/

Finanse
Sankcja kredytu darmowego Smartney – uzyskaj rekompensatę!

Sankcja kredytu darmowego Smartney – uzyskaj rekompensatę!

 • Darmowy kredyt w Smartney – sprawdź, czy należy Ci się zwrot kosztów od parabanku!

 • Sankcja kredytu darmowego Smartney jest dostępna, jeśli parabank popełnił błąd.

 • Sankcja Smartney jest możliwa przy kredycie w trakcie spłaty lub przy kredycie zamkniętym nie dawniej niż 11 miesięcy przed wysłaniem dokumentów do analizy.

Chcę odzyskać pieniądze od Smartneya

Masz zaciągnięty kredyt w Smartney? W takim razie istnieje spora szansa, że należy Ci się rekompensata w związku z nieprawidłowościami, które znajdują się w Twojej umowie kredytowej. Dowiedz się, jakie kredyty się kwalifikują i jak możesz uzyskać pieniądze od parabanku.

Co może Ci zapewnić sankcja kredytu darmowego Smartney?

Dzięki sankcji kredytu darmowego możesz uzyskać od banku lub parabanku rekompensatę w związku z tym, że Twoja umowa kredytowa nie została sporządzona zgodnie z wymogami Ustawy o kredycie konsumenckim.

Rekompensata z tytułu sankcji kredytu darmowego Smartney to kara dla banku lub parabanku, w związku z którą dostaniesz zwrot poniesionych dotychczas kosztów kredytu. Mowa tu o kosztach innych niż kapitał, bo ten musisz zwrócić w całości. Parabank jest karany za to, że w umowie znajduje się błąd. Taka kara ma zapewnić, że w przyszłości banki i parabanki będą tworzyć umowy, z których konsument dowie się dokładnie, jak będzie wyglądać spłata kredytu.

Każdy bank lub parabank udziela kredytu, oczekując konkretnego wynagrodzenia od kredytobiorcy. Jeśli skorzystasz z prawa do sankcji kredyt darmowego, to wówczas kredytodawca będzie musiał Ci wypłacić rekompensatę, którą pokryje z otrzymanego od Ciebie wynagrodzenia.

Co więcej, sankcja kredytu darmowego zmniejszy też Twoje przyszłe raty, ponieważ będziesz spłacać jedynie kapitał. Kredyt nie będzie już oprocentowany, nie będziesz też ponosić żadnych innych pozakapitałowych kosztów kredytu.

Na co trzeba uważać przy sankcji kredytu darmowego?

Jeśli zechcesz skorzystać z sankcji kredytu darmowego Smartney, to parabank z pewnością odrzuci Twój wniosek. Jest to oczywiście związane z tym, że sankcja to dla kredytodawcy ogromna strata finansowa, na którą instytucja sobie nie pozwoli.

Oznacza to, że swoich roszczeń związanych z darmowym kredytem będziesz musiał(a) dochodzić na drodze sądowej. Sprawa może potrwać od kilku miesięcy do dwóch lat, a na dodatek trzeba będzie regularnie opłacać adwokata lub radcę, który będzie się zajmować Twoją sprawą.

Jeśli wolisz mniej ryzykowne rozwiązanie, to prześlij do nas swoją umowę kredytową. Nasi eksperci bezpłatnie ją dla Ciebie przeanalizują, a jeśli okaże się, że zawiera błędy, to dostaniesz od nas konkretną kwotę rekompensaty. Nie będziesz brać udziału w procesie sądowym, a na dodatek zyskasz kolejne korzyści, gdy już wygramy sprawę w sądzie.

Chcę skorzystać z sankcji kredytu darmowego

Jakie umowy kwalifikują się do skorzystania z sankcji kredytu darmowego?

Sankcja kredytu darmowego to prawo dostępne tylko dla osób, które zaciągnęły tzw. kredyty konsumenckie. Do takich kredytów zalicza się kredyty gotówkowe, o ile kwota kapitału danego kredytu nie przekracza 255 550 zł. Nie jest to jedyna kwestia, bo kredyt konsumencki do sankcji kredytu darmowego Smartney musi spełniać następujące wymogi:

 • został zaciągnięty przez osobę prywatną,
 • w trakcie spłaty kredytu nie wystąpiły żadne opóźnienia większe niż 30-dniowe,
 • umowa kredytowa zostało podpisana po 17 stycznia 2014 roku,
 • kwota kredytu nie przekracza 255 550 zł lub równowartości tej kwoty w innej walucie,
 • kredyt jest nadal spłacany lub został już spłacony, ale zamknięcie kredytu nastąpiło nie dawniej niż 11 miesięcy temu.

Jakie błędy uprawniają kredytobiorców do sankcji kredytu darmowego Smartney?

Parabank może popełnić bardzo różne błędy podczas sporządzania umowy kredytowej. Na ogół takie umowy są jednak przygotowywane zgodnie z wzorcami danej instytucji. Oznacza to, że część błędów występuje szczególnie często, bo były one obecne w konkretnym wzorcu umowy.

sankcja kredytu darmowego smartney

Najczęstsze przesłanki do skorzystania z sankcji kredytu darmowego Smartney

 1. Błędy lub braki informacyjne w treści umowy

  Ustawa o kredycie konsumenckim określa, jakie informacje powinna zawierać umowa kredytowa. Jeśli parabank nie umieści chociażby jednej wymaganej ustawowo informacji lub popełni jakiś błąd, to wówczas możesz się starać o zwrot kosztów kredytu.

