wypadek w domu odszkodowanie od ubezpieczyciela

Wypadek w domu odszkodowanie

kiedy można się o nie starać?

Znane nam wszystkim przysłowie mówi: „wypadki chodzą po ludziach”. Pewnie każdy z nas uległ kiedyś wypadkom. A można je podzielić na wiele rodzajów i kategorii. Od i takich, po których rany szybko się zagoiły, po takie które zostawiły ślad na dłuższy czas.

Wypadki zdarzają się nam nawet w domu, czyli miejscu, które uważamy za najbezpieczniejsze. Co w takim razie w sytuacji, gdy rzeczywiście doznamy urazu w domu? Czy gdy nastąpi wypadek w domu odszkodowanie należy się?

Odszkodowanie z ubezpieczenia dobrowolnego lub pracowniczego NNW

Na pierwszy plan wysuwa się pytanie: czy miałeś wykupioną polisę od nieszczęśliwych wypadków tzw. NNW? Jeżeli tak, swoją szkodę możesz zgłosić do ubezpieczyciela.

Zgłoszenie szkody następuje dopiero po zakończeniu leczenia. Po wystawieniu przez lekarza stosownego dokumentu informującego o zakończeniu leczenia należy pełną dokumentację medyczną wraz z wnioskiem o wypłatę odszkodowania przekazać do ubezpieczyciela.

Zgłoszenia można dokonać::

  • telefoniczne na odpowiedni numer infolinii
  • drogą e-mailową,
  • drogą pisemną – pocztą tradycyjną
  • składając dokumenty w placówce stacjonarnej ubezpieczyciela.

Po zarejestrowaniu szkody ubezpieczyciel przystępuje do jej likwidacji. Wówczas dokumenty z leczenia przekazywane są przez towarzystwo ubezpieczeń do lekarza orzecznika. Ten ustala uszczerbek na zdrowiu osoby poszkodowanej.

Ubezpieczyciel może również zorganizować komisję lekarską z udziałem poszkodowanego. Po ustaleniu uszczerbku na zdrowiu TU wypłaca świadczenia zgodnie z zawartą polisą. Wysokość świadczenia uzależniona jest od sumy ubezpieczenia. Wypłata wyliczana jest w sposób proporcjonalny do uznanego uszczerbku na zdrowiu.

Należy pamiętać, aby dokładnie zapoznać się z zawartą polisą. Bardzo często możemy starać się o odszkodowanie za leczenie, czy pobyt w szpitalu. Wszystkie szczegóły znajdują się w zapisach polisy i Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Odszkodowanie z OC

Do wypadków w domu dochodzi częściej, niż nam się wydaje. Wypadki zdarzają się m.in. podczas wykonywania prac porządkowych, czy gotowania. Odszkodowanie należy nam się również wówczas, gdy obrażeń doznamy na skutek awarii lub usterki sprzętu. Ważne jest jednak, Abyśmy wcześniej nie wiedzieli o wadzie urządzenia. W takiej sytuacji odszkodowania należy dochodzić:

  • z OC producenta,
  • z polisy sklepu, w którym sprzęt kupiliśmy.

Pamiętajmy jednak, że aby móc uzyskać takie świadczenie, sprzęt należy użytkować zgodnie z jego przeznaczeniem. Dochodząc roszczeń w tego typu sprawach, często możemy napotkać trudności. Dlatego warto wówczas skorzystać z pomocy profesjonalisty, czy kancelarii odszkodowawczej.

Biorąc pod uwagę częstotliwość wypadków nie tylko w domu, pamiętajmy, aby w pełni zabezpieczyć swoje zdrowie oraz zdrowie bliskich.

Helpfind.pl - współpracownicy Helpfind  - redaktor

Helpfind współpracuje z najlepszymi prawnikami w całym kraju. Dzięki kompetentnej i fachowej wiedzy, chcemy dostarczyć naszym Czytelnikom informacji na temat szeroko pojętych odszkodowań w każdej dziedzinie życia.

Helpfind.pl - odszkodowania online - logo

Średnia ocena: 3.48

Czytaj także

OFE dziedziczenie środków po śmierci... Helpfind - ofe dziedziczenie środków po śmierci

OFE dziedziczenie środków po śmierci kiedy można się starać

Dla niektórych członków rodziny ofe dziedziczenie środków po śmierci będzie uzyskaniem dodatkowych pieniędzy. Wciąż mało osób wie, jak się je...

Wypadek odszkodowanie z oc kiedy... Helpfind - Wypadek odszkodowanie z oc

Wypadek odszkodowanie z oc kiedy można się starać?

Gdy miał miejsce wypadek odszkodowanie z oc sprawcy należy się osobie poszkodowanej. Ma ona trzy lata by zgłosić swoją szkodę,...

Odszkodowanie za chorobę zawodową Kiedy... Helpfind - Odszkodowanie za chorobę zawodową

Odszkodowanie za chorobę zawodową Kiedy można się starać?

Odszkodowanie za chorobę zawodową należy się każdemu, kto pracował w szkodliwych warunkach i odbiło się to na jego zdrowiu. Co...

Odszkodowanie za złamaną nogę -... Helpfind - Odszkodowanie za złamaną nogę - kiedy można się o nie starać?

Odszkodowanie za złamaną nogę - kiedy można się starać?

Odszkodowanie za złamaną nogę należy się nie tylko ofiarom wypadków komunikacyjnych, ale również zwykłych przypadków dnia codziennego. Do złamania nogi...