Odszkodowanie za złamaną nogę

Pomożemy Ci uzyskać najwyższe odszkodowanie.

  1. Bezpłatna analiza sprawy
  2. Zwrot kosztów za leczenie i rehabilitację
  3. Pokrycie kosztów opieki w domu
  4. Wyrównanie za utracony dochód
  5. Zadośćuczynienie za ból i cierpienie

Sprawdź wysokość odszkodowania

Odszkodowanie za złamaną nogę

Kiedy dochodzi do złamania nogi i jakie mogą być tego objawy?

Złamanie nogi to dość powszechny uraz. Z uwagi na jego konsekwencje, niemal zawsze poszkodowany traci możliwość naturalnego poruszania się. Niezbędne są kule lub wózek inwalidzki. W skrajnych przypadkach, gdy uraz spowodował daleko idące komplikacje, poszkodowany może doznać stałego uszczerbku na zdrowiu. To z pewnością przekłada się na komfort życia codziennego. Należy wspomnieć, że wypłacone odszkodowanie za złamaną nogę, oprócz wydatków związanych z leczeniem, powinno także pokryć koszt przebudowy miejsca zamieszkania pod wymogi osoby niepełnosprawnej.

Omawiając przyczyny i objawy złamania nogi, skoncentrujemy się głównie na złamaniach najbardziej narażonych miejsc, a więc kości udowej i piszczelowej.

Wśród przyczyn złamania kości udowej można wymienić m.in.: upadek z wysokości, wypadek komunikacyjny, niedobór wapnia, osteoporozę i zmiany patologiczne w kości. Złamanie kości udowej często wiąże się z powikłaniami, a proces leczenia jest skomplikowany. Objawem złamania może być: silny ból w okolicach biodra i nasilający się przy poruszaniu oraz obrzęk i siniak w okolicy urazu.

Złamanie kości piszczelowej należy do dużo częstszych kontuzji. Może do niego dojść na wiele sposobów: przez upadek, uderzenie, kopnięcie, wypadek komunikacyjny. Na uraz składa się złamanie nasady bliższej i dalszej kości piszczelowej oraz samego trzonu kości. Objawem złamania będzie na pewno spory obrzęk i krwiak w okolicy urazu oraz nasilający się ból przy poruszaniu nogą. W obu przypadkach złamania, potrzebne jest unieruchomienie kończyny i założenie opatrunku gipsowego na co najmniej 4 tygodnie.

Rodzaje urazów

Uraz głowy Najczęściej spowodowany uderzeniem. Następstwem może być pęknięta kość czaszki, wstrząśnienie mózgu czy krwiak śródczaszkowy. Uraz kręgosłupa szyjnego Do urazu może dojść np. w wyniku wypadku komunikacyjnego. Objawem mogą być nudności, bóle głowy czy odrętwienie. Uraz klatki piersiowej Spowodowany najczęściej upadkiem z wysokości lub silnym uderzeniem. Wynikiem tego mogą być m.in. złamane żebra czy mostek. Uraz barku Do zwichnięcia stawu barkowego często dochodzi podczas uprawiania sportu. Objawem zwichniętego barku jest silny ból i problemy z poruszaniem ręką. Uraz miednicy Najczęściej dochodzi do złamania miednicy. Uraz bardzo niebezpieczny, najczęściej spowodowany przez wypadek komunikacyjny lub upadek z wysokości. Uraz kręgosłupa Najczęstszą przyczyną urazów kręgosłupa są wypadki komunikacyjne. Objawem kontuzji to m.in. zaburzenia czucia, problemy z oddychaniem i niedowład kończyn. Uraz ręki Na uraz ręki składa się kontuzja kości śródręcza, kości nadgarstka oraz kości palców. Objawem urazu może być obrzęk, ból i problemy z poruszaniem. Uraz kolana Z kontuzją kolana często spotykają się sportowcy. Objawem poważnego urazu może być problem z wyprostowaniem nogi, silny ból i wysięk. Uraz stawu skokowego Uraz można podzielić na skręcenie, zwichnięcie lub złamanie stawu skokowego. Objawem kontuzji może być obrzęk, ból, krwiak i niestabilność stawu. rodzaje urazów ciała

Na co mogę liczyć za złamaną nogę?

