłacić prawnikom lub radcom prawnym.

Chcąc uchronić się przed dużymi stratami, banki proponują ugody, które chronią ich interesy, a nie dają realne korzyści klientom banku. Ugoda z bankiem może być korzystna dla klienta, ale zanim zgodzimy się na podpisanie warunków, obowiązkiem powinno być sprawdzenie alternatywnych opcji. To nie może być pochopna decyzja.

alternatywa ugoda frankowa

Bank Millennium – jak działa ugoda frankowa?

W przypadku ugód frankowych obie strony muszą zrzec się części swoich praw. Kluczowy jest jednak fakt, że w związku z zawarciem ugody, obie strony nie będą miały możliwości wyboru drogi sądowej do rozstrzygnięcia sporu o pierwotne warunki umowy. Godząc się na ugodę z bankiem, kredytobiorca deklaruje, że ma świadomość wynikających z tego konsekwencji.

Najczęściej po zawarciu ugody kredyt zostaje przewalutowany na złotówki z oprocentowaniem stałym. Jego wartość jest liczona po znacznie wyższym kursie franka niż w momencie zawarcia pierwotnej umowy kredytowej. Często daje to niewielką korzyść dla kredytobiorców.

Co mógłby zyskać kredytobiorca, gdyby zdecydował się pozwać bank? Jeśli wyrok sądu okazałby się dla niego korzystny, korzyści z niego wynikające będą znacznie lepsze od ugody frankowej. Jeśli kapitał kredytu został nadpłacony, wówczas bank musi go zwrócić powiększony o ustawowe odsetki.

Jeśli posiadasz kredyt we frankach szwajcarskich w Millenium Banku, dokładnie zastanów się nad propozycją ugody i przeanalizuj możliwe warianty. Skorzystaj z bezpłatnej analizy, jaką w kilka chwil przygotuje kalkulator frankowy.

Tych błędów unikaj przy ugodach bankowych – pobierz e-book

Ugoda z Millennium Bank – najważniejsze informacje

Bank Millennium znajduje się w czołówce polskich placówek pod względem liczby zawartych kredytów frankowych. Jego strategia nie odbiega od tego, co proponują inne banki w kwestii ugód frankowych – wychodzi z propozycją w przypadkach, w których widzi największa potencjalną stratę.

Jeśli masz ważną umowę kredytową we frankach szwajcarskich, zastanów się dwa razy nad propozycją ugody ze strony banku. Samo przewalutowanie kredytu nie będzie dużą oszczędnością. Ryzyko kursowe przejdzie co prawda do historii, jednak w związku z możliwymi klauzulami abuzywnymi zawartymi w umowie, stawka mediacji z bankiem może być dużo wyższa.

Oferta Millennium Banku dla osób ze spłaconym kredytem

Bank Millennium nie ma przygotowanej oferty dla osób, które spłaciły już kredyt frankowy. Nie proponuje zawarcia ugody i będzie liczyć, że klient, który całą procedurę ma już za sobą, nie będzie dochodził roszczeń.

Jednym ze sposobów na odzyskanie części bądź całej kwoty obsługi kredytu w Millennium Banku jest dochodzenie swoich praw na drodze sądowej, które może zakończyć się stwierdzeniem nieważności umowy. W takim przypadku wymagany jest jedynie zwrot kapitału, czyli kredytobiorca ma szansę odzyskać płacone przez lata odsetki. W takim przypadku posiadacz kredytu frankowego musi liczyć się z długim procesem bankowym.

Szybszym i prostszym sposobem jest sprzedaż wierzytelności. Firma Helpfind odkupi Twój spłacony kredyt frankowy zawarty w Millennium Bank i przeleje pieniądze na konto w ciągu kilku dni roboczych. Nie musisz spełniać wygórowanych warunków – wystarczy, że kredyt spłacono nie później niż 9 lat temu i dotyczył on osoby prywatnej – nie firmy.

Sprawdź, ile możesz otrzymać za swój kredyt frankowy

Czy warto pozwać bank samodzielnie?