 2. Błędnie obliczone pozaodsetkowe koszty kredytu

  Pozaodsetkowe koszty kredytu to m.in. ubezpieczenie kredytu, podatek, marża czy inne opłaty związane z kredytem. Wystarczy, że bank popełnił jakikolwiek błąd podczas tych obliczeń, żeby Twój kredyt podlegał pod sankcję.

 3. Zbyt wysokie pozaodsetkowe koszty kredytu

  Pozaodsetkowe koszty kredytu dla umów podpisanych po 18 grudnia 2022 roku mają ustawowo określoną maksymalną wartość pozaodsetkowych kosztów kredytu. Jeśli parabank przekroczy tę wartość choćby o złotówkę, to wówczas będzie można skorzystać z sankcji kredytu darmowego.

 4. Różnica między otrzymaną przez Ciebie kwotą a kwotą zawartą w umowie

  Kwota zawarta w umowie musi odpowiadać tej, którą bank pozostawił Ci do dyspozycji w ramach kredytu. Jakakolwiek różnica pomiędzy tymi kwotami umożliwia skorzystanie z sankcji kredytu darmowego.

 5. Źle obliczone lub błędnie wpisane oprocentowanie kredytu

  Ten błąd jest ściśle związany z poprzednim, choć może też występować niezależnie od niego. Miej jednak świadomość, że błędnie podana kwota kredytu automatycznie przekłada się na błędne oprocentowanie kredytu. Kredytobiorca może być stratny nawet o kilkaset złotych, jeśli oprocentowanie zostało błędnie obliczone.

Jak skorzystać z sankcji kredytu darmowego Smartney?

Chcesz skorzystać z sankcji kredytu darmowego Smartney? W takim razie musisz złożyć do parabanku oświadczenie, w którym zamieścisz dane kredytobiorcy, a także wskażesz podstawy prawne do skorzystania z sankcji kredytu darmowego.

W oświadczeniu muszą być przytoczone błędy z umowy, a niestety nie tak łatwo je odszukać. Nawet eksperci, którzy zawodowo analizują umowy kredytowe, muszą poświęcić sporo czasu, żeby odszukać takie braki lub błędy. Na dodatek banki i parabanki odrzucają prawie każde oświadczenie o sankcji, więc praw trzeba dochodzić na drodze sądowej, co jest nie tylko ryzykowne, ale też czasochłonne i kosztowne, bo wymaga zatrudnienia prawnika.

Jeśli nie chcesz poświęcać swojego czasu na dochodzenie praw w sądzie, to wyślij do nas swoją umowę kredytową. Bezpłatnie ją dla Ciebie przeanalizujemy, a jeśli Twój kredyt zakwalifikuje się do sankcji, to dostaniesz od nas rekompensatę już w ciągu kilku lub kilkunastu dni. Na dodatek po zakończeniu sprawy w sądzie Twoje raty znacząco się zmniejszą, dzięki czemu poprawi się Twój komfort finansowy.

Przesyłam umowę do bezpłatnej analizy

Smartney wcześniejsza spłata kredytu – czy można dostać rekompensatę z tytułu sankcji kredytu darmowego?

Wcześniejsza spłata kredytu Smartney oznacza, że Twój kredyt okazał się dla Ciebie tańszy, niż zakładała umowa. Tym samym kredytodawca osiągnął mniejszy zysk, ale wcześniejsza spłata jest zgodna z ustawą, więc wcale nie blokuje opcji skorzystania z sankcji kredytu darmowego.

Weź jednak pod uwagę, że rekompensata od parabanku będzie nieco mniejsza, bo sam koszt kredytu był niższy dzięki wcześniejszej spłacie.

artykuły na naszym blogu

Wiedza o odzyskiwaniu odszkodowań

Najnowsza wiedza odszkodowawcza czeka na Ciebie. Znamy się na tym!

Czytaj więcej z tej kategorii
jak sprawdzać klauzle w umowach kredytowych

28.05.2024

9 min

Klauzule i warunki umowy kredytowej – na co zwrócić uwagę, jakie są konsekwencje

Sprawdź, jakie błędy najczęściej występują w umowach kredytowych. Jeśli powstały z winy banku, masz szansę na spory zysk....

Finanse

unieważnienie umowy kredytowej kiedy można

24.05.2024

10 min

Odstąpienie od umowy kredytowej – jak to zrobić, kto się kwalifikuje

Kredytobiorca ma prawo do odstąpienia od umowy kredytowej bez podawania powodu. Zobacz, co musisz zrobić, żeby anulować kredyt....

Finanse

darmowy kredyt warunki

23.05.2024

11 min

Darmowy kredyt – kto go otrzyma, jakie są warunki

Pomożemy bezpłatnie sprawdzić, czy możesz darmowy kredyt można zastosować dla Twojej pożyczki...

Finanse

empty_placeholder

Uzyskaj dodatkowe środki za błędne zapisy w Twojej umowie

Analiza Twojej umowy kredytowej potrwa maksymalnie 3 dni!

Kredyty gotówkowe

Kwota do 255 550,00 PLN

Kredyty po 17.01.2014 r.

Rok od zamknięcia kredytu

Bezpłatna analiza 0 zł

Zgłoś sprawę on-line