/

Redakcja

/

Marta Kapsul
Marta Kapsul

Marta Kapsul

Poznajmy się

W 2019 r. ukończyłam studia na kierunku finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Dzięki specjalizacji posiadam bardzo przydatną wiedzę umożliwiającą mi wykonywanie pracy w temacie zarówno finansów, ubezpieczeń, jak i bankowości.

Ze względu na mój analityczny umysł oraz chęć dążenia do celu swój dalszy rozwój edukacyjny opieram na nauce zarządzania ludźmi oraz zasobami finansowymi. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam, pracując m.in. jako agent ubezpieczeniowy.

Wolny czas uwielbiam spędzać w górach i na spacerach z psem, podczas których mogę oderwać się od rutyny dnia codziennego.

Pytania i odpowiedzi

Co jest najważniejsze dla osób posiadających szkodę na nieruchomości?

Najważniejsze jest ich własne zdrowie i zabezpieczenie pozostałego mienia, które nie zostało jeszcze uszkodzone. Żywioły niestety są bezwzględne i często prowadzą do uszkodzeń mogących nawet zagrażać życiu poszkodowanych. Nawet najmniejsze zalanie przez sąsiada czy wody opadowe mogą doprowadzić do powstania pleśni i grzyba, które mają niekorzystne skutki, nie wspominając już o zerwanych dachach, czy pożarach. Po wystąpieniu szkody poszkodowani potrzebują jak najszybszej naprawy mienia, a to z wymaga często dużo środków finansowych, aby przywrócić nieruchomość do stanu sprzed zdarzenia i uniknąć kolejnych szkód. Poszkodowani są zajęci ratowaniem i naprawianiem dobytku, dlatego nie mają czasu na dochodzenie swoich roszczeń od ubezpieczyciela.

Czy samodzielne dochodzenie roszczeń jest opłacalne?

Niekoniecznie. W większości przypadków nie jest. Walka z ubezpieczycielami niestety jest trudna i bardzo czasochłonna. TU w procesie likwidacji szkody często wymaga kosztorysów sporządzonych przez niezależnych kosztorysantów lub licznych faktur potwierdzających koszty naprawy, a niestety nie każdego stać na opłacenie naprawy wynajęcie niezależnego rzeczoznawcy czy biegłego przed otrzymaniem środków z polisy. Dodatkowo wielu ubezpieczycieli jest nieugiętych i jedyną opcją uzyskania dopłaty jest założenie sprawy sądowej, co wiąże się z prowadzeniem długiego i mozolnego procesu sądowego z prawnikiem.

Czy przy małych szkodach ubezpieczalnie również zaniżają wypłaty?

Oczywiście, że tak. Nawet przy niewielkim zalaniu sufitu w łazience TU jest w stanie przelać na konto zaniżone odszkodowanie pomijając w kosztorysie takie pozycje jak np.: zeskrobanie starej farby, osuszenie tynku, odgrzybianie czy posprzątanie po szkodzie. Wynajęcie kosztorysanta na własną rękę często przekracza w takich przypadkach wysokość kwoty możliwej do uzyskania. Helpfind pomogło już wielu takim poszkodowanym, uzyskując dopłatę bez obciążania swoich Klientów kosztami.

Czy współpraca z nami wymaga dużego nakładu pracy ze strony naszego klienta?

Oczywiście, że nie. Wystarczy, że poszkodowany podeśle nam decyzję, na podstawie której nasza firma przygotuje upoważnienie do pozyskania aktów szkody. Po wysłaniu podpisanego przez klienta upoważnienia cały proces pobrania i analizy dokumentów bierzemy na siebie. Później informujemy Klienta o wysokości kwoty dopłaty. Najważniejsze jest to, że bez wychodzenia z domu możesz z nami współpracować i uzyskać dodatkowy przelew na swoje konto.

Dlaczego pomagasz poszkodowanym uzyskać sprawiedliwe odszkodowania?

Nie zgadzam się z ogólną polityką towarzystw ubezpieczeniowych, które tylko czekają, aż nieświadomy swoich praw poszkodowany zrezygnuje z dalszego ubiegania się o należne mu pieniądze po otrzymaniu zaniżonej wypłaty. Nie po to płacisz składki za ubezpieczenie nieruchomości, żeby później z własnej kieszeni naprawiać szkody.

Marta Kapsul

Marta Kapsul

uwe