Samodzielna walka z bankiem jest praktycznie niemożliwa. Nie musisz wybierać wykwalifikowanej firmy i sprzedawać swojej wierzytelności, ale konieczne będzie zatrudnienie prawnika lub radcy prawnego, który przeanalizuje sprawę, napisze pozew przeciwko bankowi i będzie reprezentował kredytobiorcę podczas rozpraw.

To może być duży koszt w zależności od tego, jak długo potrwa rozprawa. Postępowanie tylko w sądzie pierwszej instancji może trwać przez 18 miesięcy i kolejny rok, gdy sprawą zajmie się sąd apelacyjny.

Ugoda z Millennium Bank – alternatywy dla propozycji banku

Jeśli nie chcesz skorzystać z propozycji Millenium Banku – nie ma takiego obowiązku. Są alternatywne rozwiązania sprawy Twojego kredytu.

Oczywiście, nie musisz nic robić. To zdecydowanie najmniej korzystna opcja, skoro nawet sam Bank Millennium jest gotowy zmienić warunki kredytu. Jeśli jednak obecne nie są dla Ciebie problemem, postępuj jak uważasz.

Statystyki zakończonych spraw jasno pokazują, że ugody frankowe mogą być korzystne dla kredytobiorcy, ale dopiero w momencie zawarcia jest przed sądem. Wówczas mamy szansę na zdecydowane skrócenie całego procesu i oszczędzenie czasu i kwot wydawanych na prowadzenie postępowania.

Pozwanie Millennium Banku możesz potraktować jako ostateczność. W takim przypadku spraw toczy się o wyzerowanie salda zadłużenia i stwierdzenie nieważności umowy. Najczęściej zysk można liczyć nawet na kilka lub kilkanaście tysięcy złotych zysku, które bank chciałby zatrzymać na swoim koncie, dlatego chce zawrzeć ugodę.

Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ugód frankowych
bg-process

Jak to działa?


Zgłaszasz swoją sprawę do Helpfind

Dzięki temu możemy się z Tobą skontaktować


Czekasz na kontakt z naszym doradcą

Skontaktujemy się z Tobą nie później niż w ciągu 48 h w dni robocze


Przeprowadzamy analizę Twoich dokumentów

Sprawdzamy, czy możemy Ci pomóc uzyskać odszkodowanie powypadkowe za uraz lub dopłacamy do Twojej szkody na pojeździe

Rozpoczynamy procedurę

W przypadku dopłaty pieniądze dostaniesz nawet w ciągu 48 h, odszkodowanie za szkody osobowe będziemy musieli uzyskać od ubezpieczyciela, co może potrwać

artykuły na naszym blogu

Wiedza o odzyskiwaniu odszkodowań

Najnowsza wiedza odszkodowawcza czeka na Ciebie. Znamy się na tym!

Czytaj więcej z tej kategorii
jak sprawdzać klauzle w umowach kredytowych

28.05.2024

9 min

Klauzule i warunki umowy kredytowej – na co zwrócić uwagę, jakie są konsekwencje

Sprawdź, jakie błędy najczęściej występują w umowach kredytowych. Jeśli powstały z winy banku, masz szansę na spory zysk....

Finanse

unieważnienie umowy kredytowej kiedy można

24.05.2024

10 min

Odstąpienie od umowy kredytowej – jak to zrobić, kto się kwalifikuje

Kredytobiorca ma prawo do odstąpienia od umowy kredytowej bez podawania powodu. Zobacz, co musisz zrobić, żeby anulować kredyt....

Finanse

darmowy kredyt warunki

23.05.2024

11 min

Darmowy kredyt – kto go otrzyma, jakie są warunki

Pomożemy bezpłatnie sprawdzić, czy możesz darmowy kredyt można zastosować dla Twojej pożyczki...

Finanse

empty_placeholder

Unieważnienie umowy kredytowej w CHF

Sprawdzimy, która oferta kancelarii frankowych będzie dla Ciebie najlepsza.

Porównanie aż 120 kancelarii frankowych

Oszacowanie salda po odfrankowieniu

Oszacowanie salda po unieważnieniu umowy

Droga sądowa to nawet pięciokrotnie większy zysk niż ugoda

Bezpłatna analiza 0 zł

Zgłoś sprawę on-line