Wypadek przy pracy obowiązki pracodawcy

  1. Minimum formalności
  2. Wyższa renta
  3. Profesjonalna pomoc prawna
  4. Nawet 20 lat na zgłoszenie

Sprawdź wysokość odszkodowania

Wypadek przy pracy obowiązki pracodawcy

Wypadki w pracy są efektem różnych okoliczności. Bardzo często mają miejsce w trakcie realizacji obowiązków. Mają związek ściśle z wykonywaniem obowiązków. Wypadkiem przy pracy będzie też wydarzenie, które miało miejsce w ciągu przerwy, np: w kuchni pracowniczej. Nawet wydarzenie na zewnątrz firmy zaliczyć można do tego rodzaju. Przykładowo to delegacja.

O odszkodowanie ma prawo występować również pracownik, którego stan uległ zmianie w następstwie złych warunków pracy. Określane to jest mianem choroby zawodowej. Gdy to potrzebne, pracodawca przyznaje rentę.

Formalności etatu nie grają roli. Gdy pracownik będzie zatrudniony w oparciu o umowę-zlecenie cały czas może starać się o odszkodowanie za wypadek przy pracy

Kto może starać się o odszkodowanie?

Wypadek przy pracy obowiązki pracodawcy
Pismo o odszkodowanie powinni wnieść wszyscy poszkodowani, którzy zaznali urazu w pracy. Odszkodowanie wypłaca się także w przypadku, kiedy nie doszło do wypadku na terenie firmy, lecz poszkodowany wciąż realizował obowiązki pracownicze.Istotne jest jednakże, by wypadek nie zdarzył się z winy pracownika, bądź na skutek jego zaniedbania.
Gdy poszkodowany jest niezdolny do pracy, wypłacana jest mu renta
Pracownik dostaje wypłaty od ZUS i pracodawcy

Potrzebne dokumenty

Wypadek przy pracy to specyficzna kategoria wypadków. Wymagany będzie komplet najróżniejszych papierów. Całkowicie różne, niż przy pozostałych wypadkach. W U pracodawcy tworzy się zespół powypadkowy - jest to obowiązek przełożonego. Sprawdza on miejsce wypadku i przesłuchuje świadków. Po 14 dniach rodzi się raport komisji. Nie mniej istotne są dokumenty opisujące stan zdrowia - kopia karty pacjenta.

W niektórych przypadkach poszkodowanym przyznawana dawanajest renta. Jest ona przyznawana z polisy odpowiedzialności cywilnej pracodawcy, a także przez ZUS. Do obydwu organizacji trzeba złożyć pisma.

Musi być do nich załączona dokumentacja od lekarza. Poszkodowany może przedstawić rokowania leczenia a także inne dokumenty. To potwierdza niezdolność do pracy.

Kiedy należy się odszkodowanie?

Gdy wypadek został zgłoszony pracodawcy

check icon

Gdy od zgłoszenia wypadku nie minęły 3 lata

check icon

20 lat na zgłoszenie wypadku będącego efektem przestępstwa

check icon

Gdy ucierpiało zdrowie pracownika

check icon

Gdy doszło do śmierci poszkodowanego

check icon

gdy sytuacja materialna poszkodowanego się pogarsza

check icon

Sprawdź bezpłatnie, czy należy Ci się odszkodowanie

Rekompensata szkód

W Polsce dochodzi do wielu wypadków przy pracy. Mogłyby one całkowicie odmienić człowieka. Niekiedy pracujący muszą przejść na rentę, ponieważ ich zdrowie nie zezwala na podjęcie pracy Trzeba pamiętać o skomplikowanych przypadkach, w efekcie których zatrudniony nie powraca do firmy. Dopuszczalna jest wówczas renta. Utożsamiana jest z ZUS. Zajmuje się tym tak samo TU pracodawcy. Niezależnie od okoliczności wypadku, zawsze przyznawana jest rekompensata, która w całości niweluje wszystkie straty.

Jak to działa?

Wypełniasz

formularz na naszej stronie

Kontakt

z naszym konsultantem w ciągu 48 h

Weryfikacja

przesłanych przez Ciebie dokumentów

Wypłata

należnej kwoty

Nie wygrasz

nie płacisz

Historie naszych klientów

Sprawdź bezpłatnie wysokość Twojego odszkodowania

Dlaczego warto zostawić swoje dane?

bezpieczeństwo

bezpłatnie

bez zobowiązań

polityka "zero spamu"

czytaj więcej »