Złamana noga z pewnością kojarzy się z ogromnym bólem. Najgorszy jednak może być okres po założeniu opatrunku, kiedy traci się możliwość swobodnego poruszania na kilka tygodni. Złamana noga, podobnie jak inne urazy, jest podstawą aby starać się o jednorazowe odszkodowanie za poniesiony uszczerbek na zdrowiu. W większości przypadków, kontuzja pozbawia poszkodowanego zdolności do pracy. Wtedy koniecznie trzeba wnioskować o zwrot utraconych dochodów z tego tytułu, a odszkodowanie za złamaną nogę dopuszcza taką ewentualność. O co jeszcze można się ubiegać? Na pewno o zwrot kosztów poniesionych w związku z leczeniem. Nie będą to wyłącznie wydatki na zabiegi i lekarstwa, albowiem zakres odszkodowania jest dużo szerszy. Można wnosić o zwrot wydatków na wszelkie dojazdy związane z leczeniem i rehabilitacją, kupno sprzętu rehabilitacyjnego np. kul czy wózka inwalidzkiego oraz niezbędnych urządzeń. Odszkodowanie musi także uwzględnić opłaty za świadczoną pomoc i rehabilitację przez osoby trzecie. Jeżeli za usługę medyczną trzeba zapłacić z góry, wtedy można wnosić o wypłatę zaliczki na ten cel.

Niekiedy uraz jest na tyle poważny, że zostawia po sobie brzemię na całe życie. Poszkodowany staje się inwalidą i traci możliwość dalszej pracy zarobkowej, nie mówiąc o utracie komfortu życia i innych przeszkodach. Żadne pieniądze nie zrekompensują utraty zdrowia, ale mogą znacząco pomóc w dalszym funkcjonowaniu. Z tego powodu, można wnosić o przyznanie renty, a dokładnie:
  • rentę z powodu utraty zdolności do pracy
  • rentę z uwagi na zwiększone potrzeby życiowe
  • rentę z tytułu zmniejszenia się widoków na przyszłość
Należy pamiętać, że można starać się o odszkodowanie za złamaną nogę w ciągu 3 lat od wypadku. Jeżeli poszkodowany wnioskuje o wypłatę odszkodowania z polisy NNW, o terminach i kwotach za uszczerbek na zdrowiu, może dowiedzieć się z Ogólnych Warunków Ubezpieczenia oraz Warunków Umowy.

Dokumenty potrzebne do uzyskania odszkodowania

Odszkodowanie zostanie wypłacone na podstawie dostarczonych dokumentów do ubezpieczyciela. Dokładnie z tego powodu należy skompletować jak najwięcej informacji na temat przebiegu choroby. Najważniejsza będzie wszelka dokumentacja medyczna, potwierdzająca poniesiony uszczerbek na zdrowiu i idące za tym konsekwencje. Mogą to być wypisy szpitalne, skierowania na leczenie, opinie lekarzy i specjalistów. Jeśli poszkodowany wnosi o zadośćuczynienie, to będzie potrzebna również opinia psychologiczna. Odszkodowanie pokryje także wszystkie wydatki związane z leczeniem, zatem należy dołączyć rachunki i faktury za zabiegi medyczne, zakupione leki czy sprzęt ortopedyczny. W ocenie poniesionego uszczerbku na zdrowiu, będą również pomocne fotografie miejsca urazu.

Kiedy możesz starać się o odszkodowanie?

Odszkodowanie za złamanie nogi, należy się gdy:

Posiadasz dokumentację medyczną

akceptacja ikona

Doznałeś urazu wskutek błędu medycznego

akceptacja ikona

Od chwili wypadku nie minęły 3 lata

akceptacja ikona

Miałeś wypadek komunikacyjny

akceptacja ikona

Miałeś wypadek w pracy

akceptacja ikona

Miałeś wypadek w rolnictwie

akceptacja ikona

Doznałeś urazu wskutek poślizgnięcia lub potknięcia

akceptacja ikona

Nadal się leczysz lub rehabilitujesz

akceptacja ikona

Wypełnij formularz, a my sprawdzimy bezpłatnie czy należy Ci się odszkodowanie

Sprawdź, czy należy Ci się odszkodowanie

Jak to działa?

Wypełniasz

formularz weryfikacji

(to nic nie kosztuje!)

Oddzwaniamy

do Ciebie w ciągu 48h

(lub najszybciej jak to możliwe)

weryfikujemy

czy możesz starać się o odszkodowanie

wybieramy

dla Ciebie najlepszą Kancelarię Prawną

Nie wygrasz

nie płacisz

Historie naszych klientów

Sprawdź wysokość odszkodowania za uraz

Dlaczego warto zostawić swoje dane?

bezpieczeństwo

bezpłatnie

bez zobowiązań

polityka "zero spamu"

czytaj więcej »