/

Finanse
Sankcja kredytu darmowego BNP Paribas – spłacaj kredyt bez kosztów

Sankcja kredytu darmowego BNP Paribas – spłacaj kredyt bez kosztów

 • Darmowy kredyt BNP Paribas – sprawdź, czy możesz skorzystać!

 • Sankcja kredytu darmowego BNP Paribas jest dostępna, jeśli w umowie są błędy.

 • Kwalifikują się kredyty w trakcie spłaty i spłacone nie dawniej niż rok przed skorzystaniem z analizy umowy kredytowej.

Bezpłatnie sprawdź swoją umowę z BNP Paribas

Sankcja kredytu darmowego BNP Paribas to świetna opcja na obniżenie rat kredytu, a także na uzyskanie sporej rekompensaty finansowej. Dowiedz się, jakie kredyty kwalifikują się do skorzystania z tej możliwości. Koniecznie sprawdź, czy Twoja umowa kredytowa w BNP Paribas zawiera błędy i czy możliwa jest sankcja kredytu darmowego.

Na czym polega sankcja kredytu darmowego BNP Paribas?

Sankcja kredytu darmowego w BNP Paribas to swego rodzaju kara dla banku. Zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim należy Ci się rekompensata, jeżeli Twoja umowa kredytowa zawiera błędy lub braki informacyjne. Taka rekompensata powinna pokryć koszty, które zostały przez Ciebie poniesione w związku z zaciągnięciem i prowadzeniem kredytu.

Teoretycznie wystarczy odnaleźć w umowie błędy i złożyć do banku BNP Paribas lub innego banku pisemne oświadczenie o skorzystaniu z sankcji kredytu darmowego.

Kto może skorzystać z sankcji kredytu darmowego BNP Paribas?

Z sankcji kredytu darmowego w BNP Paribas i w innych bankach mogą skorzystać tylko osoby, które zaciągnęły tzw. kredyty konsumenckie, które spełniają również szereg dodatkowych wymogów. Jakie to wymogi?

 • Kwota kredytu jest niższa niż 255 550 zł lub równowartość tej kwoty w innej walucie,
 • kredyt został zaciągnięty przez osobę prywatną,
 • kredyt nie jest zabezpieczony nieruchomością (inne formy zabezpieczenia są dopuszczalne),
 • umowa kredytowa została podpisana po 17 stycznia 2014 roku,
 • w trakcie spłaty nie było opóźnień dłuższych niż 30-dniowe.

Jak wcześniej wspominaliśmy, złożenie oświadczenia do banku powinno wystarczyć, żeby zwrócił Ci on koszty kredytu. Są jednak dwie kwestie, którym warto się przyjrzeć.

Pierwsza to kwestia tego, że błędy nie są łatwe do odszukania. Nawet eksperci muszą poświęcić na to wiele godzin.

Drugi problem polega na tym, że banki bronią swoich zysków, dlatego też odrzucają wnioski o sankcję kredytu darmowego. Jedyną opcją jest wówczas skierowanie sprawy do sądu, co wiąże się z ryzykiem i kosztami.

Pamiętaj, że zatrudnienie prawnika jest równoznaczne z opłaceniem jego usług. Nie daje Ci to wcale gwarancji, że wygrasz sprawę w sądzie. Na pewno będziesz jednak latami czekać na jej rozstrzygnięcie, bo sankcja kredytu darmowego to nowy temat, w związku z czym orzecznictwo nie jest jeszcze ugruntowane.

Możesz zamiast tego wysłać do nas swoją umowę kredytową do bezpłatnej analizy. Jeśli okaże się, że zawiera ona błędy, to zaproponujemy Ci konkretną rekompensatę, którą dostaniesz w ciągu 14 dni roboczych, a my będziemy prowadzić w sądzie sprawę związaną z Twoim kredytem. Gdy już wygramy, to dostaniesz wówczas kolejną część rekompensaty. Nie zmienia to jednak faktu, że pierwsza kwota jest dla Ciebie gwarantowana.

Przesyłam umowę kredytową do bezpłatnej analizy

Jakie błędy można znaleźć w umowach kredytowych?

BNP Paribas często korzysta z gotowych wzorców umów, tak samo robią też inne banki. W związku z tym w umowach występują bardzo podobne błędy, których nie powinno w nich być. Błędy te umożliwiają pożyczkobiorcom skorzystanie z darmowego kredytu. Jakie uchybienia występują najczęściej?

sankcja kredytu darmowego bnp paribas
 1. Nieprawidłowo obliczona kwota pozaodsetkowych kosztów kredytu

  Pozaodsetkowe koszty kredytu to m.in. ubezpieczenie, marże, podatki czy opłaty notarialne. Dosyć często zdarza się, że kwoty te są błędnie obliczone. Mogą to być bardzo niewielkie różnice, chociażby kilka złotych lub groszy. Nie ma to jednak znaczenia, bo nawet najdrobniejszy błąd obliczeniowy jest niedopuszczalny w umowie kredytowej.

 2. Zbyt wysoka kwota pozaodsetkowych kosztów kredytu

  Pozaodsetkowe koszty kredytu nie mogą przekraczać 45% całkowitej kwoty kredytu w przypadku pożyczek zaciągniętych po 18 grudnia 2022 roku. Jeśli bank sporządził umowę, w przypadku której limit ten został przekroczony, to wówczas kredytobiorca może się starać o darmowy kredyt.

 3. Różnica między kwotą kredytu w umowie a kwotą, którą bank oddał Ci do dyspozycji

  Kwota kapitału, którą bank przekazał Ci do dyspozycji, musi być dokładnie taka sama jak ta zawarta w umowie. Jeśli występuje między nimi jakakolwiek różnica, to można wówczas skorzystać z sankcji kredytu darmowego.

 4. Błędnie obliczone lub wpisane oprocentowanie kredytu

  Jeśli kwota kredytu została błędnie podana w umowie, to również odsetki będą wtedy nieprawidłowo obliczone, ponieważ ich wartość bazuje właśnie na kwocie kapitału. Przez takie błędy możesz być stratny(-a) nawet o kilkaset złotych na przestrzeni całego okresu kredytowania.

 5. Brak niezbędnych informacji lub błędne informacje

  W umowie kredytowej muszą być zawarte konkretne, wymagane ustawowo informacje. Jeśli ich nie ma lub są one podane błędnie, to możliwa jest sankcja kredytu darmowego.

Jak skorzystać z sankcji kredytu darmowego BNP Paribas?

Jeśli chcesz złożyć oświadczenie o sankcji kredytu darmowego, to trzeba będzie je przygotować z należytą starannością. W oświadczeniu musisz podać swoje dane, a także dane banku, który udzielił Ci kredytu. Co więcej, w takim wniosku należy też wskazać konkretne błędy, które znajdują się w umowie kredytowej oraz podać podstawę prawną roszczenia wobec banku.

Nie jest to takie proste, bo banki odrzucają takie wnioski, więc sprawę trzeba skierować do sądu. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, możemy Ci zaoferować inne rozwiązanie. Wypłacimy Ci konkretną kwotę rekompensaty, jeśli zrezygnujesz z praw do dochodzenia roszczeń w związku ze swoim kredytem w sądzie. To my się tym zajmiemy, a Ty najpóźniej po 14 dniach roboczych od podpisania umowy będziesz mieć na swoim koncie gwarantowaną rekompensatę.

Dodatkowo po wygraniu przez nas procesu otrzymasz też kolejną rekompensatę lub Twoje raty się zmniejszą, jeśli kredyt nadal będzie w trakcie spłaty.

Chcę skorzystać z sankcji kredytu darmowego

Jaki wpływ na sankcję kredytu darmowego ma wcześniejsza spłata kredytu?

Wcześniejsza spłata kredytu BNP Paribas ma taki wpływ na sankcję kredytu darmowego, że obniża kwotę należnej Ci rekompensaty. Jest to oczywiście związane z tym, że masz już zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu, a na dodatek sam kredyt okazał się tańszy, bo skrócił się okres kredytowania. Nie oznacza to więc, że cokolwiek stracisz. Po prostu zysk jest już na Twoim koncie.

artykuły na naszym blogu

Wiedza o odzyskiwaniu odszkodowań

Najnowsza wiedza odszkodowawcza czeka na Ciebie. Znamy się na tym!

Czytaj więcej z tej kategorii
jak sprawdzać klauzle w umowach kredytowych

28.05.2024

9 min

Klauzule i warunki umowy kredytowej – na co zwrócić uwagę, jakie są konsekwencje

Sprawdź, jakie błędy najczęściej występują w umowach kredytowych. Jeśli powstały z winy banku, masz szansę na spory zysk....

Finanse

unieważnienie umowy kredytowej kiedy można

24.05.2024

10 min

Odstąpienie od umowy kredytowej – jak to zrobić, kto się kwalifikuje

Kredytobiorca ma prawo do odstąpienia od umowy kredytowej bez podawania powodu. Zobacz, co musisz zrobić, żeby anulować kredyt....

Finanse

darmowy kredyt warunki

23.05.2024

11 min

Darmowy kredyt – kto go otrzyma, jakie są warunki

Pomożemy bezpłatnie sprawdzić, czy możesz darmowy kredyt można zastosować dla Twojej pożyczki...

Finanse

empty_placeholder

Uzyskaj dodatkowe środki za błędne zapisy w Twojej umowie

Analiza Twojej umowy kredytowej potrwa maksymalnie 3 dni!

Kredyty gotówkowe

Kwota do 255 550,00 PLN

Kredyty po 17.01.2014 r.

Rok od zamknięcia kredytu

Bezpłatna analiza 0 zł

Zgłoś sprawę on-line